Користувачі також шукають
Відхаркувальні засоби відіграють ключову роль у лікуванні захворювань дихальної системи, які супроводжуються кашлем і накопиченням мокротиння. Однією з ефективних форм випуску таких препаратів є порошок.
Що таке відхаркувальний порошок?
Відхаркувальні порошки – це група медикаментів у формі порошку, терапевтична дія яких спрямована на виведення мокротиння з бронхів та легенів. Це своєю чергою сприяє полегшенню дихання та симптоматичному лікуванню кашлю. За механізмом дії відхаркувальні порошки бувають 2 видів:
- секретомоторні – подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів, чим посилюють активність (моторику) миготливого епітелію бронхів, це сприяє більш інтенсивному пересуванню мокротиння з нижніх дихальних шляхів у верхні та виведенню слизу назовні;
- муколітичні – впливають на структуру мокротиння, розріджують його, роблять менш в’язким, що полегшує виведення слизу з дихальних шляхів.
Відхаркувальні порошки, як і таблетки від кашлю, доступні в різних варіантах складу, в дозуванні для дорослих і дітей.
Основні діючі речовини в складі відхаркувальних порошків
Охочим купити відхаркувальний порошок у мережі аптек «Бажаємо здоров’я» кваліфіковані фармацевти запропонують великий вибір засобів на основі різних діючих речовин. При виборі препарату слід орієнтуватися на фармакотерапевтичні властивості активного компонента.
Розглянемо найпопулярніші складники порошкових відхаркувальних препаратів:
- ердостеїн – речовина з муколітичними властивостями, спричиняє руйнування дисульфідних зав’язків у молекулах білків мокротиння, в результаті субстанція втрачає в’язкість і легше відкашлюється;
- ацетилцистеїн-розриває дисульфідні зв'язки в молекулах мокротиння, зменшуючи його густину і полегшуючи виведення з бронхів. Ця речовина часто використовується при захворюваннях із значним накопиченням густого слизу, таких як бронхіт або пневмонія;
- карбоцистеїн-регулює секрецію слизу в дихальних шляхах, зменшуючи його в'язкість і покращуючи відходження мокротиння. Використовується для полегшення продуктивного кашлю та очищення бронхів;
- амброксол-має муколітичну дію, розріджуючи мокротиння і полегшуючи його відходження. Сприяє зменшенню в'язкості слизу і покращує роботу війчастого епітелію, що дозволяє швидше очистити дихальні шляхи;
- гідрокарбонат натрію – впливає на pH мокротиння, що веде до зміни консистенції слизу, активує війчастий епітелій бронхів;
- анісова олія – чинить секретомоторну дію, чим сприяє просуванню секрету по дихальних шляхах, має протизапальні та протимікробні властивості, сприяє лікуванню кашлю, спричиненого інфекцією чи запаленням;
- корінь солодки – містить речовини з протизапальною, протимікробною та імуномодулювальною активністю, сприяє розрідженню мокротиння й одночасно полегшує його переміщення дихальними шляхами;
- корінь лікарської алтеї – робить мокроту менш в’язкою, має протизапальні властивості.
Ці активні компоненти забезпечують ефективну терапію, спрямовану на полегшення симптомів кашлю та очищення дихальних шляхів.
Коли варто використовувати відхаркувальні порошки?
Порошки-муколітики та з секретомоторною дією, як і відхаркувальні пастилки чи сиропи, застосовують для лікування вологого кашлю. Засоби цієї групи можуть бути рекомендовані пацієнтам, у яких діагностовано:
- застуду;
- ГРВІ;
- бронхіт;
- пневмонію;
- ХОЗЛ;
- захворювання верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем.
Відхаркувальні порошки можуть бути рекомендовані до застосування курцям, а також особам, які багато часу проводять в умовах поганої екології, де повітря забруднене димом, пилом, хімічними речовинами.
Можливі побічні ефекти та протипоказання
Перелік протипоказань і можливих побічних ефектів у кожної діючої речовини свої. Тому перед застосуванням ліків важливо ознайомитися з інструкцією до них та порадитися з лікарем. Наприклад, препарати ацетилцистеїну протипоказані при виразках у ШКТ та гострій астмі. У деяких осіб можуть викликати головний біль і тахікардію. Ердостеїн не рекомендується при порушеннях печінки, а його застосування іноді спричиняє печію та біль в епігастрії. Додатково слід враховувати вікові обмеження при виборі відхаркувальних засобів.
Що стосується вагітності та періоду лактації, застосування багатьох відхаркувальних засобів вимагає особливої обережності або взагалі протипоказане. Важливо обов'язково проконсультуватися з лікарем, щоб оцінити ризики для матері та дитини, оскільки деякі діючі речовини можуть впливати на розвиток плода або проникати у грудне молоко.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Усі відхаркувальні препарати забороняється застосовувати одночасно з ліками, що пригнічують кашльовий рефлекс. У кожної діючої речовини є свої особливості щодо взаємодії з іншими ліками. Тому одночасне застосування декількох препаратів повинен погоджувати лікар. Уникайте самолікування, оскільки воно може призвести до ускладнень.
Консультація лікаря обов’язкова перед застосуванням ліків проти кашлю. Для вибору правильного препарату необхідна професійна оцінка симптомів і загального стану пацієнта. А купити відхаркувальні засоби у формі порошку, які порекомендував лікар, можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я», де є великий вибір медикаментів від кашлю за прийнятними цінами.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Відхаркувальні засоби у формі порошку |
✅ Кількість препаратів | 17 |
✅ Найдешевший препарат | 75,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |