Користувачі також шукають
Відхаркувальні засоби є невід'ємною частиною терапії захворювань дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем та накопиченням мокротиння. Вони сприяють розрідженню мокротиння і полегшенню його відходження, що значно покращує стан пацієнта. Однією з популярних форм випуску таких препаратів є розчини, які можуть прийматися перорально або використовуватися для інгаляцій. Розчини відрізняються швидкою дією, зручністю в дозуванні та можливістю використання в різних вікових групах.
Крім того, деякі відхаркувальні засоби випускаються в ін'єкційній формі. Це особливо важливо в тих випадках, коли необхідно досягти швидкого терапевтичного ефекту, наприклад, при важких формах бронхіту або пневмонії, коли інші методи лікування не дають достатнього результату.
Основні діючі речовини відхаркувальних розчинів
Відхаркувальний розчин містить активні речовини, які сприяють розрідженню мокротиння і полегшенню його відходження з дихальних шляхів. Серед найбільш поширених діючих речовин, що входять до складу таких розчинів, можна виділити:
- амброксол – сполука з муколітичними властивостями;
- ацетилцистеїн – муколітик;
- карбоцистеїн – сполука з відхаркувальною активністю;
- бромгексин – муколітик із протикашльовою дією;
- анісова олія – відхаркувальна, протимікробна, протизапальна речовина;
- перець стручковий – посилює кровообіг у дихальних шляхах, зменшує симптоми застуди та кашлю;
- ментол – має легку антисептичну дію, полегшує подразнення горла;
- корінь пеларгонії – має імуномодулювальну активність, зменшує запалення, допомагає боротися з вірусами, що спричиняють респіраторні захворювання;
- екстракт плюща – розріджує мокротиння й полегшує його виведення з легень, полегшує спазми бронхів.
Деякі розчини представлені у двох варіантах дозування діючої речовини – для дорослих і дітей.
Показання до застосування відхаркувальних розчинів
Застосовуються у межах комплексної терапії застуди, ГРВІ, запалення у верхніх чи нижніх дихальних шляхах, а також для лікування інших станів, що супроводжуються кашлем. Показанням до застосування таких ліків може бути:
- трахеїт;
- бронхіт – гострий чи хронічний у стадії загострення;
- пневмонія;
- ХОЗЛ;
- бронхіальна астма;
- фарингіт;
- ларингіт;
- трахеобронхіт.
Засіб у рідкій формі легше ковтати, ніж таблетки чи капсули від кашлю, що робить його більш зручним для дітей, літніх людей, осіб із порушенням ковтального рефлексу.
Принцип дії відхаркувальних розчинів
Механізм дії розчину залежить від його складу. Розрізняють 2 види препаратів цієї фармакологічної групи:
- для стимуляції відхаркування (секретомоторні препарати);
- для розрідження слизу (муколітичні).
Терапевтичний ефект перших полягає в подразненні слизових оболонок дихальних шляхів, що своєю чергою призводить до рефлекторного скорочення бронхів. У результаті відбувається посилена стимуляція відхаркування.
Механізм дії муколітиків полягає у руйнуванні хімічної структури мокротиння. Воно стає не таким густим і легше виводиться з дихальної системи.
Фактично, принцип дії всіх відхаркувальних препаратів зводиться до очищення дихальної системи від зайвого мокротиння. Але залежно від складу засобу, це відбувається різними методами.
Побічні ефекти та протипоказання
У розчинів для стимуляції відхаркування можуть бути побічні ефекти та протипоказання, які визначаються з огляду на склад препарату. Скажімо, засоби ацетилцистеїну не слід застосовувати при виразці шлунку та дванадцятипалої кишки. Бромгексин слід з обережністю застосовувати під час вагітності. Амброксол не рекомендований при печінковій чи нирковій недостатності. Будь-який відхаркувальний розчин протипоказано застосовувати одночасно з препаратами для пригнічення кашльового рефлексу.
Як і відхаркувальні пастилки, оральні розчини можуть містити підсолоджувачі, що варто врахувати пацієнтам із цукровим діабетом чи несприйнятливістю до деяких цукрів.
Засоби від кашлю не слід застосовувати для самолікування. Вибрати тип, склад і дозування препарату повинен лікар, зважаючи на наявні у конкретного пацієнта симптоми. А купити відхаркувальні засоби у формі розчину за прийнятною ціною зможете в будь-якій аптеці мережі «Бажаємо здоров’я». За необхідності досвідчені фармацевти проконсультують щодо способу застосування медикаменту.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Відхаркувальні засоби у формі розчину |
✅ Кількість препаратів | 17 |
✅ Найдешевший препарат | 76,10 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |