Користувачі також шукають
Стрес і нервові розлади у людей із діабетом можуть суттєво впливати на рівень глюкози в крові, погіршуючи загальний стан здоров'я та підвищуючи ризики для серцево-судинної й імунної систем. Щоб уникнути цих ускладнень, діабетикам рекомендується застосовувати заспокійливі препарати, які допоможуть стабілізувати емоційний стан, не впливаючи негативно на перебіг хвороби.
Загальний огляд заспокійливих препаратів для діабетиків
Засоби від нервів випускаються в дозованих і недозованих лікарських формах. Найпопулярніші з них:
- таблетки пероральні та сублінгвальні;
- капсули;
- настоянки;
- краплі оральні;
- розчини для ін’єкцій.
Група представлена рецептурними лікарськими засобами та препаратами, що відпускаються без рецепта.
Основні діючі речовини
Загальне показання до застосування заспокійливих препаратів – нормалізація та підтримка правильного функціонування нервової системи. Відповідно до вмісту діючих речовин, препарати цієї групи поділяються на такі види:
- заспокійливі вітаміни, мінерали, амінокислоти – на основі магнію, вітамінів групи B, гліцину, такі вітамінно-мінеральні комплекси не мають вираженої седативної дії, але підвищують стресостійкість через зміцнення і покращення роботи нервової системи;
- рослинні препарати – на основі валеріани, пустирника, півонії, глоду, меліси, пасифлори, хмелю, інших рослин із седативними, снодійними властивостями;
- на основі синтетичних компонентів – анксіолітики (мебікар, фабомотизол, гідазепам), ноотропні (фенібут), антипсихотичні (кветіапін) та деякі інші засоби, здебільшого рецептурні, лікують тяжкі порушення нервової системи.
Популярні також ліки з комбінованим складом, які чинять комплексний вплив на нервову систему – заспокоюють і зміцнюють її.
Рекомендовані дози та тривалість приймання
Перш ніж застосовувати таблетки, капсули чи краплі заспокійливі, важливо ознайомитися з інструкцією та рекомендаціями щодо дозування, тривалості курсу. Деякі засоби створюють заспокійливий ефект практично миттєво, тоді як терапевтична дія інших відчутна після певного періоду застосування. Залежно від діючої речовини, деякі засоби слід застосовувати не довше кількох тижнів, тоді як інші можна приймати впродовж кількох місяців.
Протипоказання та побічні ефекти
Навіть відносно нешкідливі безрецептурні заспокійливі засоби можуть мати протипоказання, зокрема для вагітних, дітей, осіб з алергією, хронічними захворюваннями печінки чи нирок. Деякі ліки здатні спричиняти побічні дії: сонливість, зниження артеріального тиску, запаморочення, алергію. У випадку небажаних реакцій слід звернутися до лікаря.
Поєднання з іншими препаратами
Не рекомендується поєднувати з іншими препаратами без попереднього узгодження з лікарем, особливо якщо це сильне заспокійливе, що відпускається за рецептом. Деякі засоби можуть вступати у небажану взаємодію з алкоголем, іншими заспокійливими, деякими гіпотензивними, посилюючи їхні властивості.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Застосовувати заспокійливі при цукровому діабеті слід після консультації з лікарем. Фахівець підбере дієві препарати для дорослих і дітей, дасть поради щодо застосування, які допоможуть уникнути небажаних побічних ефектів. Самолікування може спричинити негативні наслідки для здоров‘я.
Купити заспокійливі ліки в Києві та інших містах України за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Адреси аптек мережі, де можна придбати медикаменти різних виробників, вказані на офіційному сайті мережі. Забронювати препарат за вказаною вартістю можна онлайн.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Заспокійливі препарати |
✅ Кількість препаратів | 152 |
✅ Найдешевший препарат | 24,40 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Квітки, Льодяники, Олія, Гель, Плоди, Корені |