Заспокійливі препарати

Фільтр
Форма випуску: Трава
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Ліктрави
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Ліктрави
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Ліктрави
Loading ...
Форма випуску: Трава
Виробник: Віола
Loading ...

Через напружений робочий графік, нестабільну ситуацію в країні, особисті проблеми виникає анксіозність. Це стан тривожності, який характеризується постійним або періодичним відчуттям тривоги, напруженості, страху. Щоб усунути прояви й наслідки стресу, призначають заспокійливі трави для дорослих.

Це збори, які містять тільки натуральні компоненти й створені на основі рослин, зібраних в екологічно чистих регіонах. На відміну від крапель та таблеток, такі засоби легше переносяться організмом і майже не викликають побічних реакцій. Трав’яні збори безпечні для здоров’я, більшість можна призначати й дітям.

Переваги заспокійливих трав

Стан нервової системи впливає на інші органи — зокрема, серце та судини. Постійні стреси й перенапруження призводять до проблем зі сном, розвитку психічних і соматичних захворювань. Трав’яні збори більш безпечні, ніж інші снодійні препарати, й не мають таких сильних побічних ефектів, як звичайні ліки на основі синтетичних речовин. Трави можуть бути ефективним доповненням, так як:

  • зменшують збудження;
  • знімають тривожність і страх;
  • покращують сон за рахунок помірної снодійної властивості;
  • допомагають боротися з депресією.

Рецепти з травами використовують багато століть для відновлення душевного спокою, усунення наслідків перенапруження, стресу та втоми.

Найпопулярніші заспокійливі трави: які вибрати

У мережі аптек «Бажаємо здоров’я» зручно придбати пустирник (собачу кропиву) або мелісу. Перший має седативні, спазмолітичні й гіпотензивні властивості, а також збільшує кількість серцевих скорочень та уповільнює ритм. Снодійний ефект та заспокійлива дія обумовлені наявністю в складі рослини:

  • алкалоїдів леонурину і леонуридину;
  • флавоноїдів;
  • сапонінів;
  • дубильних речовин.

Собачу кропиву призначають при підвищеній збудливості, неврастенії, для лікування порушень сну. Її найкраще приймати ввечері для нормального, повноцінного відпочинку вночі. Ця трава збільшує силу серцевих скорочень, одночасно знижуючи потребу серцевого м'яза в кисні.

Меліса допомагає позбутися депресії та нервового збудження, а також:

  • сповільнює частоту дихання та серцеві скорочення;
  • зменшує напругу гладеньких м’язів кишківника;
  • покращує травлення.

Для покращення самопочуття та профілактики стресу в складних життєвих ситуаціях ці трави можна приймати окремо або у зборах, адже вони добре поєднуються між собою. Перш ніж вибрати ту чи іншу траву, краплі заспокійливі або таблетки, потрібно детально вивчити інструкцію на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та врахувати особливості свого стану.

Способи використання заспокійливих трав

Збори продаються в упаковках або фільтр-пакетиках, тому приймати їх можна по-різному. Заспокійливі трави для чаю заливають окропом, дають постояти 15 хвилин, а потім вживають як звичайний гарячий напій. Найчастіше для усунення наслідків втоми та збудження вживати краще до їди або перед сном.

Трави можна вживати у вигляді настою — для цього їх заливають кип’яченою водою та нагрівають на водяній бані, часто помішуючи. Готовий напій необхідно охолодити до кімнатної температури, потім процідити, віджати залишок і за потреби додати ще окропу, щоби збільшити об’єм. Заспокійливі трави для нервової системи використовують також у сумішах для фітованн та ароматерапії.

Варто бути обережним при вживанні заспокійливих трав разом з іншими ліками. Можливі побічні ефекти:

  1. Кишкові розлади.
  2. Підвищена втомлюваність.
  3. Сонливість, загальмованість.
  4. Запаморочення.

Також може виникати індивідуальна непереносимість трав або алергічні реакції.

Самолікування шкідливе для здоров’я, тому перед придбанням тих чи інших ліків слід попередньо проконсультуватися з лікарем.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Заспокійливі препарати
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин, Настойнка, Капсули, Порошок, Трава, Корені, Корневища, Краплі, Збір, Фіточай, Листя, Сироп, Гранули

Заспокійливі препарати ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Гідазепам IC таблетки сублінгвальні 20 мг №20 194.1 ₴
Пустирника настойка флакон 25 мл 24.1 ₴
Кветирон 25 таблетки вкриті оболонкою 25 мг №30 251.2 ₴