Знеболюючі засоби у гелі – зручна форма лікарських препаратів, які мають широку сферу застосування. Деякі з них допомагають у разі виникнення спортивних і побутових травм: забоїв, розтягнень, опіків, укусів комах. Інші – гелі при прорізуванні зубів, подразненнях слизових оболонок чи запальних процесах у ротовій порожнині. Також існують гелі, які використовують у післяопераційний період для зменшення болю та прискорення загоєння.
Показання до застосування кожного препарату вказано в інструкції виробника, проте лікувати пацієнтів за допомогою гелів дуже зручно: препарат з лікувальними властивостями легко наноситься на поверхню шкіри або слизової оболонки.
Діючі речовини знеболювальних гелів та механізм їхньої дії
Сучасні знеболюючі засоби у гелі мають різні активні компоненти. Зазвичай це:
- кетопрофен;
- диклофенак;
- лідокаїн;
- ментол, камфора та інші.
Активні компоненти знеболювальних гелів мають знеболювальну, протизапальну та відвертальну дію. Крім основних речовин, у складі часто присутні допоміжні компоненти, які покращують проникнення діючих речовин у тканини та забезпечують їхню швидку дію. Деякі з них охолоджують шкіру, інші — навпаки, створюють відчуття тепла, посилюючи кровообіг у зоні нанесення.
Якісні знеболювальні засоби у формі гелю проникають через шкіру або слизову оболонку та починають діяти вже через кілька хвилин. Вони зменшують запалення як на поверхні, так і у глибших шарах тканин, блокують больові імпульси, чинять місцеву заспокійливу дію.
Уже через декілька хвилин після нанесення відчувається полегшення, а знеболювальний ефект може зберігатися кілька годин.
За необхідності гелі можна наносити під бинти або марлеві пов’язки, що забезпечує посилення дії препарату та захист обробленої ділянки.
Протипоказання та побічні дії
Попри лікувальні властивості, знеболювальні засоби у формі гелю мають і протипоказання. Перш за все, це підвищена чутливість до діючої речовини чи допоміжних компонентів. Крім того, протипоказанням можуть бути певні хронічні захворювання або пошкодження шкіри (мокнучі дерматози, екзема, акне абощо).
Вкрай важливо дотримуватися вказаного виробником дозування. Це допоможе уникнути побічних дій. Що стосується побічних реакцій, то після застосування можуть виникати:
- подразнення шкіри (почервоніння, відчуття печіння, свербіж);
- сухість або лущення шкіри у місці нанесення;
- у поодиноких випадках — алергічні реакції у вигляді висипань або кропив’янки.
Пацієнти літнього віку більш схильні до появи побічних реакцій. У разі виникнення будь-яких небажаних проявів необхідно негайно звертатися до лікаря.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Знеболювальні гелі можуть вступати у взаємодію з іншими медикаментами. Зокрема, з іншими анестетиками, протизапальними засобами, антибіотиками. Взаємодія може призводити до побічних дій та інших небезпечних наслідків. Необхідно отримати консультації лікаря якщо є необхідність одночасного використання.
Консультації з лікарем – ключовий етап лікування
Перед тим, як придбати гелі знеболювальні та застосувати їх, необхідно проконсультуватися з лікарем. Тільки досвідчений медичний працівник може порекомендувати засіб у конкретному випадку. Лікар враховує всі індивідуальні особливості пацієнта — вік, стан шкіри, супутні захворювання та можливі лікарські взаємодії. Це допомагає не лише прискорити процес одужання, а й знизити ризик побічних реакцій і ускладнень.
Самолікування може бути небезпечним для здоров’я, особливо затривалого використання або неправильного вибору препарату. Тому перед застосуванням будь-якого знеболювального гелю обов’язково зверніться за консультацією до фахівця.
Купити ліки від болю у гелі за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Мережа аптек працює в Києві та інших містах України, окрім тимчасово окупованих територій.
На офіційному сайті «Бажаємо здоров’я» можна дізнатися про актуальну вартість, наявність ліків в аптеці, почитати відгуки, знайти аналоги. Також можна забронювати ліки на 48 годин, щоб забрати їх в найближчій аптеці.
Додаткові консультації охоче нададуть кваліфіковані фармацевти. Вони допоможуть з вибором ліків та розкажуть про особливості застосування.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Місцеві знеболювальні (анестетики) у формі гелю |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 157,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |