Правильне функціонування шлунково-кишкового тракту необхідне для здоров'я всього організму. Запори та пов'язані з ними застійні явища в кишківнику можуть виникати з різних причин: через незбалансоване харчування, низький рівень фізичної активності, вагітність або певні хронічні захворювання.
Що б не призвело до запору, якщо проблему своєчасно не вирішити, можливі ускладнення різної важкості. Серед них – загальна інтоксикація організму, порушення мікрофлори в кишківнику, геморой, погіршення засвоєння поживних речовин тощо.
Часті закрепи підвищують ризик злоякісних утворень в кишковому тракті. Для розв'язання проблеми запору застосовуються препарати в розчині для перорального та ректального застосування.
Як діють БАДи від закрепів у формі розчину
Для боротьби з закрепами застосовуються БАДи в розчині з різними механізмами дії. Залежно від типу активного компонента розрізняють такі види засобів:
- для стимуляції перистальтики кишківника – містять речовини, які подразнюють рецептори на стінках кишечника, що призводить до її ритмічного скорочення й просування калових мас;
- для розм’якшення калових мас – сприяють накопиченню в кишківнику великої кількості рідини, завдяки якій калові маси стають м’якшими й кишковому тракту легше виводити їх з організму.
Залежно від способу застосування БАДи в розчині від запору можуть мати різну швидкість дії та ефективність.
Ректальні розчини у мікроклізмах для усунення закрепів
Серед ректальних розчинів, що застосовуються для лікування закрепів, найбільш популярними є мікроклізми. Завдяки безпосередньому впливу діючої речовини на нижній відділ кишечника, ректальні мікроклізми забезпечують швидку дію.
В складі таких препаратів можуть міститися компоненти, які впливають на перистальтику кишкового тракту або спричиняють підвищення осмотичного тиску в просвіті кишки та накопичення в ній рідини. Це сприяє пришвидшенню та полегшенню дефекації.
Одна з переваг таких препаратів – відсутність системного впливу на організм. Швидкий і прогнозований результат після застосування ректального розчину є важливим для контролю випорожнення.
Пероральні розчини для боротьби із закрепами
Пероральні розчини та краплі від закрепів містять активні компоненти, які здійснюють системний вплив на травну систему. Такий метод сприяє нормалізації роботи кишечника та створює умови для запобігання закрепам у майбутньому. У їхньому складі можуть бути компоненти, необхідні для нормалізації травлення (це зменшує ризик запору), а також речовини для зволоження калових мас.
Перевага пероральних форм – більш м’яка дія в порівнянні з ректальними засобами.
Рекомендації щодо застосування ректальних і пероральних розчинів від закрепів
Щоб досягти бажаного результату та мінімізувати ризик побічних ефектів, застосовувати розчини слід правильно. Застосування ректальних мікроклізм вимагає чіткого дотримання інструкції щодо введення та дозування.
Пероральні розчини для максимального ефекту застосовуються на порожній шлунок, якщо інструкція не дає інших рекомендацій. Слід мати на увазі, що ефект від ректальних препаратів зазвичай настає швидко, тоді як пероральним для початку дії знадобиться кілька годин.
Можливі побічні ефекти та протипоказання
Потенційні побічні дії БАДів від закрепу – подразнення (може виникати при ректальному застосуванні) та розлади травлення (ймовірні після вживання пероральної форми). Щоб мінімізувати ризик побічних ефектів, перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з лікарем, особливо людям із хронічними захворюваннями ШКТ та з підвищеною чутливістю до компонентів.
Розчини від закрепів, в залежності від способу застосування та активних компонентів, можуть бути протипоказані вагітним, при деяких хронічних захворюваннях кишкового тракту. Проносні засоби не застосовують при кровотечах і болю в животі невстановленої етіології
Взаємодія з іншими засобами та препаратами
Розчини від запорів можуть взаємодіяти з іншими ліками, що в деяких випадках впливає на ефективність препаратів. Проносна дія може погіршувати засвоєння засобів для перорального застосування.
Одночасне приймання розчинів з адсорбентами (активоване вугілля) може послаблювати проносну дію. Щоб уникнути небажаних реакцій і зниження ефективності лікування, одночасне застосування кількох препаратів повинен схвалити лікар.
Чому важливо консультуватися з лікарем перед застосуванням БАДів від закрепів
Зважаючи, що у розчинів від закрепу є протипоказання й потенційні побічні ефекти, перед застосуванням препарату необхідно порадитися з лікарем. Він, відповідно до індивідуальних потреб пацієнта, порекомендує найкращу форму випуску, склад і дозування препарату. Самолікування запорів може спричинити небажані наслідки для здоров’я.
Купити за прийнятними цінами ліки від закрепів у формі розчину можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». В Києві та інших містах України в аптеках мережі представлений великий вибір засобів, зокрема є й порошки від закрепів, препарати в інших лікарських формах. Замовити ліки можна на офіційному сайті мережі з доставкою Новою поштою.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | БАДи від закрепів у формі розчину |
✅ Кількість препаратів | 2 |
✅ Найдешевший препарат | 99,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |