Чому пече голова зверху та що з цим робити

11 березень 2024
Чому пече голова зверху та що з цим робити

Відчуття печіння у верхній частині голови може бути досить неприємним і тривожним симптомом, який часто викликає занепокоєння. Хоча це може бути лише тимчасовим дискомфортом, іноді це може бути ознакою більш серйозного стану. У цій статті ми розглянемо можливі причини такого відчуття, починаючи від звичайних станів, таких як напруга або мігрень, і закінчуючи рідкісними захворюваннями.

Причини виникнення

Відчуття печіння у верхній частині голови може мати різні причини, від відносно нешкідливих до серйозних медичних станів. Ось деякі з можливих причин:

 1. Хронічний стрес або напруження може спричинити напруговий головний біль, що іноді може відчуватися як печіння у верхній частині голови.
 2. Деякі неврологічні стани, як от невралгія або неврит.
 3. Захворювання шкіри голови, такі як дерматит або псоріаз.
 4. Васкуліти або інші захворювання, які впливають на кровоносні судини головного мозку.
 5. Алергія або надмірна чутливість на певні речовини.
 6. Деякі медикаменти можуть мати побічні ефекти, що включають відчуття печіння у верхній частині голови.
 7. Синусит або інші інфекції головного мозку та його оболонок.
 8. Психологічні фактори, такі як тривога або депресія, іноді можуть викликати сенсорні симптоми, включаючи відчуття печіння на шкірі голови.

Знаючи можливі причини, важливо звернутися до лікаря для точної діагностики та визначення відповідного лікування, особливо якщо такі відчуття тривалі або супроводжуються іншими симптомами.

Супутні симптоми

Відчуття печіння на верхній частині голови може супроводжуватися різноманітними симптомами, які допоможуть встановити його можливу причину та необхідність звернення за медичною допомогою. Серед них:

 • Постійний або періодичний біль у різних частинах голови, який може варіювати від легкого до інтенсивного.
 • Часто відчуття печіння у голові супроводжується запамороченням, можливою нудотою або навіть блювотою.
 • Підвищена чутливість до світла та звуків, яка може погіршувати симптоми.
 • Загальна слабкість або втома, що не зникає навіть після відпочинку.
 • Нечіткість зору або спалахи світла, які можуть вказувати на неврологічні проблеми.
 • Роздратування, труднощі з концентрацією або зміни в поведінці чи настрої.

При появі таких симптомів, особливо якщо вони нові або несподівані, важливо негайно звернутися до лікаря. Лікар проведе необхідні обстеження, встановить діагноз та розробить план лікування, заснований на конкретних симптомах та стані пацієнта.

Діагностика

Діагностика причин печіння у верхній частині голови здійснюється шляхом комплексного підходу, що включає збір анамнезу, фізичний огляд та, за необхідності, додаткові медичні обстеження. Ось основні етапи:

 • Збір анамнезу. Лікар збирає детальну інформацію про симптоми, включаючи їх тривалість, інтенсивність, можливі провокуючі фактори, а також про будь-які інші супутні симптоми. Також важливою є інформація про хронічні захворювання, недавні травми голови, прийом лікарських препаратів та сімейну медичну історію.
 • Фізичний огляд. Лікар проводить фізичний огляд, особливу увагу приділяючи нервовій системі, включаючи оцінку нервової функції, чутливості та м'язової сили.
 • Неврологічні тести. Це може включати перевірку рефлексів, координації та інших аспектів нервової функції.
 • Діагностичне зображення. За показаннями можуть бути призначені КТ (комп'ютерна томографія) або МРТ (магнітно-резонансна томографія) головного мозку для виявлення можливих структурних аномалій, травм або інших патологій.
 • Лабораторні аналізи. Аналізи крові можуть використовуватися для виявлення ознак інфекції, запалення, гормонального дисбалансу або інших станів, які можуть спричиняти симптоми.
 • Оцінка зору. У деяких випадках може бути необхідна консультація з офтальмологом, особливо якщо симптоми включають зміни зору.
 • Психіатрична оцінка. У випадках, коли підозрюються психосоматичні або психогенні фактори.

Важливо пам'ятати, що самодіагностика можуть бути небезпечними, тому при появі таких симптомів слід звернутися до лікаря для отримання професійної допомоги.

Лікування

Відчуття печіння у верхній частині голови вимагає індивідуального підходу до лікування даного стану, який залежить від конкретної причини даного симптому. Ось декілька загальних методів лікування, які можуть бути використані в залежності від діагнозу:

 1. Лікування головного болю. Це може включати знеболювальні препарати, такі як ібупрофен або парацетамол, та методи розслаблення, такі як масаж або теплові компреси.
 2. Терапія при мігрені. Лікування мігрені може включати прийом специфічних медикаментів для мігрені, таких як триптани, а також профілактичне лікування для зменшення частоти та інтенсивності нападів.
 3. Лікування інфекцій. У випадку інфекційних захворювань, таких як синусит, можуть бути призначені антибіотики.
 4. Неврологічні захворювання. У випадку неврологічних захворювань, таких як невралгія або розсіяний склероз, лікування може включати специфічні медикаменти для управління цими станами.
 5. Фізіотерапія. Для деяких пацієнтів фізіотерапевтичні вправи можуть допомогти зменшити симптоми.
 6. Психотерапія та управління стресом. У випадках, коли печіння голови пов'язане зі стресом або психологічними факторами, може допомогти консультація психолога або психотерапія.
 7. Зміни в способі життя. Здоровий спосіб життя, включаючи збалансоване харчування, достатній сон і регулярні фізичні вправи, може допомогти зменшити частоту та інтенсивність головного болю.
 8. Зменшення споживання куріння та алкоголю. Ці звички можуть викликати або погіршити головні болі.

Важливо зазначити, що лікування має бути вибране на основі точного діагнозу, отриманого від медичного фахівця. Ні в якому разі не слід займатися самолікуванням без консультації з лікарем.

Профілактика

Профілактика відчуття печіння верхньої частини голови включає заходи для контролю факторів ризику та зменшення частоти та інтенсивності симптомів. Ось декілька загальних порад:

 • Забезпечте достатній сон та регулярні перерви під час роботи або навчання.
 • Збалансована дієта, багата на фрукти, овочі та цільні зерна, сприяє загальному здоров'ю.
 • Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість рідини, оскільки дегідратація може призводити до головних болей.
 • Обмежте споживання кофеїну та алкоголю.
 • Практикуйте техніки медитації або глибокого дихання для зменшення стресу та психічної напруги.
 • Помірна фізична активність може допомогти зняти напругу і поліпшити кровообіг.
 • Якщо ви знаєте, що певні фактори викликають у вас відчуття печіння верхньої частини голови (наприклад, певні запахи, їжа, звуки), намагайтеся їх уникати.
 • Регулярні візити до лікаря допоможуть виявити та вилікувати будь-яке основне захворювання на ранній стадії.
 • Переконайтеся, що ваше робоче місце забезпечує правильну підтримку для шиї та голови.

Майте на увазі, що ці рекомендації є загальними і можуть підійти не всім. Важливо консультуватися з лікарем для індивідуальних порад. В статті ми розглянули різноманітні причини відчуття печіння на верхній частині голови, які включають стрес, напругу м'язів, неврологічні розлади, а також інші медичні стани. Тому при появі печіння у верхній частині голови, особливо якщо цей симптом супроводжується іншими ознаками або є постійним, необхідно звернутися до лікаря. Кваліфікований медичний працівник проведе необхідні обстеження, встановить діагноз і призначить адекватне лікування. Тільки такий підхід дозволить ефективно вирішити проблему, уникнути можливих ускладнень та підтримати загальне здоров'я і благополуччя.

Редакторська група
Оновлено: 14.04.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.