Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з грипом або застудою. На перший погляд, симптоми цих захворювань можуть здаватися схожими, але насправді вони мають ряд відмінностей.
Грип та застуда – це інфекційні захворювання дихальних шляхів, але їх викликають різні віруси. Це ключова причина, чому симптоми, перебіг та комплікації цих захворювань можуть відрізнятися.
Грип викликається вірусами грипу, яких існує кілька типів: A, B, C та D. Найчастіше у людей виникають епідемії грипу типів A та B. Інфекція поширюється швидко, особливо в ситуаціях близького спілкування. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а також через контакт з інфікованими поверхнями.
Застуду викликають різні віруси, найпоширенішим з яких є риновірус. Існує багато видів риновірусів, через що людина може захворіти на застуду кілька разів на рік. Також поширюється повітряно-крапельним шляхом. Контакт з інфікованою особою або поверхнею, а потім торкання до власного обличчя (особливо носа, рта або очей) може призвести до зараження.
Перш ніж приймати препарати для лікування симптомів застуди та грипу, варто зрозуміти з яким із цих захворювань ви маєте справу оскільки саме розпізнавання симптомів є ключовим для вибору правильного лікування.
У цій статті ми розберемося, як відрізнити грип від застуди та які ліки можуть допомогти в обох випадках.
Висока температура тіла
- Грип часто супроводжується швидким підвищенням температури тіла, іноді досягаючи 39-40°С. Така температура тримається кілька днів.
- У випадку застуди, підвищення температури також можливе, але воно зазвичай менш виражене. Температура може нормалізуватися за день-два.
Болі в м'язах і суглобах
Болі в м'язах – це частіший симптом для грипу. Вони можуть бути дуже вираженими, змушуючи пацієнта лягти в ліжко. При цьому також відчувається слабкість і втома по всьому тілу.
Кашель
Кашель – загальний симптом як для грипу, так і для застуди. Проте їх характер може відрізнятися. Грип може супроводжуватися сухим, інтенсивним кашлем. Натомість під час застуди часто спостерігається мокрий кашель з виділенням мокротиння.
Головний біль
При грипі пацієнти можуть відчувати сильний головний біль, який часто супроводжується чутливістю до світла та болем в очах. При простудних захворюваннях головні болі відсутні або виражені слабо.
Біль у горлі
Біль у горлі є поширеним симптомом як для застуди, так і для грипу, але його характер може відрізнятися:
- При грипі спостерігається сухість і подразнення горла, може бути дискомфорт при ковтанні.
- Під час застуди спостерігається запалення горла та почервонінням. Часто біль у горлі є одним з перших симптомів застуди.
Нежить та чхання
Ці симптоми зазвичай є характерними для застуди. У випадку грипу, ніс може бути закладений, але чхання зустрічається рідше. При застуді хворий може мати як нежить, так і активні слизовиділення, які будуть супроводжуватися постійним чханням.
Розрізняти симптоми грипу та застуди дуже важливо для вибору правильного лікування. Проте пам'ятайте, що найкращий спосіб визначення захворювання та вибору правильного лікування – це медична консультація з лікарем. За потреби купити ліки від грипу та застуди Ви можете в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Покупку можна зручно оформити онлайн через офіційний сайт, а забрати замовлення в найближчій аптеці Вашого міста.
Нехай ваше здоров'я завжди буде у вас на першому місці!
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!