Ламкі нігті: причини, наслідки та шляхи відновлення

20 листопад 2023
Ламкі нігті: причини, наслідки та шляхи відновлення

Ламкі нігті – це дуже поширена проблема, з якою стикається багато людей незалежно від віку і статі. Ця проблема досить неприємна, тому що ламкі нігті погіршують зовнішній вигляд рук і можуть бути болючими. Вони також можуть свідчити про загальний стан організму та вказувати на можливі проблеми зі здоров'ям. У цій статті ми розглянемо основні причини та фактори, що сприяють ламкості нігтів, а також способи їх запобігання і лікування.

Причини ламких нігтів

Ламкі нігті – це стан, коли нігті стають слабкими, крихкими і ламкими. Це може бути обумовлено різними причинами. Ось деякі з них:

 • Недостатній догляд за нігтями, наприклад, надмірне використання агресивних лаків для нігтів, зняття лаку неправильним чином або використання грубих інструментів для обрізання нігтів може призвести до пошкодження.
 • Постійна взаємодія нігтів з водою (наприклад, часте миття рук) або, навпаки, надмірна сухість повітря може призвести до ламкості нігтів.
 • Недостаток важливих поживних речовин, таких як біотин, залізо, цинк і кальцій, може призвести до ламкості нігтів.
 • Деякі медичні стани, такі як гіпотиреоз (порушення функції щитовидної залози) і псоріаз ( хронічне захворювання шкіри), можуть сприяти ламкості нігтів.
 • Травмування нігтів або стискання їх в дверях або інших об'єктах може призвести до пошкоджень і ламкості.
 • Дієта, бідна білками і поживними речовинами, може вплинути на структуру і міцність нігтів.
 • Психологічний стрес може вплинути на стан ваших нігтів, призвести до їх ламкості або навіть втрати.
 • Постійний контакт з хімічними речовинами, такими як розчинники або миючі засоби, може пошкодити нігтьову пластину.
 • У міру старіння нігтів вироблення природних ліпідів, які пом’якшують нігті, може зменшуватися, що сприяє їх ламкості.

Для попередження ламкості нігтів важливо правильно доглядати за ними, включати в раціон поживні продукти, берегти їх від травм і зберігати оптимальний рівень вологості в повітрі. Якщо проблема ламкості нігтів не зникає і не покращується за допомогою методів самодопомоги, важливо звернутися за діагностикою та лікуванням до лікаря або дерматолога.

Засоби догляду за нігтями

Правильний догляд за нігтями може значно покращити їх стан і зменшити ламкість. Ось кілька корисних порад і засобів догляду за нігтями:

 1. Регулярне обрізання і формування. Обрізайте нігті ніжними горизонтальними рухами та використовуйте пилочки для їх формування. Щоб не пошкодити нігті, не стрижіть їх занадто коротко і не закруглюйте.
 2. Відмова від гострих інструментів. Не використовуйте гострі інструменти для очищення або обрізання шкіри біля нігтів, оскільки це може пошкодити нігтьове ложе. Використовуйте спеціальні інструменти для обробки шкіри.
 3. Поліровка. Використовуйте глянцеву пилку або полірувальний блок для поліровки нігтів. Це може допомогти зняти нерівності і покращити вигляд нігтів.
 4. Гігієна рук. Регулярно мийте руки теплою водою і милом. Суха шкіра навколо нігтів може стати причиною ламкості.
 5. Використання засобів для догляду за нігтями. Існують спеціальні масла і креми для нігтів, які зміцнюють і зволожують їх.. Використовуйте такі засоби регулярно.
 6. Захист від хімічних речовин. Під час роботи з хімічними речовинами, наприклад, під час прибирання або миття посуду, носіть рукавички, щоб захистити нігті від впливу агресивних речовин.
 7. Правильне харчування. Ваша дієта повинна включати достатню кількість біотину, цинку, заліза та інших важливих вітамінів і мінералів, що сприяють зміцненню нігтів. Це може бути досягнуто за допомогою різноманітних продуктів, включаючи горіхи, злаки, яйця, рибу і овочі.
 8. Відпочинок від лаку для нігтів. Якщо ви часто використовуєте лак для нігтів або акрилові покриття, дайте своїм нігтям перерву, щоб вони мали можливість "відпочити" і відновити природну міць.

Засоби по догляду за нігтями допомагають зміцнити та покращити стан ваших нігтів. Однак, якщо самодопомога не вирішує проблему ламкості нігтів, важливо звернутися до лікаря або дерматолога для діагностики та лікування можливих медичних причин цього стану.

Здорове харчування для зміцнення нігтів

Для покращення стану нігтів або якщо у вас є проблеми з ламкістю,, подумайте про прийом спеціальних вітамінів і добавків для нігтів. Здорова дієта також може грати важливу роль у зміцненні нігтів і поліпшенні їх стану. Ось деякі корисні продукти та поживні речовини, які можуть підтримувати здоров'я нігтів:

 1. Біотин: Цей вітамін B-комплексу відомий своєю здатністю підвищувати міцність і зростання нігтів. Зазвичай рекомендується приймати 2,5 мг (2500 мкг) біотину на день. Ви можете знайти біотин у таких продуктах, як горіхи, яйця, броколі, шпинат і картопля.
 2. Білок: Протеїн важливий для будівництва нігтів. Додайте до свого раціону харчування багате в білках, таке як м'ясо, риба, яйця, тофу, горіхи і насіння.
 3. Цинк: Цей мінерал може допомогти у зміцненні нігтів і сприяти їх росту. Зазвичай рекомендується приймати 8-11 мг цинку на день для дорослих. Природні джерела цинку включають омарів, креветок, говядину, куркуму та гарбузове насіння.
 4. Залізо: Недостатність заліза може призвести до ламкості нігтів. Рекомендована денна доза заліза для дорослих зазвичай становить 8-18 мг, залежно від статі і інших факторів. Ваше меню може включати м'ясо, рибу, шпинат, горіхи і злаки, щоб забезпечити достатню кількість цього мінералу.
 5. Вітамін A: Вітамін А сприяє здоровому росту нігтів і підтримує їхню структуру. Рекомендована денна доза вітаміну A для дорослих зазвичай становить близько 700-900 мікрограм (мкг) для чоловіків і 600-700 мкг для жінок. Ви зможете знайти його в продуктах, таких як капуста, морква, солодка картопля, спаржа та манго.
 6. Вітамін C: Вітамін C сприяє синтезу колагену, що може покращити здоров'я нігтів. Цитрусові фрукти, ківі, червона і зелена паприка, полуниці – хороші джерела вітаміну C.
 7. Вітамін E: Цей вітамін може підтримувати здоров'я нігтів і шкіри. Рекомендована денна доза вітаміну E для дорослих зазвичай становить 15 мг. Можна знайти його в оливковому маслі, мигдалевому маслі, насінні соняшнику та арахісі.
 8. Сірка: Сірка є важливою для формування кератину, основного білка в нігтях.До продуктів, багатих сіркою, належать часник, цибуля, цитрусові та селера.
 9. Багато води: Гідратація грає важливу роль у зміцненні нігтів. Намагайтесь пити достатню кількість води щодня.
 10. Омега-3 жирні кислоти: Риба, насіння льону і волоські горіхи містять омега-3 жирні кислоти, які можуть сприяти здоров'ю нігтів.

Здоровий раціон і збалансована дієта грають важливу роль у підтримці здорових нігтів. Навіть якщо ви вже маєте ламкі нігті, вживання правильних продуктів може сприяти їхньому відновленню і поліпшенню стану.

Як уникнути подальших ушкоджень нігтів

Щоб уникнути подальших ушкоджень нігтів і покращити їхнє здоров'я, дотримуйтесь таких порад:

 1. Оберіть правильні засоби для догляду. Використовуйте засоби для догляду за нігтями з низьким вмістом жиру, які не викликають сухості та ламкості. Уникайте відомих агресивних ацетонових засобів для видалення лаку.
 2. Не використовуйте нігті як інструменти. Уникайте відкривання упаковки, знімання наклейок або подібних операцій за допомогою нігтів. Це може пошкодити їх і викликати ламкість.
 3. Захищайте нігті при контакті з хімічними речовинами. Коли ви працюєте з агресивними хімічними речовинами, носіть рукавички для запобігання ушкодженню нігтів.
 4. Регулярно відпочивайте від лаку: Якщо ви часто використовуєте лак для нігтів, робіть перерви, щоб нігті мали можливість "відпочити". Це допоможе запобігти жовтінню і ослабленню нігтів.
 5. Не користуйтеся агресивними металевими інструментами для обрізання нігтів. Вони можуть пошкодити нігтьову пластину і викликати інфекції. Використовуйте гіпоалергенні інструменти для манікюру.
 6. Доглядайте за шкірою навколо нігтів. Застосовуйте зволожуючі креми або олії для шкіри навколо нігтів, щоб запобігти сухості і тріщинам.
 7. Правильне харчування. Дотримуйтеся збалансованої дієти, яка містить необхідні вітаміни і мінерали, такі як біотин, цинк і вітамін А, для зміцнення нігтів.
 8. Уникайте надмірної вологості. Тривалий контакт з водою може зробити ваші нігті більш сприйнятливими до пошкоджень. Носіть рукавички під час прибирання або інших робіт, де ви повинні тримати руки в воді.
 9. Не обрізайте нігті занадто коротко. Залиште їхню природну довжину, щоб запобігти подальшим ушкодженням і інфекціям.

Якщо у вас вже ламкі нігті, спробуйте дотримуватися цих рекомендацій і приймати вітаміни та мінерали, які підтримують здоров’я нігтів.

Якщо проблеми з нігтями виникають регулярно і не зникають після належного догляду, проконсультуйтеся з дерматологом або лікарем, щоб перевірити можливі медичні причини цих проблем.

За потреби купити вітаміни та засоби для покращення стану нігтів онлайн за приємними цінами можна на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Завжди пам’ятайте, що самолікування може принести шкоду вашому здоров’ю, тому не забувайте консультуватися з лікарем щодо приймання будь-яких ліків.

Редакторська група
Оновлено: 04.01.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.