Що таке целюліт та як його прибрати

24 січень 2024
Що таке целюліт та як його прибрати

Целюліт – це структурні зміни у підшкірно-жировому шарі шкіри. Це не тільки естетична проблема, але й питання здоров'я шкіри та тканин. Розуміння природи целюліту та його впливу на організм є ключем до ефективного лікування.

Він найчастіше зустрічається на стегнах, сідницях і ногах і відомий як "апельсинова кірка". Целюліт з'являється у жінок частіше через особливості розподілу жиру та гормональний баланс.

Причини виникнення целюліту

Целюліт виникає в результаті змін у структурі жирових тканин, шкіри та підшкірних волокон. Його виникнення може бути зумовлене низкою факторів:

 1. Гормональні фактори. Гормони, такі як естроген, інсулін, норадреналін, тиреоїдні гормони та пролактин, вважаються важливими у розвитку целюліту. Естроген, зокрема, може сприяти збільшенню жирових клітин і зменшенню циркуляції крові в підшкірній жировій тканині.
 2. Генетичні фактори. Схильність до целюліту може бути успадкована. Генетична схильність визначає розподіл жиру, швидкість обміну речовин, етнічну приналежність та інші фактори, які можуть вплинути на ризик виникнення целюліту.
 3. Дієта. Харчування, багате на жири, вуглеводи, сіль та недостатнє споживання клітковини, може сприяти накопиченню жиру та затримці рідини, що веде до появи целюліту.
 4. Спосіб життя. Малорухливий спосіб життя, куріння, недостатнє споживання води та сидяча робота можуть погіршувати циркуляцію крові та лімфи, сприяючи формуванню целюліту.
 5. Одяг. Тісний, обмежуючий рух одяг, особливо у талії, стегнах та сідницях, може обмежувати кровообіг і сприяти утворенню целюліту.
 6. Вага і жирові відкладення. Надмірна вага може сприяти виникненню целюліту, але целюліт також часто спостерігається у струнких та фізично активних жінок.
 7. Зміни в мікроциркуляції. Порушення мікроциркуляції та підвищений гідростатичний тиск у капілярах може викликати затримку рідини та токсинів в жирових клітинах.
 8. Вік. З віком шкіра втрачає еластичність, що може посилити целюліт.
 9. Фізіологічні зміни. Під час вагітності та менопаузи гормональні зміни можуть сприяти появі або погіршенню целюліту.

Розуміння цих факторів допомагає в розробці ефективних стратегій для лікування та профілактики целюліту.

Симптоми та визначення ступенів целюліту

Целюліт можна визначити за рядом характерних симптомів і він зазвичай класифікується за ступенями в залежності від його тяжкості:

Симптоми целюліту

 • Зміни текстури шкіри. На шкірі з’являється характерна «апельсинова кірка» або «горбистість», особливо на стегнах, сідницях і животі.
 • Болючість. Зони з целюлітом можуть бути чутливими або болючими на дотик.
 • Відчуття важкості. Можливе відчуття тяжкості або набряку в уражених ділянках.

Ступені целюліту

 • Перша ступінь. Целюліт майже не видно, шкіра зовні гладка, але мікроциркуляція і лімфодренаж порушені. Целюліт можна виявити лише при стисненні шкіри.
 • Друга ступінь. Целюліт видимий без стиснення шкіри, але не дуже помітний. Шкіра може бути менш еластичною.
 • Третя ступінь. Целюліт помітний і візуально виражений, шкіра має "апельсинову кірку". Можливі болючі відчуття.
 • Четверта ступінь. Целюліт дуже помітний, шкіра має грубі, нерівні "горбики" і "ями". Можливі болючість і набряклість. У цій стадії целюліт часто супроводжується фіброзними змінами.

Важливо пам'ятати

 • Целюліт не завжди пов'язаний із зайвою вагою чи ожирінням. Він може з'являтися навіть у струнких і фізично активних жінок.
 • Наявність целюліту не є ознакою проблем із здоров'ям, але багато жінок прагнуть зменшити його з естетичних причин.

Існують різні методи лікування та стратегії профілактики, спрямовані на зменшення видимості целюліту та покращення стану шкіри.

Методи лікування

Лікування целюліту може включати різноманітні методики, спрямовані на поліпшення стану шкіри та зменшення вираженості "апельсинової кірки". Ось деякі з найбільш поширених методів лікування.

1. Здорове харчування

 • Дієта, багата на клітковину, овочі, фрукти та білки, допомагає знижувати рівень жиру в організмі.
 • Обмеження споживання обробленої їжі, солі, цукру та жиру може зменшити затримку рідини та набряки.

2. Фізичні вправи

 • Регулярні вправи, зокрема кардіо та силові тренування, сприяють покращенню кровообігу та зменшенню жирових відкладень.
 • Йога та пілатес можуть покращити гнучкість та тонус шкіри.

3. Масаж та мануальна терапія

 • Професійний антицелюлітний масаж може покращувати кровообіг та сприяти виведенню токсинів.
 • Лімфодренажний масаж допомагає в боротьбі зі затримкою рідини.

4. Косметичні процедури

 • Процедури, такі як ендермологія, радіочастотна терапія, лазерне лікування, можуть допомогти зменшити прояви целюліту.
 • Мезотерапія (ін'єкції спеціальних розчинів) може поліпшити стан шкіри та зменшити жирові відкладення.

5. Креми та сироватки

 • Продукти з кофеїном, ретинолом та іншими активними інгредієнтами можуть тимчасово покращувати вигляд шкіри.
 • Важливо розуміти, що такі засоби часто дають лише поверхневий і тимчасовий ефект.

6. Вода та гідратація

 • Збільшення споживання води допомагає виведенню токсинів з організму і підтримує здоров'я шкіри.

7. Зміни способу життя

 • Відмова від куріння та алкоголю, які можуть погіршувати циркуляцію крові та впливати на стан шкіри.

Ефективність методів лікування целюліту залежить від індивідуальних особливостей і вираженості целюліту.

Важливими факторами боротьби з целюлітом є регулярний догляд за шкірою та здоровий спосіб життя.

Важливо пам'ятати, що целюліт є природним явищем, особливо для жінок, і його повна ліквідація може бути неможливою. Однак, дотримуючись цих порад, можна значно покращити стан шкіри та зменшити прояви целюліту.

Целюліт – це не просто естетична проблема, але й питання здоров'я та самопочуття. Важливо підходити до його лікування комплексно, включаючи здоровий спосіб життя, антицелюлітні засоби та правильний догляд за шкірою. При цьому необхідно уникати самолікування та звертатися до фахівців за порадою.

Редакторська група
Оновлено: 01.02.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.