Токсикоз у вагітних: що робити

06 жовтень 2023
Токсикоз у вагітних: що робити

Важливим питанням для обговорення є токсикоз у вагітних. Зазвичай це відбувається в першому триместрі вагітності, і, хоча це поширене явище, багато жінок все одно змушені шукати відповіді на наступні питання: «Як боротися з токсикозом?» та «Що допомагає від токсикозу?»

Що таке токсикоз у вагітних

Токсикоз – це комплекс змін патологічного типу, які часто супроводжують вагітність, особливо її перший триместр. Його причини пов'язані зі значними гормональними змінами, що відбуваються в організмі жінки під час вагітності.

Симптоми токсикозу можуть включати:

 • Нудоту і блювоту, особливо вранці.
 • Зміну апетиту або непереносимість певних запахів і смаків.
 • Збільшення слиновиділення.

Ці симптоми можуть бути дискомфортними, але вони рідко є загрозливими для здоров'я.

Типи токсикозу

Прояви токсикозу мають індивідуальний характер. До основних типів токсикозу включають:

 • Ранній токсикоз (гіперемезис). Цей стан зазвичай розпочинається в першому триместрі вагітності і може тривати до 12-14 тижнів. Він характеризується ранковою нудотою та блювотою, втратою апетиту та, у важких випадках, значною втратою ваги.
 • Пізній токсикоз (прееклампсія). Цей стан зазвичай розпочинається після 20 тижнів вагітності. Це може бути високий кров’яний тиск, білок у сечі, набряки кінцівок, головні болі, розмитість зору та інші симптоми. Якщо прееклампсію не лікувати, вона може призвести до серйозних ускладнень.

Важливо відзначити, що токсикоз – це загальний термін, який включає різні стани, що виникають під час вагітності. У деяких випадках симптоми можуть бути легкими і використання засобів для полегшення стану, таких як фіточаї при токсикозі може бути достатньо, але в інших випадках вони можуть бути серйозними та вимагати медичного втручання. У будь-якому випадку, коли виникають симптоми токсикозу, необхідно звернутися до лікаря.

Як подолати ранній токсикоз

«Що їсти при токсикозі?» – часте запитання жінок, які страждають від цього стану. Харчування може істотно вплинути на симптоми токсикозу. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть полегшити цей неприємний стан:

 1. Їжте маленькими порціями, але часто.
 2. Спробуйте включити до свого раціону білки і вуглеводи, які можуть пом'якшити відчуття нудоти.
 3. Постійно підтримуйте свій водний баланс, випиваючи достатньо рідини протягом дня.

Зменшення стресу і достатній відпочинок також важливі для боротьби з токсикозом.

Як забезпечити комфорт під час пізнього токсикозу

Пізній токсикоз у вагітних може бути викликаний рядом фізіологічних та гормональних змін у організмі, і з ним можна впоратися, використовуючи деякі прості стратегії для забезпечення вашого комфорту. Ось кілька порад, які можуть допомогти вам подолати неприємні симптоми пізнього токсикозу та забезпечити собі позитивний досвід вагітності:

 • Звертайте увагу на вашу дієту. Вибирайте легкі, здорові страви, які багаті вітамінами та мінералами. Уникайте жирної та важкої їжі, оскільки вона може спричинити більше дискомфорту.
 • Розділіть свій раціон на декілька невеликих прийомів їжі протягом дня. Це може допомогти запобігти відчуттю голоду та покращити травлення.
 • Важливо вживати достатню кількість рідини протягом дня. Вода може полегшити симптоми сухості в роті та втоми.
 • Знайдіть час для відпочинку та релаксації. Практикуйте медитацію, йогу або релаксуючі ванни, щоб зняти стрес та покращити вашу емоційну стійкість.
 • Забезпечте собі якісний сон. Використовуйте комфортний матрац та подушку, створіть сприятливу атмосферу для відпочинку в спальні.
 • Гуляйте на свіжому повітрі. Прогулянки можуть поліпшити ваш настрій та покращити кровообіг.
 • Поділіться своїми почуттями з близькими або лікарем. Підтримка та розуміння можуть допомогти вам пережити цей період легше.
 • Використання ароматичних олій, таких як лаванда чи м'ята, може зняти напругу та нудоту.
 • Займайтеся легкими фізичними вправами, такими як розтяжка або прогулянки. Фізична активність може покращити ваше самопочуття.
 • Оберіть легкий, зручний одяг і взуття, які не обмежуватимуть ваш рух та дихання.

Запам'ятайте, що кожен організм унікальний, тому важливо прислухатися до себе і реагувати на зміни відповідно до стану свого здоров’я. Важливо звернутися до лікаря, якщо симптоми токсикозу стають надто важкими або тривають довше, ніж зазвичай.

Токсикоз та вплив на плід

Токсикоз може вплинути на розвиток малюка, особливо якщо жінка втрачає значну кількість ваги або страждає від дегідратації. Важливо регулярно відстежувати стан плода під час токсикозу, використовуючи ультразвук та інші методи.

Дотримання цих рекомендацій під час токсикозу важливе для забезпечення комфорту та здоров'я як матері, так і малюка. Якщо у вас є питання або занепокоєння, звертайтеся до медичних фахівців за допомогою та консультаціями. На сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я» можна придбати багато корисних товарів для вагітних.

Редакторська група
Оновлено: 05.04.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.