Ангіна – це інфекційно-запальне захворювання, що вражає піднебінні мигдалики та слизові оболонки. Залежно від етіології ангіна може бути бактеріальною, вірусною або грибковою. Якщо інфекцію спричиняють або ускладнюють бактерії, хворому призначають антибіотики.
Зазвичай використовують антибактеріальні засоби, таблетки чи капсули від ангіни широкого спектра дії. Однак у певних випадках лікар може рекомендувати антибіотик у порошку для приготування оральної суспензії або розчину для ін’єкцій – наприклад, за тяжкого перебігу хвороби, труднощів із ковтанням чи необхідності швидкого системного ефекту.
Поширені причини виникнення та наслідки захворювань
Ангіна, або гострий тонзиліт найчастіше виникає через інфікування бактеріями (переважно стрептококом групи А), вірусами або рідше грибками. Інфекція може передаватися контактним і повітряно-краплинним шляхами. Симптоми та перебіг відрізняються залежно від етіології.
Для бактеріальної форми (найчастіше спричиняється стрептококами) властива швидка поява симптомів: гострий біль у горлі, який посилюється під час ковтання, висока температура (понад 38 °C), озноб. Типових для застуди кашлю та нежитю під час ангіни зазвичай немає, натомість можуть збільшуватися підщелепні та шийні лімфовузли.
Якщо бактеріальну ангіну не лікувати, інфекційно-запальний процес може поширитися на інші органи, зокрема серце, нирки, суглоби. Часті ускладнення хвороби – ревматизм, інфекційний ендокардит, гломерулонефрит, хронічний тонзиліт, отит, лімфаденіт.
Основні діючі речовин
Застосовувати антибіотики при ангіні у формі порошку залежно від складу можна орально або методом ін’єкції. Порошки для приготування оральних суспензій найчастіше застосовують для лікування дітей, яким складно ковтати таблетки або капсули. Така форма забезпечує зручне дозування й кращу переносність лікування. Показання до застосування антибактеріальних препаратів ін’єкційно – важкі інфекції, а також стани, за яких вживання ліків перорально неможливе.
У складі порошків, що використовуються в лікуванні ангіни, можуть бути антибіотики різних груп:
- пеніциліни (амоксицилін, ампіцилін, бензилпеніцилін) – ефективні проти стрептококів, які найчастіше спричиняють бактеріальну ангіну, характеризуються доброю переносністю й відносно низькою токсичністю;
- цефалоспорини (цефазолін, цефуроксим) – мають більш виражені антибактеріальні властивості та ширший спектр дії, застосовуються за неефективності пеніцилінів або в разі алергії на них;
- макроліди (азитроміцин) – зазвичай застосовуються у випадках алергії на пеніциліни або неефективності первинної антибактеріальної терапії, виступаючи засобами альтернативного вибору під час лікування ангіни.
Вибір антибіотика за активною речовиною та її дозуванням роблять, зважаючи на клінічну картину та індивідуальні особливості організму.
Механізм дії
Механізм, за яким працюють антибіотики від ангіни у формі порошку, не відрізняється від специфіки дії засобів групи в інших лікарських формах. Зокрема, пеніциліни та цефалоспорини впливають на структуру клітинних стінок бактерії, що веде до її загибелі. Макроліди діють інакше: вони пригнічують синтез білків усередині бактеріальної клітини, що зупиняє ріст і розмноження бактерій (бактеріостатична дія).
Оральні розчини, приготовані з порошку, мають іншу дію, ніж капсули чи таблетки від ангіни, оскільки активна речовина швидше поглинається травною системою. Ще швидше терапевтичний ефект настає від застосування розчину ін’єкційно, оскільки активний компонент миттєво потрапляє у кровотік і сягає осередку інфекції.
Протипоказання та побічні ефекти
Засоби з антибактеріальними властивостями можуть спричиняти побічні дії. Найчастіше це нудота, діарея та інші розлади травлення, спровоковані дисбалансом кишкової мікрофлори. За індивідуальної гіперчутливості можливі алергічні реакції. Протипоказання можуть відрізнятися залежно від групи антибіотика. Зазвичай ці препарати не застосовують або використовують під медичним контролем у період вагітності та лактації, за наявності порушень функції печінки чи нирок, серцевих захворюваннях.
Призначаючи антибіотики при ангіні для дорослих у формі порошку, важливо звертати увагу на дозування: концентрація активної речовини для дітей, дорослих, а також для літніх людей може відрізнятися.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Як і будь-які антибіотики, порошок для горла при ангіні важливо з обережністю застосовувати в поєднанні з іншими препаратами. Щоб уникнути небажаної взаємодії активних компонентів, перед прийманням ліків необхідно прочитати інструкцію.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Антибактеріальний порошок від ангіни призначає виключно лікар після огляду та встановлення діагнозу. Самолікування може не лише виявитися неефективним, а й призвести до погіршення стану хворого, розвитку ускладнень або формування стійкості бактерій до антибіотиків.
У Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) купити антибіотики у формі порошку для лікування ангіни можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я» за рецептом лікаря. Тут представлений широкий вибір препаратів від різних виробників за прийнятними цінами.
Вартість засобів і адреси аптек мережі, де їх можна придбати, зазначено на офіційному сайті. Також доступна послуга онлайн-бронювання медикаментів із подальшим отриманням в аптеці.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Антибіотики при ангіні |
✅ Кількість препаратів | 32 |
✅ Найдешевший препарат | 10,10 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |