Ангіна є інфекційним захворюванням, збудниками якого можуть бути віруси або бактерії. Відбувається гостре запалення мигдаликів та слизової оболонки горла. При ангіні бактеріальної етіології симптоми розвиваються гостро та швидко. Це сильний біль у горлі, білий наліт на мигдаликах, лихоманка, підвищення температури тіла до 38-40°C, збільшення та болючість шийних лімфатичних вузлів. Після огляду отоларинголог може призначити антибіотики при ангіні в таблетках або у вигляді ін’єкцій – залежно від тяжкості перебігу хвороби та індивідуальних особливостей пацієнта.
Придбати за прийнятними цінами антибіотики при ангіні у формі порошку для приготування суспензії, таблеток або ін’єкцій можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Зручна навігація сайту дозволяє легко забронювати призначені лікарські препарати, а також отримати корисну інформацію про вартість, виробників та наявність ліків в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій). Купити антибіотики при гнійній ангіні в таблетках можна за рецептом після консультації з ЛОР-лікарем.
Основні діючі речовини
Основною діючою речовиною препаратів для лікування ангіни є антибіотик широкого спектра дії. Найчастіше для лікування ангіни використовуються антибіотики з таких груп:
- Пеніциліни (амоксицилін, феноксиметилпеніцилін).
- Цефалоспорини (цефалексин, цефтріаксон).
- Макроліди (азитроміцин, кларитроміцин).
- Лінкозаміди (лінкоміцин, кліндаміцин).
Призначати антибіотики від ангіни в таблетках або іншій лікарській формі має виключно лікар.
Самолікування може призвести до ускладнень і розвитку резистентності до антибіотиків. Отоларинголог проводить огляд, встановлює етіологію захворювання та на основі клінічної картини приймає рішення щодо вибору препарату та форми його введення.
У разі тяжкого перебігу хвороби або якщо пацієнт не може приймати ліки перорально, перевагу надають ін’єкційним формам антибіотиків.
Дорослим та дітям антибіотики від ангіни для ін’єкцій можуть бути застосовані виключно після проведення шкірної проби, яка допоможе виключити підвищену чутливість до антибіотика.
Найчастіші збудники ангіни – стрептококи, стафілококи та інші бета-гемолітичні бактерії. Визначення збудника є важливим етапом, адже саме це дозволяє підібрати максимально ефективний антибіотик для швидкого одужання.
Механізм дії
Механізм дії антибіотиків при ангіні залежить від групи препарату та активної речовини.
Одні антибіотики, зокрема пеніциліни та цефалоспорини, порушують синтез клітинної стінки бактерій, що призводить до їхньої загибелі. Часто амоксицилін поєднують із клавулановою кислотою, яка блокує бета-лактамази – ферменти бактерій, що руйнують антибіотик, – і тим самим підсилює його антибактеріальну дію.
Інші групи, такі як макроліди (азитроміцин, кларитроміцин) або тетрацикліни, пригнічують синтез білка в клітинах збудника, зупиняючи його ріст і поділ.
Протипоказання та побічні ефекти
Антибактеріальні та антимікробні препарати системної дії мають низку протипоказань та побічних дій. До протипоказань належать:
- підвищена чутливість до діючої речовини або допоміжних компонентів препарату;
- алергічні реакції на антибіотики певної групи (наприклад, пеніциліни або цефалоспорини);
- деякі захворювання печінки;
- патології нирок;
- серцево-судинні порушення;
- період вагітності або грудного вигодовування (залежно від конкретного препарату);
- дитячий вік (для деяких форм чи дозування);
- епілепсія, порушення судомного порогу (для певних речовин).
Серед побічних дій спостерігались порушення з боку різних систем: нервової, імунної, кровоносної, травної, гепатобіліарної та з боку шкіри та слизових оболонок.
Дозування та тривалість курсу визначає лікар. Неконтрольоване приймання антибіотиків спричиняє резистентність (нечутливість штамів до фармакологічної речовини), що може, своєю чергою, спричинити розвиток суперінфекції. Тривале застосування також призводить до дисбактеріозу – порушенням мікрофлори кишківника та інших процесів травлення.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Антибіотики можуть призначатись у комплексі з жарознижувальними та болезаспокійливими засобами. Також лікар може комбінувати лікування антимікробними препаратами з БАДами, що відновлюють мікрофлору кишківника, або з пробіотиками.
Можлива небажана взаємодія з іншими фармакологічними речовинами, тому потрібно повідомити лікарю про препарати, що приймаються на постійній основі.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Неконтрольоване приймання антибактеріальних препаратів може призвести до розвитку стійкості (резистентності) мікроорганізмів до ліків.
Щоб запобігти цьому, потрібно приймати тільки призначені лікарем антимікробні засоби. Фахівець підбере ефективний препарат, а також призначить дозування згідно з віком, масою тіла та важкістю стану пацієнта. Це допоможе швидко одужати, запобігти виникненню побічних ефектів та ускладнень.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Антибіотики при ангіні в таблетках |
✅ Кількість препаратів | 58 |
✅ Найдешевший препарат | 51,30 ₴ |
✅ Форма випуску | Гранули , Капсули , Порошок , Розчин , Таблетки |