Препарати для зниження тиску в капсулах

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Артеріальна гіпертензія, або високий артеріальний тиск, — це хронічний стан, при якому відзначається постійне підвищення рівня кров'яного тиску в артеріях.

Показники, що вважаються високими, зазвичай становлять: cистолічний тиск (верхнє значення) 140 мм рт. ст. і вище, та діастолічний тиск (нижнє значення) 90 мм рт. ст. і вище.

Якщо симптоми високого артеріального тиску виникають разово, це може бути ознакою тимчасового підвищення тиску, яке часто не є причиною для серйозного занепокоєння, але варто проконсультуватися з лікарем для уточнення причин.

Однак, якщо підвищений тиск триває постійно, це свідчить про артеріальну гіпертензію, і необхідно вжити заходів для контролю тиску. Постійна гіпертензія потребує тривалого лікування і зміни способу життя для запобігання ускладненням.

Підвищенню АТ сприяють зайва вага, малорухливий спосіб життя, надмірне споживання солі та алкоголю, куріння, деякі супутні захворювання, вік після 50 років тощо.

Ігнорування симптому може призвести до інфаркту, інсульту, серцевої недостатності, інших захворювань серцево-судинної системи. Тому особам із групи ризику рекомендується постійно контролювати показники АТ, використовуючи тонометр автоматичний чи механічний. У випадку симптомів гіпертензії пацієнту слід вживати препарати для зниження тиску, наприклад, у капсулах чи таблетках.

Опис продукту

Капсули для зниження тиску – це група ліків, чия терапевтична дія спрямована на нормалізацію тиску в кровоносних судинах. Механізм дії препаратів залежить від складу, а його, своєю чергою, вибирають з огляду на причину, що зумовила підвищення АТ. Проте завдання усіх медикаментів групи ідентичне – розширити судини, збільшити їхню прохідність і тим самим нормалізувати роботу серцево-судинної системи.

Склад капсул

За складом капсули для зниження тиску бувають синтетичні та виготовленні на рослинній основі. Від складу залежить швидкість впливу та тривалість терапевтичного ефекту. Деякі медикаменти забезпечують швидкий гіпотензивний результат, тоді як інші мають накопичувальний ефект і застосовуються для комплексного впливу на серцево-судинну систему.

Найпопулярніші активні інгредієнти в складі капсул для зниження АТ:

  • антагоністи кальцію (блокатори кальцієвих каналів) – речовини, які блокують кальцієві канали в м'язових клітинах серця і судин, що призводить до їх розслаблення та розширення. Це допомагає знижувати артеріальний тиск. Прикладами є амлодипін, верапаміл, ніфедипін, дилтіазем та інші;
  • бета-блокатори – препарати знижують навантаження на серце, блокуючи бета-адренорецептори, що призводить до зменшення частоти серцевих скорочень і зниження артеріального тиску. Вони також допомагають знижувати ризик серцевих нападів і інсультів. Популярні бета-блокатори включають атенолол, метопролол, пропранолол і бісопролол;
  • інгібітори АПФ – ці речовини блокують дію ферменту, що перетворює ангіотензин I в ангіотензин II, який звужує судини і підвищує тиск. Інгібітори АПФ допомагають розширити кровоносні судини, знижуючи артеріальний тиск і полегшуючи роботу серця. Прикладами є раміприл, лізиноприл, еналаприл і периндоприл;
  • діуретики – посилюють сечовиділення, що сприяє виведенню з організму надлишку рідини й зменшенню об’єму крові, що циркулює в судинній системі, а це веде до зниження АТ (фуросемід, гідрохлортіазид та інші).

Засоби з таким складом представлені в різних лікарських формах. Популярність медикаментів у формі капсул зумовлена простотою застосування та високим рівнем біодоступності (діюча речовина захищена желатиновою капсулою і неушкодженою доставляється до місця всмоктування).

Показання та протипоказання

Капсули для зниження тиску можуть застосовуватися самостійно чи в межах комплексної терапії для усунення симптомів гіпертензії. Засоби для зниження тиску та будь-які серцево-судинні препарати не слід застосовувати для самолікування. Для кожного клінічного випадку медикамент повинен підбирати лікар, зважаючи на індивідуальні особливості пацієнта, склад препарату і його фармакотерапевтичні властивості.

Будь-які ліки для зниження АТ протипоказані при гіпотонії, а також індивідуальній чутливості до складників препарату.

Побічні ефекти та взаємодія з іншими препаратами

Побічні дії капсул залежать від складу медикаменту. Деякі препарати можуть спричиняти порушення смакових відчуттів, запаморочення, гіпокаліємію, депресивні явища, набряк та деякі інші симптоми.

Особам, які застосовують засоби різних терапевтичних груп тимчасово чи на постійній основі, одночасне вживання капсул для зниження тиску необхідно погодити з лікарем. Це допоможе уникнути небажаної взаємодії компонентів.

Рекомендації для осіб, схильних до підвищеного АТ

Особам, схильним до підвищеного АТ, крім гіпотензивної медикаментозної терапії, призначеної лікарем, рекомендується дотримуватися здорового способу життя:

  • обмежити вживання солі, вуглеводів і насичених тваринних жирів;
  • відмовитися від алкоголю та куріння;
  • вживати продукти, багаті калієм;
  • виконувати фізичні вправи для тренування серця (плавання, ходьба, біг).

Також важливо щодня вимірювати АТ. Тому слід подбати про те, щоб у домі був якісний тонометр механічний чи автоматичний.

В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» є великий вибір препаратів гіпотензивною дією, які можна придбати за прийнятною ціною в більшості міст України де представлена мережа. На покупців чекає зручне розташування аптек, вибір аналогів, допомога кваліфікованих фармацевтів, можливість онлайн бронювання препаратів та багато іншого.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Препарати для зниження тиску в капсулах
✅ Кількість препаратів 26
✅ Найдешевший препарат 165,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди