Імунна система є важливою складовою захисту організму від інфекцій та хвороб. Коли вона слабшає, організм стає вразливішим до різноманітних інфекцій. Посилювати імунну систему допомагають імуностимулюючі засоби у формі розчину або у формі крапель.
Імуностимулюючі засоби у формі розчину чи крапель можуть ефективно підтримати ослаблену імунну систему, підвищуючи опірність організму до інфекцій. Особливо зручним методом є застосування для місцевого використання, зокрема в порожнину носа. Вони сприяють швидкому проникненню активних компонентів, допомагаючи зменшити ризик розвитку інфекцій та запальних процесів у верхніх дихальних шляхах.
Поширені причини та наслідки захворювань
Імунітет знижується внаслідок багатьох факторів, до них належать:
- хронічний стрес;
- недостатня фізична активність;
- наявність шкідливих звичок;
- приймання ліків, які пригнічують імунну систему;
- нестача сну;
- хронічні захворювання;
- тривале приймання деяких медикаментів, зокрема антибіотиків.
Ослаблений імунітет – це часті респіраторні захворювання, наявність серйозних ускладнень після хвороб, а також підвищений ризик розвитку аутоімунних та онкологічних захворювань.
Основні діючі речовини
Імуностимулювальні ліки містять інтерферон альфа-2b. Це біологічно активна речовина, яку виробляє організм людини. Вона належить до групи білків інтерферонів, які здатні стимулювати імунну систему. Інтерферон альфа-2b може активізувати клітини імунної системи й перешкоджати розмноженню вірусів у клітинах організму. Цей білок має також протизапальні властивості.
Препарати, які містять інтерферон альфа-2b, призначають під час сезонного підвищення захворюваності, після переохолодження або контакту зі хворими на ГРВІ.
Зверніть увагу, що інтерферон альфа-2b – це потужний препарат, який варто застосовувати лише за призначенням лікаря та під його контролем.
Механізм дії
Механізм дії імуностимулювальних засобів для носової порожнини базується на прямій стимуляції імунних клітин, розташованих у слизовій оболонці носа. Також препарати мають протизапальну дію, що допомагає зменшити набряк слизової оболонки, полегшує дихання та знижує ризик розвитку ускладнень, таких як синусит або бронхіт. Важливо зазначити, що ефективність імуностимулювальних засобів залежить від регулярного застосування, правильного дозування та індивідуальних особливостей організму.
Протипоказання та побічні ефекти
Є низка базових чинників, за яких не призначають інтерферон альфа-2b або рекомендують використовувати з обережністю:
- вагітність;
- період лактації;
- тяжкі форми алергічних захворювань у анамнезі;
- дисфункція щитоподібної залози;
- тяжкі вісцеральні порушення за саркоми Капоші;
- тяжкі серцево-судинні захворювання;
- псоріаз;
- виражені порушення функції печінки або нирок;
- епілепсія та інші захворювання ЦНС;
- хронічний гепатит за цирозу печінки.
Протипоказанням буде також і наявність індивідуальної непереносимості складників.
Приймання імуностимулювальних засобів у порожнину носа може спричинити такі побічні дії, як:
- висип на шкірі;
- дозозалежний грипоподібний синдром;
- запаморочення;
- кашель;
- втрата апетиту;
- реакції гіперчутливості;
- порушення електролітного балансу;
- кропив’янка;
- порушення зору, кон’юнктивіт;
- підвищення рівня печінкових ферментів;
- порушення функції печінки та нирок;
- лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, носові кровотечі тощо.
Якщо у складі препаратів міститься така допоміжна речовина, як метилпарагідроксибензоат, то можливі алергічні реакції, зокрема відтерміновані, у рідкісних випадках може виникнути бронхоспазм.
У разі виникнення будь-яких побічних дій рекомендується негайно звернутися до лікаря. Важливо дотримуватися призначеної схеми лікування та дозування. Це допоможе знизити ризик виникнення небажаних симптомів.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Не рекомендується одночасне застосування з інтраназальними судинозвужувальними препаратами, оскільки вони сприяють сухості слизової оболонки носа.
Дізнатися більше про взаємодію з іншими засобами та можливі побічні дії допоможе інструкція від виробника. Необхідно обов’язково повідомити медичному фахівцю, якщо ви вже приймаєте будь-які ліки.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Перш ніж придбати будь-які імуностимулюючі засоби в таблетках, необхідно проконсультуватися з лікарем, адже лікувати хвороби самостійно не рекомендовано – це може нашкодити здоров’ю. Лікар за показаннями підбере оптимальні лікарські препарати. Для безпеки та ефективності лікування знадобиться регулярний медичний нагляд.
Купити імуностимулюючі засоби за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Оптимальна вартість ліків і товарів медичного призначення, зручна система пошуку й можливість бронювання в режимі 24/7 забезпечать максимально комфортну купівлю. Замовлення можна отримати «Новою поштою» або забрати самостійно за вибраною адресою аптеки протягом 48 годин після підтвердження.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Імуностимулюючі засоби в порожнину носа |
✅ Кількість препаратів | 6 |
✅ Найдешевший препарат | 144,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |