Ліки від панкреатиту

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Панкреатит – це патологічний стан підшлункової залози, що характеризуються запаленням її тканин, порушенням функцій та можливим руйнуванням клітин органу.

Захворювання може мати гострий або хронічний перебіг, супроводжуючись болем у животі, порушенням травлення та можливими ускладненнями з боку інших органів шлунково-кишкового тракту.

Поширені причини виникнення панкреатиту та його вплив на організм

Основними факторами, що провокують розвиток панкреатиту, є:

  • харчові звички (зловживання гострою та жирною їжею, регулярні переїдання);
  • травми в ділянці живота;
  • спадковість;
  • інтоксикація (алкогольна або хімічна);
  • деякі захворювання та лікарські засоби.

За відсутності належної терапії панкреатит може спричинити низку ускладнень, як-от некроз тканин підшлункової залози, абсцеси, порушення роботи травної системи, розвиток цукрового діабету, інфекційні ускладнення та навіть системні запальні реакції. Своєчасна діагностика та правильне лікування допомагають знизити ризик важких наслідків і покращити якість життя пацієнта.

Лікувати захворювання підшлункової залози, самостійно застосовуючи препарати від панкреатиту у таблетках чи інших лікарських формах, категорично не рекомендовано.

Основні діючі речовини у ліках у формі порошку

У якості діючих речовин препарати від панкреатиту у формі порошку, як правило, містять омепразол або пантопразол. Це синтетичні речовини, що належать до групи інгібіторів протонної помпи та мають наступні показання до застосування:

  • виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;
  • рефлюкс-езофагіт;
  • синдром Золлінгера-Еллісона.

Ліки у формі порошку для ін’єкцій або інфузій застосовують як альтернативу пероральній терапії.

Механізм дії порошкових препаратів при панкреатиті у формі порошку для розчину для ін’єкцій

Препарати у формі ліофілізату для розчину для ін’єкцій використовуються при панкреатиті для швидкого введення активних речовин у системний кровотік, що забезпечує їхню високу біодоступність та швидкий терапевтичний ефект. 

Вони сприяють зниженню секреції шлункового соку, що зменшує кислотне навантаження на підшлункову залозу. Це допомагає зменшити подразнення тканин, знизити запальний процес і полегшити симптоми захворювання. Завдяки ін’єкційній формі ці препарати діють швидко та ефективно, зменшуючи ризик ускладнень і покращуючи стан пацієнта.

Протипоказання та побічні ефекти

Порошок від панкреатиту для внутрішньовенного введення має наступні протипоказання до застосування:

  • індивідуальна гіперчутливість до діючої речовини, похідних бензимідазолу або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;
  • дитячий вік;
  • вагітність.

Діючі речовини засобів можуть впливати на ефективність інших ліків, тому перед застосуванням важливо проконсультуватися з фахівцем та уважно ознайомитися з інструкцією виробника з метою уникнення небажаних взаємодій.

Серед типових побічних реакцій організму під час лікування препаратами від панкреатиту:

  • головний біль;
  • біль у животі;
  • запор;
  • діарея;
  • метеоризм;
  • нудота/блювання.

У випадку появи зазначених або будь-яких інших незвичних симптомів рекомендується негайно повідомити лікаря для оцінки стану та корекції лікування.

Особливості застосування порошкових форм препаратів у формі порошку для розчину для ін’єкцій

Підготовка до використання порошку для ін’єкцій або внутрішньовенних інфузій полягає у розчиненні вмісту флакона у певному об’ємі відповідної стерильної рідини.

При струшуванні утворюється рівномірний розчин або суспензія, яка повинна бути безбарвною або злегка жовтою. Готовий розчин необхідно візуально перевірити перед введенням і використати одразу після приготування.

Консультація з лікарем як основа ефективного лікування

Для постановки коректного діагнозу та призначення відповідного лікування рекомендується звернутися до лікаря. Застосування конкретних препаратів у належному дозуванні забезпечує бажаний терапевтичний ефект та дозволяє уникнути ускладнень.

Самолікування може призвести до погіршення стану, розвитку побічних реакцій або неефективності терапії.

Придбати препарати для лікування панкреатиту без рецепту в таблетках та за рецептом лікаря за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Також тут можна купити аналоги в інших формах випуску.

На офіційному сайті легко знайти всю необхідну інформацію про препарат: вартість, наявність у найближчій аптеці мережі у Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) та доступність аналогів.

На сайті реалізована можливість бронювання медпрепаратів. Замовлення можна отримати в будь-якій аптеці мережі або оформити доставлення Новою поштою до зручного відділення чи поштомату.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Ліки від панкреатиту
✅ Кількість препаратів 4
✅ Найдешевший препарат 169,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди