Запалення – це природна захисна реакція організму на ушкодження або інфекцію, спрямована на усунення шкідливих факторів та відновлення пошкоджених тканин. Для боротьби з запальним процесом та супутніми симптомами застосовують протизапальні препарати в капсулах, а також таблетки, мазі, супозиторії, гель, гранули для суспензії, розчини для ін’єкцій, рідини для зовнішнього застосування.
Купити протизапальні препарати для дорослих в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій) за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». Ознайомитися з інформацією про вартість препаратів, наявністю в аптеках та замовити потрібні ліки зручно на офіційному сайті. Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою у зручний час протягом 48 годин після СМС-підтвердження.
Поширені причини виникнення запальних процесів
Запальні процеси виникають внаслідок різних причин, найчастіше таких як:
- бактеріальні, вірусні, грибкові та інші інфекції;
- механічні пошкодження, хірургічні втручання;
- алергічні реакції, термічні та хімічні подразнення;
- гормональні та аутоімунні порушення;
- гематоми, набряки, порушення кровообігу.
Запалення можуть спровокувати нездорова дієта, куріння, серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу, стрес та інші чинники, що знижують захисні сили організму.
Основні діючі речовини для лікування запальних захворювань
До складу протизапальних ліків входять різні за хімічною структурою та механізмом дії активні речовини. До найбільш поширених належать такі:
- ацетилсаліцилова кислота, ібупрофен, диклофенак натрію, кеторолак, німесулід, мелоксикам, індометацин, целекоксиб, кетопрофен – входять до складу нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), застосовуються для усунення гострого та хронічного болю;
- серратіопептидаза – ферментний засіб з протизапальною, протинабряковою та фібринолітичною дією, який використовується для полегшення запалення, зменшення болю та поліпшення мікроциркуляції в осередку ураження;
- екстракт живокосту, перцю стручкового, бджолина отрута – натуральні речовини з місцевоподразнюючою, знеболювальною та протизапальною дією, що застосовуються переважно у зовнішніх засобах при болю в м’язах і суглобах;
- гомеопатичні засоби – препарати на основі мікродоз активних речовин, які застосовуються як допоміжний засіб для зменшення симптомів запалення та стимулювання регенерації.
Ці та інші речовини зменшують запалення, біль, лихоманку, мають знеболювальні та жарознижувальні властивості.
Механізм дії
Активні речовини забезпечують протизапальний ефект різними шляхами:
- блокування ферментів циклооксигенази (ЦОГ-1 і ЦОГ-2);
- розщеплення білкових компонентів запалення;
- місцевого подразнення з посиленням кровообігу;
- стимуляції регенерації тканин;
- імуномодулювального впливу;
- зниження чутливості нервових закінчень до больових імпульсів;
- впливу на центр терморегуляції в гіпоталамусі;
- зменшення проникності капілярів.
Швидкість впливу ліків на організм залежить від форми випуску препарату. Найшвидше діють препарати у формі ін’єкцій та протизапальні супозиторії, при окремих видах запальних процесів найбільш ефективними є мазі, капсули чи таблетки.
Протипоказання та побічні ефекти
Залежно від складу протизапальні ліки для дорослих можуть мати певні протипоказання та побічні дії. Протипоказаннями до застосування є певні хронічні захворювання та в стадії загострення та гіперчутливість до активних речовин та інших компонентів лікарського засобу. Деякі препарати не рекомендовані дітям, жінкам у період вагітності та грудного годування, діабетикам та людям, схильним до алергії.
НПЗП можуть викликати печію, нудоту, блювання, біль у животі, головний біль, запаморочення, підвищення артеріального тиску, набряки, свербіж.
При лікуванні гомеопатичними засобами чи препаратами на основі рослинних компонентів (живокіст, стручковий перець, бджолина отрута) можливі місцеві реакції: почервоніння, печіння, алергічні висипання. Засоби із серратіопептидазою іноді спричиняють розлади травлення або підвищену чутливість до білкових сполук.
У разі появи незвичних симптомів необхідно звернутися до лікаря для отримання консультації та медичної допомоги.
Взаємодія з іншими препаратами
Протизапальні засоби для дорослих при одночасному застосуванні з іншими препаратами можуть викликати небажані реакції. Щоб уникнути ризиків, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Перед тим як застосовувати будь-який протизапальний засіб для дорослих, потрібно проконсультуватися з лікарем, який оцінить стан здоров’я, підбере оптимальний препарат та визначить дозування. Самолікування може бути неефективним або й нашкодити здоров’ю.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Протизапальні препарати |
✅ Кількість препаратів | 437 |
✅ Найдешевший препарат | 0,20 ₴ |
✅ Форма випуску | Гель , Гранули , Капсули , Краплі , Крем |