Ліки для відновлення мікрофлори кишечника, які дозволені дітям

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Мікрофлора кишківника людини це екосистема мікроорганізмів, життєдіяльність яких напряму впливає на здоров’я. Кількість та склад бактерій залежить від багатьох факторів – віку, харчування, якості води в місцевості, епідеміологічних обставин, наявності хвороб та приймання лікарських засобів. Порушення балансу призводить до дисбактеріозу, що особливо небезпечно для дітей.

При появі у дитини проблем з травленням, підвищеного газоутворення, зниження апетиту, висипів на шкірі слід звернутися за консультацією до педіатра, який призначає ліки для відновлення мікрофлори кишечника для дітей.

Часто до розладів травної системи призводять перенесені інфекційні захворювання, приймання антибіотиків, алергії, отруєння. Для підтримки здоров'я кишківника та його заселення корисними бактеріями, як-от лактобактерії та біфідобактерії, часто призначають пробіотики та препарати для травної системи та обміну речовин, як комплексну терапію. Пробіотики – це живі мікроорганізми, які при споживанні у відповідних кількостях мають позитивний вплив на здоров'я організму, зокрема, антагоністично діючи на патогенні мікроорганізми в кишківнику. Вони сприяють відновленню нормальної мікрофлори, покращенню травлення та зміцненню імунної системи.

Купити препарати для відновлення мікрофлори кишечника у дітей за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті можна дізнатися, яка на препарати ціна є актуальною, також можна прочитати інструкцію, подивитися відгуки інших пацієнтів та забронювати ліки. Скориставшись опцією онлайн-бронювання, можна замовити потрібний засіб на сайті та отримати його у будь-якій аптеці мережі протягом 48 годин, необхідно лише заздалегідь обрати адресу.

Основні діючі речовини

Препарати, що допомагають усунути дисбактеріоз, поділяють на:

  1. Пробіотики – це препарати, що містять живі корисні мікроорганізми, які відновлюють нормальну мікрофлору кишківника, зокрема, лактобактерії та біфідобактерії, та пригнічують ріст патогенних бактерій.
  2. Пребіотики – це речовини, які не перетравлюються в організмі, але стимулюють ріст та активність корисних бактерій, таких як лактобактерії та біфідобактерії. Вони служать «їжею» для корисних мікроорганізмів, підтримуючи їхнє зростання.
  3. Синбіотики – це комбінація пробіотиків і пребіотиків в одному препараті. Синбіотики поєднують в собі як живі корисні бактерії, так і речовини, що сприяють їхньому росту та функціонуванню, що дозволяє досягти кращих результатів у лікуванні дисбактеріозу.

Препарати випускають у різних формах. Це як капсули для відновлення мікрофлори кишечника, так і таблетки, супозиторії, суспензії та краплі. Лікувати дітей зручно за допомогою крапель чи сиропу, які легше дозувати й приймати. Основними діючими речовинами в складі пробіотиків є:

  • комбінації лактобактерій, що продукують молочну кислоту (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus salivarius subsp. thermophilus, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus);
  • бактеріальна культура Escherichia coli штаму NISSLE 1917, що має антимікробні властивості, зміцнює кишковий бар’єр;
  • спори Bacillus clausii, що ефективно відновлюють флору кишківника після приймання лікарських засобів.

Завдяки пригніченню патогенів та здатності швидко колонізувати кишківник, корисні штами бактерій відновлюють нормальний баланс, і сприяють травній, імунній, детоксикаційній функції організму.

Механізм дії

Для дітей створені препарати, що можна приймати з перших днів життя. Показання до їх застосування:

  • профілактика кишкових коліків;
  • зригування у немовлят;
  • запобігання підвищеному газоутворенню;
  • стабілізація мікрофлори, профілактика запорів;
  • діатез та алергічні стани у дітей до 1 року.

Призначення пробіотиків в комплексній терапії підвищує імунітет, сприяє захисту від бактеріальних та мікотичних інфекцій немовлят, запобігає виникненню алергій. Активні компоненти препарату – це природні мікроорганізми, що присутні у грудному молоці. Такі бактерії здатні підтримувати фізіологічну рівновагу мікробіому та активно сприяють процесам травлення. Синтезовані ними молочна та оцтова кислоти створюють середовище, де гинуть патогенні мікроорганізми.

Протипоказання та побічні ефекти

Незважаючи на численні переваги пробіотиків, їх варто застосовувати тільки за призначенням лікаря. Пробіотики мають декі протипоказання – це гіперчутливість до будь-яких складників препарату, особливо коли серед компонентів є молоко, соя, лактоза чи желатин. Пробіотики не застосовують пацієнтам з імунодефіцитними станами, а також при діагнозі синдром короткого кишківника.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Взаємодія пробіотиків з кортикостероїдами та імуносупресивними препаратами заборонена. Антибіотики, які призначаються з метою впливу на грамнегативні бактерії, а також сульфаніламіди, можуть знижувати ефективність пробіотиків. При виникненні та посиленні таких побічних дій як розлади травлення, що зберігаються протягом 3-х днів, необхідно звернутися за консультацією до педіатра.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Самолікування шкідливе для здоров'я дитини, тому будь-які лікарські препарати має призначити лікар. Педіатр оцінить стан дитини, призначить аналізи, підбере препарат та його дозування згідно з віком та маси тіла маленького пацієнта.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Ліки для відновлення мікрофлори кишечника, які дозволені дітям
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 249,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди