Таблетки для відновлення мікрофлори кишечника

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Здорова мікрофлора кишківника нормалізує фізіологічні процеси, та запобігає розвитку патогенних мікроорганізмів. Але кишкові інфекції, отруєння, інтоксикації, приймання антибіотиків порушують нормальний мікробіом. У таких випадках призначають, що сприяють відновленню здорового середовища.

Пробіотики – це живі мікроорганізми, які при достатньому споживанні позитивно впливають на здоров’я, зокрема на функцію кишківника. Вони є частиною комплексної терапії при розладах травної системи, а також необхідні для зміцнення імунітету, та для покращення процесів травлення у вразливих групах пацієнтів. Такі таблетки для відновлення мікрофлори кишечника поділяють на пробіотики, пребіотики й синбіотики.

Будь-які з цих ліків, а також препарати для травної системи легко та зручно придбати в Києві та інших містах України на офіційному сайті мережі «Бажаємо здоров'я». Тут розміщена детальна інформація про препарат: ціна, інструкція виробника, відгуки інших покупців, наявні аналоги тощо. Скориставшись опцією онлайн-бронювання, можна замовити потрібний засіб на сайті та отримати його у будь-якій аптеці мережі протягом 48 годин, необхідно лише заздалегідь обрати адресу.

Основні діючі речовини

Порушення мікрофлори призводить до дисбактеріозу, при якому виникають такі неприємні симптоми як метеоризм, здуття живота та нудота, розлади стільця, посилене газоутворення, зниження апетиту тощо.

При дисбактеріозі призначають капсули для відновлення мікрофлори кишечника, а також лікарські засоби у формі таблеток, крапель, суспензії, сиропів та супозиторіїв. Основні діючі речовини у складі таких препаратів – пробіотичні культури (Lactobacillus gasseri, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum), життєздатні корисні бактерії (Lactobacillus reateri DSM 17938), лактулоза, целюлоза мікрокристалічна, лігнін активований.

Показаннями до застосування пробіотиків є:

  • відновлення мікрофлори після приймання антибіотиків;
  • дисбактеріоз;
  • хронічний коліт;
  • синдром подразненого кишківника;
  • харчові інтоксикації;
  • атопічний дерматит, кропив’янка;
  • профілактика газоутворення та зригувань у немовлят;
  • підвищення імунітету.

Живі корисні бактерії у складі пробіотиків беруть участь в травних процесах, синтезують молочну та оцтову кислоти, що мають властивості пригнічувати патогенну флору. Також активізують імунну дію, збільшуючи синтез клітин специфічної підгрупи Т-лімфоцитів.

Механізм дії

Лікарські засоби з групи пробіотиків містять мікроорганізми, що позитивно впливають на мікрофлору кишківника. Природні бактерії населяють епітелій, колонізуючи його на всій протяжності ШКТ. Вони підтримують та регулюють баланс мікробіому, та сприяють нормалізації травлення. Їх життєдіяльність пригнічує патогенні бактерії, компенсує втрати електролітів.

Інший вид – пребіотики, створюють сприятливе середовище для активного розмноження корисних мікроорганізмів. А синбіотики поєднують в собі про- та пребіотики. Дія препаратів для нормалізації мікрофлори значно покращує функції кишківника. Продукуються необхідні речовини, покращується метаболізм жовчних кислот, виводяться токсини.

Протипоказання та побічні ефекти

Дисбактеріоз призводить до розладів у вигляді запорів або діареї. Універсальними є полікомпонентні пробіотики, що містять до 9-ти штамів бактерій однієї групи. Монокомпонентні пробіотики використовують як додаткову терапію.

Незважаючи на численні переваги пробіотиків, їх варто застосовувати тільки за призначенням лікаря. Деякі пробіотики містять вітамінні комплекси, тому їх слід застосовувати з обережністю людям, схильним до алергій. Також не всі пробіотики можна призначати вагітним чи в період лактації.

Перед застосуванням таблеток для відновлення мікрофлори кишківника, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти

Пробіотики та інші засоби для відновлення мікрофлори кишечника можуть вступати у взаємодію з різними медикаментами.

Їх призначають разом з антибіотиками для профілактики ускладнень з боку ШКТ, в терапії алергічних реакцій. Варто приймати препарат під час їжі, та окремо від антибіотика – через 1-2 години. Пробіотики не поєднують зі стероїдами.

Ось кілька основних аспектів взаємодії пробіотиків з лікарськими засобами:

  1. Антибіотики: при одночасному прийомі пробіотиків та антибіотиків, важливо, щоб пробіотики приймалися через кілька годин після антибіотиків, щоб знизити ризик їх знищення антибіотиками.
  2. Антифунгільні препарати: деякі антифунгільні засоби можуть пригнічувати ріст корисних мікроорганізмів, тому їх використання з пробіотиками потребує обережності.
  3. Імунодепресанти: пробіотики можуть мати вплив на імунну систему, і це може призвести до неочікуваної взаємодії з імунодепресантами, що може підвищити ризик інфекцій.
  4. Протизапальні препарати: комбінація пробіотиків з протизапальними засобами може бути корисною при лікуванні захворювань, пов'язаних із запаленням кишечника, як-от хвороба Крона або виразковий коліт.
  5. Антикоагулянти: пробіотики можуть впливати на згортання крові, тому при одночасному прийомі з антикоагулянтами варто ретельно моніторити рівень згортання крові.

Щодо побічних ефектів, то зазвичай пробіотики добре переносяться. Проте в окремих випадках можливі алергічні реакції, здуття живота, метеоризм або нудота. У разі виникнення будь-яких негативних реакцій, слід звернутися до лікаря.

Консультація з лікарем як ключовий етап лікування

Зазвичай пробіотики призначає лікар у комплексній терапії інфекцій, алергій, після застосування антибіотиків, для покращення травлення. Пробіотики мають кілька ключових переваг: вони є нетоксичними, мають природне походження і характеризуються широким спектром дії, що робить їх ефективними для підтримки здоров'я мікрофлори кишечника.

Проте важливо уникати самолікування, оскільки неправильне застосування цих препаратів може призвести до ускладнень або недостатньої ефективності лікування.

Перед застосуванням потрібно врахувати вік, стан здоров’я, наявність хронічних захворювань у пацієнта. Залежно від цих факторів лікар підбирає препарат, визначає дозування, щоб знизити ризики побічних дій, та досягти позитивних результатів лікування.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Таблетки для відновлення мікрофлори кишечника
✅ Кількість препаратів 3
✅ Найдешевший препарат 127,50 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди