Користувачі також шукають
Біль різної етіології – проблема, з якою в повсякденному житті іноді стикаються і дорослі, і діти. Усунути неприємний симптом допомагають знеболювальні засоби з групи ненаркотичних анальгетиків, НПЗП або місцевих анестетиків – залежно від характеру болю. Однак якщо знеболення потрібне людині із цукровим діабетом, вибір препарату має бути особливо виваженим. Важливо враховувати не лише показання до застосування, а й можливі побічні ефекти, специфіку взаємодії із цукрознижувальними засобами та потенційний вплив на рівень глюкози в крові.
Біль при цукровому діабеті: причини та підходи до знеболення
Біль у хворих на цукровий діабет може виникати з різних причин – від ускладнень захворювання, як-от діабетична нейропатія, до ситуацій, спричинених інфекційно-запальними процесами, травмами, хірургічними втручаннями, стоматологічними процедурами тощо.
Якщо біль не контролювати за допомогою відповідних лікарських засобів, це може призвести до хронічного больового синдрому, погіршення якості життя. На тлі больових відчуттів також можлива дестабілізація рівня глюкози в крові. Фармацевтичні компанії випускають спеціальні знеболюючі препарати для діабетиків, розроблені з урахуванням особливостей організму та потреб осіб із таким ендокринним захворюванням.
Основні діючі речовини
Знеболювальні ліки для діабетиків випускаються в різних лікарських формах, зокрема для перорального застосування (таблетки, капсули, суспензії, гранули), для зовнішнього нанесення (гелі, креми, розчини, спреї), у супозиторіях, пластирах, уколах. Залежно від складу та фармакотерапевтичних властивостей препарати бувають рецептурні та безрецептурні.
Особливо популярні засоби на основі таких активних речовин, як:
- кеторолак;
- ібупрофен;
- ацетилсаліцилова кислота;
- парацетамол;
- дицикломіну гідрохлорид;
- німесулід;
- мелоксикам;
- нефопаму гідрохлорид;
- лорноксикам;
- метамізол.
Для посилення терапевтичного ефекту знеболювані таблетки та препарати в інших формах випуску можуть містити комбінацію з кількох речовин із різними властивостями: НПЗЗ, анальгетики, спазмолітики.
Механізм дії
Механізм дії ліків цієї групи полягає в блокуванні рецепторів, що відповідають за передачу больових імпульсів до центральної нервової системи, а також у пригніченні синтезу медіаторів запалення, таких як простагландини. Вплив цих препаратів на організм залежить від форми випуску:
- пероральні – активна речовина всмоктується в кровотік через травну систему;
- різноманітні знеболювані препарати для ін’єкцій – мають сильніший і швидший ефект, оскільки активний компонент миттєво потрапляє в кров;
- зовнішні засоби – діють локально, наносяться безпосередньо на болючу ділянку, майже не проникають у кровотік, не контактують із травною системою.
Коли необхідно лікувати стани, що супроводжується сильним болем, можуть застосовуватися комбінації препаратів на основі різних активних компонентів і в різних формах випуску.
Протипоказання та побічні ефекти
Залежно від складу знеболюючі для діабетиків можуть мати протипоказання та побічні дії. Деякі засоби від болю не рекомендовані дітям, людям літнього віку, жінкам у період вагітності та грудного годування, а також за наявності інших хронічних захворювань. Можуть спричиняти алергію, впливати на травну систему, процеси згортання крові.
У разі появи незвичних симптомів необхідно звернутися до лікаря для отримання консультації та медичної допомоги.
Взаємодія з іншими препаратами та можливі побічні ефекти
Деякі знеболюючі засоби для діабетиків можуть вступати у взаємодію з активними речовинами інших препаратів. Щоб уникнути небажаних реакцій, перед початком лікування необхідно проконсультуватися з фахівцем.
Консультація з лікарем як ключовий етап лікування
Не займайтеся самолікуванням – воно може бути неефективним чи навіть небезпечним для вашого здоров’я. Перед застосуванням препаратів від болю важливо звернутися до терапевта. Вибираючи знеболювальний засіб для діабетиків (склад і дозування), лікар бере до уваги клінічні симптоми, наявність супутніх захворювань, вік пацієнта. Такий підхід дає змогу отримати лікувальний ефект і уникнути побічних реакцій.
В аптеках мережі «Бажаємо здоров’я» можна купити знеболювальне для діабетиків за прийнятними цінами. Тут знайдете великий вибір препаратів різних виробників, що розрізняються за формою випуску та вартістю. Забронювати ліки можна онлайн і отримати самовивозом в одній з аптек мережі в Києві та інших містах України (крім тимчасово окупованих територій).
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Знеболюючі: Діабетикам – Дозволено |
✅ Кількість препаратів | 103 |
✅ Найдешевший препарат | 17,55 ₴ |
✅ Форма випуску | Гель , Гранули , Капсули , Крем , Порошок |