Місцеві знеболювальні (анестетики)

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Біль — це сигнал організму про ушкодження чи запальний процес, і навіть у ранньому віці він часто виникає й може суттєво впливати на самопочуття дитини.

У таких випадках болезаспокійливі препарати для дітей від року допомагають зменшити неприємні відчуття та полегшити стан маленького пацієнта.

Існує чимало ситуацій, коли виникає потреба в застосуванні таких засобів: прорізування зубів, укуси комах, дрібні травми, опіки, післяопераційний період або інші стани, що супроводжуються болем.

Вибір знеболювального препарату має здійснювати лікар з урахуванням віку дитини, характеру болю та загального стану здоров’я.

Діючі речовини знеболювальних препаратів та механізм їхньої дії

Сучасні знеболювальні препарати випускаються в різній формі: від таблеток до ректальних супозиторіїв. Проте показання до застосування у педіатрії має далеко не кожна речовина. Зазвичай під час лікування дітей використовуються препарати на основі парацетамолу.

Ця речовина діє на центри болю та терморегуляції у центральній нервовій системі, не спричиняючи подразнення слизової шлунка. Дія препаратів на основі парацетамолу настає досить швидко: вже через 30-40 хвилин біль знижується, а протягом години концентрація речовини в крові сягає максимуму. Знеболювальний ефект триває до 6 годин.

Крім парацетамолу використовуються й інші речовини. Зокрема мова йде про:

  • ібупрофен;
  • метамізол натрію.

Вкрай важливо дотримуватися вказаного дозування та тривалості лікування за використання знеболювальних засобів у дітей. Зазначені вище діючі речовини пригнічують синтез простагландинів та інші медіатори запалення, блокуючи передачу больових імпульсів і знижуючи температуру тіла.

Протипоказання та можливі побічні дії

Попри лікувальні властивості, знеболювальні засоби мають і протипоказання.

Насамперед це — підвищена індивідуальна чутливість до діючої речовини або допоміжних компонентів препарату.

Деякі з таких засобів протипоказані у разі захворювань печінки та нирок, порушень системи кровотворення, а також патологій шлунково-кишкового тракту.

Детальну інформацію про протипоказання, можливі обмеження та особливості застосування завжди потрібно шукати в офіційній інструкції виробника.

Щодо побічних дій, то такі реакції також ймовірні. Можуть виникати алергічні реакції, почервоніння та біль у місці введення (для ін’єкцій), нудота, болі в животі, запаморочення, підвищення або зниження артеріального тиску, висипання на шкірі абощо. За будь-яких незвичних проявів необхідно припинити застосування та звернутися до лікаря для отримання консультацій.

Взаємодія знеболювальних засобів з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Використовуючи знеболювальні засоби, необхідно враховувати можливість їхньої взаємодії з активними компонентами інших лікарських препаратів.

Зокрема, можлива взаємодія з антикоагулянтами, сечогінними засобами, глюкокортикостероїдами та деякими антибіотиками. 

Перед одночасним застосуванням з іншими ліками або харчовими добавками необхідно проконсультуватися з лікарем. Це допоможе уникнути небажаних реакцій і зробити лікування максимально безпечним.

Консультація з лікарем – ключовий етап лікування

Застосовувати знеболювальні препарати дітям від 1 року можна лише після консультації з лікарем. Медичний працівник підбере найбільш дієвий та безпечний засіб, який допоможе зменшити біль і не спричинить небажаних реакцій.

Лікар обов’язково враховує індивідуальні особливості дитини: вік, вагу, загальний стан здоров’я, наявність хронічних захворювань та рівень імунного захисту. Наприклад, за наявності поверхневих опіків педіатр може порекомендувати спеціальні засоби від опіків з декспантенолом або місцевими анестетиками, які одночасно знімають біль і прискорюють загоєння шкіри.

Самолікування є неприпустимим, оскільки неправильно підібраний препарат або доза можуть спричинити серйозні ускладнення. Безпека дитини – понад усе.

Придбати знеболюючі засоби для дітей від 1 року за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Мережа аптек працює в Києві та інших містах України, окрім тимчасово окупованих територій.

У каталозі представлений широкий вибір дитячих препаратів, зокрема й засоби від укусів комах, опіків та інших пошкоджень шкіри.

На офіційному сайті можна дізнатися все про обраний препарат, забронювати ліки на 48 годин та забрати їх у найближчій аптеці. Кваліфіковані фармацевти за потреби нададуть допомогу у виборі, порекомендують аналоги, розкажуть про особливості застосування.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Місцеві знеболювальні (анестетики)
✅ Кількість препаратів 6
✅ Найдешевший препарат 40,40 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди