Знеболюючі препарати для дорослих – це група лікарських засобів, що спрямовані на усунення або зменшення інтенсивності болю: від легкого тимчасового дискомфорту до сильного та тривалого больового синдрому. Їхня дія може бути локальною або системною – залежно від механізму впливу та ступеня вираженості симптомів.
Препарати випускаються в різних формах – таблетки, капсули, мазі, гелі, пластирі, свічки чи розчини для ін’єкцій. Підбираються з урахуванням сили болю, швидкості початку дії та тривалості ефекту.
Від яких типів болю можуть застосовуватися знеболюючі препарати?
Таблетки, гранули, капсули та інші форми для перорального застосування призначають для симптоматичної терапії наступних типів болів:
- головний;
- зубний;
- ревматичний;
- у м’язах, суглобах;
- невралгії;
- періодичні болі в жінок.
У випадках, коли пероральне застосування засобу недоцільне, призначають знеболюючі препарати для ін’єкцій, що ефективні в разі:
- післяопераційних болів;
- ниркових кольків;
- болю в попереку.
Під час суглобового та м’язового болю також можуть бути застосовані препарати у формі гелю або крему.
Основні діючі речовини
Основні діючі речовини поділяються на групи. Серед них:
- нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби (НПЗЗ) – ібупрофен, декскетопрофен, напроксен, мелоксикам;
- анальгетики – налбуфін, парацетамол, метамізол;
- спазмолітики комбіновані або міотропної дії – фенпівериній, пітофенон, дицикломіну гідрохлорид.
Зазначені речовини найчастіше мають кілька властивостей. Крім здатності знеболювати, вони чинять протизапальну, жарознижувальну, парасимпатичну дії. Це дозволяє застосовувати їх у комплексній терапії різних видів болю.
Механізм дії
Механізм дії знеболювальних ліків залежить від діючої речовини. НПЗЗ впливають на причину болю за рахунок пригнічення синтезу простагландинів у ЦНС та зменшення запалення в результаті. Анальгетики впливають на центри болю і терморегуляції. Спазмолітики чинять вплив на судинну й позасудинну гладку мускулатуру, зменшуючи її тонус.
Протипоказання та побічні ефекти
Знеболюючі засоби дорослим протипоказані у випадку індивідуальної гіперчутливості пацієнта до діючих речовин або допоміжних компонентів препарату. Більшість таких препаратів не призначають дітям, а також жінкам під час вагітності та лактації.
Лікування знеболювальними може спричинити побічні реакції з боку травної, імунної, нервової, серцево-судинної та сечовидільної систем.
З повним переліком протипоказань та побічних ефектів можна ознайомитися у відповідних розділах інструкції для застосування кожного знеболювального засобу. У разі появи будь-якої нетипової симптоматики рекомендується припинити застосування препарату та негайно повідомити про це лікаря.
Як і коли краще приймати знеболюючі ліки?
Важливо пам’ятати, що купити знеболюючі дорослим має радити виключно лікар залежно від показань, перебігу захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта. Самолікування може виявитися неефективним або призвести до негативних наслідків.
Взаємодія з іншими препаратами
Під час одночасного застосування препаратів, що чинять анальгетичну дію, з іншими ліками можливі певні взаємодії. Щоб уникнути ризиків, обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом.
Консультація з лікарем перед початком застосування ліків
Попри те, що придбати деякі знеболювальні засоби можна без рецепта лікаря, не варто самостійно застосовувати ці препарати. З метою коректної діагностики, підбору ефективного препарату та його оптимального дозування рекомендовано отримати консультацію фахівця перед прийманням будь-яких медикаментів.
Купити знеболюючі капсули, таблетки та інші форми анальгетичних засобів за прийнятними цінами в Києві та інших містах України можна в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті зручно дізнатися вартість вибраних ліків, перевірити їхню наявність у найближчій аптеці мережі, ознайомитися з інструкцією виробника.
У покупців також є можливість забронювати вибрані медикаменти на термін до 48 годин. Отримати замовлення можна самостійно в аптеках мережі.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Знеболюючі |
✅ Кількість препаратів | 270 |
✅ Найдешевший препарат | 12,70 ₴ |
✅ Форма випуску | Гель , Гранули , Капсули , Крем , Порошок |