Місцеві знеболювальні (анестетики)

Loading ...
Loading ...
Loading ...

Біль — це поширений симптом, який сигналізує про запалення, травму або інше ушкодження тканин. Для його полегшення застосовуються препарати в різних формах — від таблеток до гелів і супозиторіїв. 

Ректальні знеболювальні засоби діють безпосередньо в зоні ураження, забезпечуючи швидкий ефект. Вони зручні у застосуванні та менш навантажують шлунково-кишковий тракт. Засоби використовують за наявності геморою, анальних тріщин, запалень прямої кишки та після хірургічних втручань.

Діючі речовини в складі ректальних анестетиків та механізм їхньої дії

Хороші знеболювальні у формі супозиторіїв або мазей містять різні активні компоненти. Серед найпопулярніших діючих речовин, що застосовуються:

  • ібупрофен;
  • парацетамол;
  • метамізол натрію;
  • кетопрофен;
  • лідокаїн;
  • димедрол;
  • бензокаїн;
  • прокаїн та інші.

Крім основних компонентів, протизапальні мазі або свічки містять допоміжні речовини. Такі інгредієнти посилюють та пришвидшують дію основних компонентів, сприяють загоєнню, регенерації тканин.

Активні компоненти післяопераційних знеболювальних мають схожий механізм дії. Речовини, що входять до складу супозиторіїв, швидко проникають у тканини, усуваючи запалення та біль. Їхня дія розпочинається майже одразу, а максимальний ефект спостерігається через 1–2 години. Залежно від виду лікарського препарату, знеболювальний ефект може тривати до 5-6 годин.

Перед використанням ректальних засобів, необхідно ознайомитися з показаннями до застосування, властивостями активних компонентів, рекомендованим дозуванням та іншими особливостями.

Протипоказання та можливі побічні ефекти

Попри лікувальну дію, ректальні знеболюючі засоби мають і протипоказання. Серед них:

  • підвищена індивідуальна чутливість до компонентів;
  • запальні або ерозивно-виразкові ураження слизової прямої кишки;
  • анальні кровотечі невстановленого походження;
  • деякі форми проктиту;
  • дитячий вік (для окремих препаратів);
  • вагітність або період лактації, якщо це зазначено в інструкції.

Детальна інформація про протипоказання вказана в інструкції виробника.

Що стосується побічних ефектів, то вони також можливі. Найчастіше це алергічні реакції через індивідуальну непереносність компонентів. Проте можливі й інші прояви:

  • свербіж шкіри, набряк, висипання;
  • сонливість, безсоння, зниження уваги (особливо у дітей);
  • знервованість, дратівливість, сплутання свідомості;
  • пригнічення кровотворення;
  • сухість у роті, нудота, запор, діарея;
  • стиснення у грудній клітці, тахікардія, відчуття серцебиття;
  • зниження/підвищення артеріального тиску та багато інших.

У разі виникнення цих чи інших проявів необхідно припинити застосування засобу та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Застосування ректальних знеболювальних з іншими ліками може призводити до небажаної взаємодії. Зокрема небезпечно поєднувати їх з іншими анестетиками, антикоагулянтами, протизапальними засобами. Одночасне використання можливе тільки після отримання консультацій лікаря.

Консультація з лікарем – ключовий етап

Перш ніж придбати ректальні анестетики або ліки від геморою та застосувати їх, необхідна консультація лікаря. Самолікування може бути небезпечним, адже неправильно підібраний препарат або дозування можуть призвести до побічних ефектів або погіршення стану. 

Лише досвідчений медичний працівник порекомендує найбільш дієвий засіб, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта. Це дозволить не лише уникнути побічних дій, а й значно прискорити процес лікування, зменшуючи ризик ускладнень.

Купити ліки від болю ректальні за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Мережа аптек пропонує ліки в Києві та інших містах України, крім тимчасово окупованих територій.

На офіційному сайті «Бажаємо здоров’я» можна дізнатися про актуальну вартість, наявність в аптеках, почитати відгуки. На сайті можна також забронювати ліки на 48 годин для самовивозу за зручною адресою. За потреби додаткову інформацію охоче нададуть кваліфіковані фармацевти.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Місцеві знеболювальні (анестетики)
✅ Кількість препаратів 13
✅ Найдешевший препарат 33,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди