Бліда шкіра: причини, наслідки та що робити

22 грудень 2023
Бліда шкіра: причини, наслідки та що робити

Блідість шкіри, яка на перший погляд здається банальною втратою кольору або незначною зміною відтінку, може бути своєрідним "миготливим" світлофором нашого здоров'я. Цей симптом, часто ігнорується або сприймається як косметичний недолік, насправді може вказувати на глибокі внутрішні порушення або стати сигналом про необхідність корекції режиму дня та харчування. Що ж криється за загадковою блідістю нашої шкіри, коли її слід сприймати як просту втому, а коли – як привід до занепокоєння? Давайте розглянемо детальніше цю тему, щоб кожен міг чітко розібратися у своєму стані здоров'я та вчасно реагувати на потенційні небезпеки.

Причини блідості шкіри

Блідість шкіри може бути звичайною індивідуальною особливістю, але іноді цей симптом вказує на медичні проблеми. Ось декілька основних причин, які можуть викликати блідість:

 • Анемія – одна з найпоширеніших причин блідості шкіри. Анемія виникає, коли в організмі не вистачає червоних кров'яних тілець або гемоглобіну для переносу кисню до тканин організму.
 • Недостатній кровообіг – зниження кровообігу може викликати блідість. Це може бути викликано рядом станів, таких як переохолодження, шок або серцева недостатність.
 • Хвороби ендокринної системи – недостатність секреції гіпофізу або наднирників може призвести до блідості шкіри.
 • Хронічні захворювання – деякі хронічні захворювання, такі як хронічний гастрит або рак, можуть викликати блідість.
 • Втрата крові – гостра або хронічна втрата крові, навіть у невеликих кількостях, може призвести до блідості шкіри.
 • Недостаток заліза – цей мікроелемент необхідний для виробництва гемоглобіну. Його дефіцит може призвести до залізодефіцитної анемії і блідості шкіри.
 • Реакція на стрес – відповідь "бігти або боротися" може спричинити звуження кровоносних судин, що призведе до тимчасової блідості.
 • Деякі ліки – деякі препарати можуть викликати блідість як побічний ефект.

Важливо звертати увагу на супутні симптоми та обставини, при яких виникає блідість. Це може допомогти лікареві встановити діагноз та вибрати оптимальний метод лікування.

Симптоми блідості шкіри

Блідість шкіри може супроводжуватися рядом інших симптомів, залежно від основної причини цього стану. Ось декілька симптомів, які можуть супроводжувати блідість:

 1. Втома та загальне виснаження – часто зустрічається при анемії або інших медичних станах, що призводять до блідості.
 2. Запаморочення або головокружіння – можуть виникати через знижену кількість кисню в крові.
 3. Серцебиття – може бути прискореним або порушеним.
 4. Оніміння рук та ніг – через порушення кровообігу.
 5. Головний біль – особливо при анемії або зниженні кисню в крові.
 6. Жовтушність шкіри та очей – може бути наслідком зменшення кількості червоних кров'яних тілець.
 7. Синюшність – особливо навколо губ, вух та під нігтями.
 8. Порушення концентрації уваги – відчуття "туману в голові".
 9. Зниження апетиту.
 10. Слабкість або відсутність сил.

Якщо ви помітили у себе або у когось із ваших близьких блідість шкіри, особливо якщо вона супроводжується вищезгаданими симптомами, важливо звернутися до лікаря для діагностики та встановлення причини цього стану.

Наслідки та ризики

Блідість шкіри сама по собі є симптомом, а не хворобою. Однак вона може вказувати на наявність певних медичних станів чи порушень. Не вдаючись вчасно до лікаря та не з’ясувавши причину блідості, можна стикнутися з додатковими наслідками та ризиками:

 • Анемія. Недостатність червоних кров'яних тілець може призвести до хронічної втоми, слабкості, серцевих проблем та інших ускладнень.
 • Порушення кровообігу. Це може бути ознакою серйозних проблем із серцем або судинами, що може призвести до інфаркту, інсульту або інших серцево-судинних захворювань.
 • Порушення дихальної системи. Блідість може вказувати на недостатню оксигенацію крові, що є потенційно небезпечним.
 • Ендокринні порушення. Наприклад, проблеми з щитоподібною залозою можуть призвести до блідості шкіри.
 • Хронічні захворювання. Деякі хронічні захворювання, такі як хронічний гастрит чи внутрішньошлункова кровотеча, можуть призвести до блідості.
 • Психологічні наслідки. Постійне відчуття слабкості, втоми або запаморочення може негативно впливати на якість життя, викликаючи стрес, депресію або тривогу.

Блідість шкіри може свідчити про серйозні медичні стани. Ігнорування цього симптому може призвести до ускладнення основного захворювання. Тому важливо відповідально ставитися до свого здоров'я і звертатися до фахівців при перших ознаках незвичайної блідості шкіри.

Лікування

Лікування блідості шкіри залежить від її причини. Важливо розуміти, що сама блідість – це лише симптом, а не окреме захворювання. Тому лікування буде спрямоване на корекцію основного стану чи захворювання, яке викликало блідість. Ось декілька основних напрямів лікування:

 • Лікування анемії. Якщо причиною блідості є анемія, лікар може призначити препарати заліза, вітамін В12 або фолієву кислоту, залежно від типу анемії.
 • Відновлення кровообігу. Це може включати в себе прийом медикаментів для поліпшення роботи серця, розширення кровоносних судин або зниження кров'яного тиску.
 • Терапія при порушеннях дихання. Якщо проблема пов'язана із дихальною системою, можливе призначення оксигенотерапії, бронходилатаційних препаратів або інших методів лікування.
 • Ендокринна терапія. При проблемах з щитоподібною залозою можуть бути призначені гормональні препарати.
 • Лікування хронічних захворювань. Залежно від характеру захворювання, можливе призначення протизапальних препаратів, антибіотиків, препаратів для зупинення кровотечі тощо.
 • Психотерапія. У випадках, коли блідість спричинена стресом, тривогою або депресією, консультація психотерапевта може бути корисною.
 • Зміна життєвого стилю. Рекомендації можуть включати збалансоване харчування, достатнє споживання рідини, відмову від куріння та алкоголю, а також регулярні вправи.

Завжди звертайтеся до лікаря перед прийомом будь-яких медикаментів або зміною методу лікування. Самолікування може бути небезпечним і призвести до небажаних наслідків.

Профілактика

Запобігання блідості шкіри полягає в основному в уникненні факторів ризику та веденні здорового способу життя. Ось декілька загальних рекомендацій:

 1. Збалансоване харчування: Споживайте достатньо продуктів, багатих залізом, вітаміном В12 та фолієвою кислотою. Це може допомогти запобігти розвитку анемії. До таких продуктів відносяться червоне м'ясо, печінка, яйця, зелені листові овочі та цитрусові фрукти.
 2. Залишайтеся активним: Регулярні вправи підтримують здоровий кровообіг і сприяють кращому насиченню тканин киснем.
 3. Обмеження шкідливих звичок: Уникайте куріння та надмірного вживання алкоголю, оскільки це може негативно вплинути на кровообіг і колір шкіри.
 4. Контроль хвороб: Регулярно проходьте медичні обстеження та лікуйте хронічні захворювання, такі як діабет, високий кров'яний тиск або захворювання щитоподібної залози.
 5. Стрес-менеджмент: Намагайтеся знаходити способи впорядкування стресу, такі як йога, медитація або глибоке дихання.
 6. Дотримуйтеся гігієни: Регулярно мийте руки, щоб уникнути інфекцій, які можуть викликати втрату крові або анемію.
 7. Оберігайте свою шкіру: Використовуйте засоби від сонця, одягайтеся відповідно до погодних умов та уникайте довготривалого впливу сонця без захисту.

Дотримуючись цих профілактичних рекомендацій, ви можете знизити ризик виникнення блідості шкіри та зберегти її здоровою.

Слідкуйте за своїм здоров'ям та звертайте увагу на ознаки, які демонструє ваше тіло.

Бажаємо здоров'я та красивої шкіри!

Редакторська група
Оновлено: 04.01.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.