Гіпотонія: Симптоми, наслідки та як підвищити низький тиск

05 липень 2023
Гіпотензія: симптоми, наслідки і чим підняти низький тиск

Що таке гіпотонія (знижений тиск)?

Гіпотонія – це медичний стан, що характеризується зниженим артеріальним тиском, зокрема артеріальною гіпотензією. Артеріальний тиск – це міра сили, що чиниться кров'ю на стінки артерій. Нормальний діапазон артеріального тиску зазвичай знаходиться в межах від 90/60 мм рт.ст. до 120/80 мм рт.ст. Гіпотонія виникає, коли артеріальний тиск падає нижче нижньої межі цього діапазону.

Який тиск при гіпотонії?

При гіпотонії артеріальний тиск зазвичай нижче 90/60 мм рт.ст. Існує кілька типів гіпотонії, включаючи ортостатичну гіпотонію, яка виникає, коли людина швидко встає, і хронічну гіпотонію, яка є стійким низьким кров'яним тиском. Конкретні показники артеріального тиску можуть відрізнятися у різних людей, але загальною тенденцією є стабільно низькі показники.

Чому виникає гіпотонія?

Гіпотонія може мати різні причини, серед яких наступні фактори:

 • зневоднення, що виникає через недостатнє вживання рідини або через втрату вологи організмом;
 • проблеми з серцем, такі як серцева недостатність та стенокардія;
 • гормональний дисбаланс, зокрема, неконтрольоване вироблення або вживання гормонів;
 • захворювання, які вражають мозок або нервову систему, такі як паркінсонізм або діабетична нейропатія, можуть впливати на регуляцію кров'яного тиску та викликати гіпотонію;
 • побічні ефекти ліків, зокрема антигіпертензивні препарати, можуть спричинити зниження кров'яного тиску, особливо при перебігу лікування артеріальної гіпертензії;
 • анемія, яка призводить до зменшення кількості червоних кров'яних тілець та зниження постачання кисню до мозку та серця.

Симптоми низького артеріального тиску

Низький артеріальний тиск може спричиняти різноманітні симптоми, зокрема:

 • запаморочення або легке запаморочення;
 • непритомність (синкопе);
 • нудота
 • втома;
 • відсутність концентрації уваги;
 • нечіткість зору;
 • холодна, липка шкіра;
 • прискорене, поверхневе дихання;
 • біль у грудях або стенокардія.

Що робити при низькому артеріальному тиску?

Якщо ви відчуваєте симптоми гіпотонії, важливо проконсультуватися з лікарем, щоб визначити основну причину і отримати відповідне лікування. Деякі стратегії щодо того, як підвищити низький кров'яний тиск, включають:

 1. Збільшення споживання рідини, щоб уникнути зневоднення.
 2. Споживання більшої кількості солі, але тільки під наглядом лікаря.
 3. Носіння компресійних панчіх для покращення кровообігу.
 4. Повільне піднімання з положення сидячи або лежачи, щоб зменшити ортостатичну гіпотензію.
 5. Обмеження вживання алкоголю та відмова від кофеїну, оскільки вони можуть посилити гіпотензію.
 6. Практикувати техніки зниження стресу, такі як медитація або йога, щоб запобігти перенапруженню.
 7. Переглянути ліки разом з лікарем, щоб виключити препарати, які можуть спричинити або погіршити гіпотонію.

У деяких випадках медичний працівник може призначити ліки від низького кров'яного тиску. Дуже важливо дотримуватися його порад і приймати ліки за призначенням. Хоча гіпотонія не завжди може бути небезпечною, важливо контролювати артеріальний тиск і вирішувати будь-які основні проблеми, щоб запобігти ускладненням і підтримувати загальний стан здоров'я. Мозок, серце та інші життєво важливі органи залежать від адекватного кровотоку, на який безпосередньо впливає артеріальний тиск. Правильний контроль гіпотонії може допомогти забезпечити ці органи необхідним киснем і поживними речовинами.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.