
Правильне зберігання та утилізація медичних відходів дуже важливі для запобігання інфікуванню довкілля. Адже багато бактерій та вірусів зберігають свої патогенні властивості поза межами людського організму, та довгий час можуть перебувати в «сплячому» режимі.
Що належить до медичних відходів?
Якщо узагальнювати, то до цієї групи належать усі медичні вироби та продукти людського організму. Є певна класифікація медичних відходів – залежно від ступеня небезпеки їх ділять на різні категорії медичних відходів, і виходячи з цього відрізняється їх подальша утилізація. Найбезпечніші – клас А, а найтоксичніші носять маркування D.
Що таке відходи категорії А?
Цю категорію навіть складно назвати медичними. Медичні відходи категорії А – це суто побутові речі, зокрема харчові продукти, будівельне сміття та інші подібні речі, які не мали жодного контакту з пацієнтом та його біологічними рідинами. Таке сміття окремо маркується як категорія А і вважається цілком безпечним (наскільки сміття може бути безпечним).
Що належить до відходів категорії В?
До цієї групи відносять усе, що контактувало з потенційно хворою людиною та її біологічними рідинами. Медичні відходи категорії В – це, по-перше, шприци, голки, ланцети, крапельні системи, маска, одноразовий одяг, лабораторний посуд. По-друге – імунобіологічні препарати та вакцини, які потенційно можуть бути небезпечними, зберігались без холодового контролю. По-третє – все вищезазначене стосується не тільки «людських» лікарень, а і ветеринарних закладів.
Категорією В маркуються також органи після хірургічного втручання (та патогістологічного дослідження), плаценти, частини ембріона та інші будь-які тканини. Всі вони мають пройти інсинерацію, тобто бути спаленими в печах із надвисокими температурами.
Медичні відходи категорії С
Це все, що може бути потенційно токсичним. Такі відходи слід зберігати в ємностях із щільно закритою кришкою та в окремих приміщеннях. Варто слідкувати за тим, щоб після утилізації не відбулося забруднення ґрунту чи води.
Медичні відходи категорії Д
Це група небезпечних відходів актуальна для всіх відділень (медичних, науково-дослідчих), які працюють із радіоактивними ізотопами. Тут, окрім правил зберігання та транспортування, важливо мати ліцензію на роботу з такими матеріалами, на зберігання відходів. Адже недбалість у цьому питанні може привести до катастрофи.
Давайте пам’ятати, що належне поводження з відходами – це піклування про наших нащадків. Адже лише шляхом правильної утилізації ми забезпечуємо збереження нашої країни, нашої неповторної природи, нашого життя.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!