Сезонна алергія: симптоми та як лікувати за допомогою безрецептурних препаратів

11 липень 2023
Сезонна алергія: симптоми та як лікувати за допомогою безрецептурних препаратів

Сезонна алергія, також відома як поліноз або сінна лихоманка, може спричинити значний дискомфорт для мільйонів людей. Проте, перш ніж приймати будь-які таблетки від сезонної алергії обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем. У цій статті ми поговоримо про те, що таке сезонна алергія, коли вона зазвичай починається, як визначити алергени та як лікувати симптоми за допомогою безрецептурних препаратів.

Що таке сезонна алергія?

Сезонна алергія – це реакція імунної системи на пилок різних рослин, що виділяється в повітрі під час їхнього цвітіння. Ця алергія виникає, коли імунна система помилково ідентифікує пилок як шкідливу речовину і виробляє гістаміни для боротьби з алергенами, що призводить до різних симптомів.

Коли починається сезонна алергія?

Початок сезонної алергії залежить від типу пилку та регіону, в якому ви живете. Алергія на пилок дерев часто починається навесні, алергія на пилок трав більш поширена наприкінці весни та влітку, а алергія на пилок бур'янів зазвичай виникає восени.

Як зрозуміти, на що у вас алергія?

Якщо ви підозрюєте, що у вас сезонна алергія, зверніться до алерголога або імунолога, який може провести ряд тестів, таких як шкірні прик-тести або аналізи крові, щоб визначити конкретні алергени, що викликають ваші симптоми.

Що робити з сезонною алергією?

Лікування сезонної алергії включає в себе поєднання профілактичних заходів та методів лікування:

  1. Моніторинг кількості пилку у вашій місцевості та перебування в приміщенні, коли рівень пилку високий
  2. Використання очищувачів повітря та закриття вікон, щоб зменшити вплив пилку в приміщенні
  3. Регулярно змінювати одяг і приймати душ після перебування на відкритому повітрі
  4. Носіння сонцезахисних окулярів для захисту очей від пилку.

Як лікувати поліноз?

Декілька безрецептурних препаратів можуть допомогти полегшити симптоми сезонної алергії:

  1. Антигістамінні препарати: Ці препарати, такі як цетиризин, лоратадин і фексофенадин, блокують вироблення гістаміну, щоб зменшити чхання, свербіж і симптоми нежитю.
  2. Протинабрякові засоби: Такі препарати, як псевдоефедрин і фенілефрин, допомагають зняти закладеність носа, звужуючи кровоносні судини в носових ходах.
  3. Назальні кортикостероїди: Ці спреї, такі як флутиказон і мометазон, зменшують запалення в носових ходах і ефективні для лікування симптомів алергії від помірного до важкого ступеня.
  4. Очні краплі: Безрецептурні очні краплі, що містять антигістамінні препарати або стабілізатори тучних клітин, можуть допомогти полегшити свербіж, почервоніння і сльозотечу в очах.

Сезонна алергія може бути значним джерелом дискомфорту для багатьох людей. Розуміючи конкретні алергени, які викликають ваші симптоми, вживаючи профілактичні заходи та використовуючи відповідні безрецептурні препарати, ви зможете ефективно контролювати сезонну алергію та насолоджуватися активним відпочинком на свіжому повітрі під час сезону пилкування. Завжди консультуйтеся з лікарем перед початком будь-якого нового лікування та за порадою щодо управління алергією.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.