Як правильно міряти тиск: покрокова інструкція користування тонометром

09 липень 2023
Як правильно міряти тиск: покрокова інструкція користування тонометром

Контроль артеріального тиску є важливим аспектом підтримки хорошого здоров'я, оскільки він може допомогти виявити потенційні проблеми зі здоров'ям. У цій статті наведено покрокові інструкції з вимірювання артеріального тиску за допомогою тонометра, розглянуто різні типи тонометрів, а також надано рекомендації щодо того, коли слід звернутися до лікаря.

Як вимірюється тиск?

Артеріальний тиск є важливим показником здоров'я людини, і регулярний моніторинг може допомогти виявити будь-які відхилення. Артеріальний тиск вимірюється за допомогою приладу, який називається тонометр, який вимірює силу, що чиниться кров'ю на стінки кровоносних судин.

Який тонометр краще купити: механічний чи електронний?

Існує два основних типи тонометрів: механічні та електронні.

Механічні тонометри вважаються більш точними, але вимагають певних навичок для правильного використання.

Електронні тонометри, також відомі як автоматичні тонометри, зручні у використанні та надають швидкі результати.

Напівавтоматичні тонометри – ще один варіант, що поєднує в собі переваги як механічних, так і електронних пристроїв.

Важливо вибрати тонометр, який найкраще відповідає вашим потребам та вподобанням.

Як підготуватися до вимірювання артеріального тиску?

Перед вимірюванням артеріального тиску переконайтеся, що ви розслаблені і не вживали кофеїн, алкоголь та не займалися фізичною активністю принаймні 30 хвилин. Сядьте в зручне положення з підтриманою спиною, ступні ніг поставте рівно на підлогу, а ноги не схрещуйте. Перед початком вимірювання відпочиньте кілька хвилин.

На якій руці слід вимірювати артеріальний тиск?

Артеріальний тиск можна вимірювати на будь-якій руці, але зазвичай рекомендується вимірювати його на одній і тій самій руці кожного разу для стабільності результатів. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб визначити, яка рука вам більше підходить.

Як правильно вимірювати артеріальний тиск?

Дотримуйтесь цих покрокових інструкцій, щоб точно виміряти свій артеріальний тиск:

  1. Надягніть манжету на плече, приблизно на 2 – 3 см вище ліктьового згину, переконавшись, що вона щільно, але не надто туго прилягає до руки.
  2. Розташуйте стрілку на манжеті над плечовою артерією, яка знаходиться на внутрішньому боці руки.
  3. Якщо ви використовуєте механічний тонометр, покладіть стетоскоп на плечову артерію і надуйте манжету, повернувши клапан.
  4. Прислухайтеся до першого звуку (систолічний тиск) і продовжуйте надувати манжету до зникнення звуку (діастолічний тиск).
  5. Якщо ви використовуєте електронний або напівавтоматичний тонометр, натисніть кнопку "Пуск" і зачекайте, поки прилад відобразить показники вашого артеріального тиску.
  6. Запишіть значення систолічного (верхня цифра) і діастолічного (нижня цифра) тиску.

Коли мені потрібно звернутися до лікаря?

Необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо ви відчуваєте постійні високі або низькі показники артеріального тиску, раптові зміни артеріального тиску або якщо у вас є якісь занепокоєння щодо вашого здоров'я. Своєчасна діагностика та лікування допоможуть запобігти ускладненням і підтримувати оптимальний стан здоров'я.

Точне вимірювання артеріального тиску має вирішальне значення для підтримки хорошого здоров'я. Вибір відповідного тонометра та дотримання правильних методик може допомогти забезпечити стабільні та надійні показники. Проконсультуйтеся з лікарем для отримання індивідуальної поради та зверніться за медичною допомогою, якщо ви відчуваєте будь-які незвичні коливання артеріального тиску.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.