Які хвороби схожі на псоріаз

08 лютий 2024
Які хвороби схожі на псоріаз

Псоріаз – це широко відоме дерматологічне захворювання, яке може створити значні незручності та вплинути на якість життя людини. Однак, не менш важливим є знання про те, що існують інші шкірні захворювання, симптоми яких можуть бути дуже схожі на псоріаз. Розпізнавання цих захворювань та їх відмінностей від псоріазу є критично важливим для правильної діагностики та ефективного лікування. У цій статті ми розглянемо декілька хвороб, які часто плутають з псоріазом, аналізуємо їх симптоми та розглянемо методи діагностики та лікування, що допоможе краще розібратися в цих складних питаннях дерматології.

Схожі хвороби

Існують різні захворювання, які можуть мати симптоми, схожі на псоріаз, і часто їх плутають з цим дерматологічним станом. Ось декілька хвороб, які можуть імітувати псоріаз:

 • Екзема (Атопічний Дерматит). Схожа на псоріаз червоними, запаленими висипаннями, які можуть лущитися. Відмінність в тому, що екзема часто супроводжується сильним свербежем, зазвичай виникає у відповідь на алергени або зовнішні подразники.
 • Себорейний дерматит. Схожа на псоріаз через червоні плями, що лущаться, які часто зустрічаються на шкірі голови. Відрізняється себорейний дерматит від псоріазу тим, що зазвичай має жовтуватий колір лусочок і частіше асоціюється з жирною шкірою.
 • Червоний плоский лишай. Схожість хвороби в висипаннях, які можуть бути червоними та лущитися. Плоский лишай відрізняється тим, що він часто виглядає як плоскі, блискучі, фіолетові папули і зазвичай вражає слизові оболонки.
 • Грибкові інфекції (наприклад, стригучий лишай). Схожість з псоріазом через червоні висипання, що лущаться. Але грибкові інфекції часто мають чітку округлу форму і можуть супроводжуватися свербежем. Вони підтверджуються мікологічним дослідженням.
 • Рожевий лишай (Жибера). Схожість хвороби у висипаннях, що можуть бути червоними та лущитися. Відмінність в тому, що хвороба зазвичай починається з однієї великої "материнської" плями, за яким слідують менші плями. Висип часто розташовується по лініях Лангера.
 • Контактний дерматит. Схожість з псоріазом в тому, що може включати червоні висипання, що лущаться. На відміну від псоріазу виникає як реакція на певний подразник або алерген, з яким шкіра контактувала.
 • Склеродермія. Схожа на псоріаз в тому, що в деяких випадках можуть з'являтися висипання. Основна відмінність полягає в тому, що захворювання характеризується потовщенням і затвердінням шкіри, а також може вражати внутрішні органи.
 • Кільцеподібна гранульома. Схожа червоними висипаннями на шкірі. Відрізняється тим, що зазвичай проявляється у вигляді кільцевих або дугоподібних висипань.

Важливо звертатися до фахівця для точної діагностики, оскільки лікування цих станів може значно відрізнятися від лікування псоріазу.

Діагностика

Діагностика захворювань, симптоми яких схожі на псоріаз, вимагає ретельного медичного огляду та аналізу. Оскільки ці захворювання можуть мати візуально схожі ознаки, але вимагають різного підходу до лікування, точна діагностика є критично важливою. Ось основні кроки діагностичного процесу:

 • Медичний анамнез. Збір детальної інформації про симптоми, історію їх виникнення, сімейну історію шкірних захворювань, а також про будь-які нещодавні зміни в способі життя або стресові ситуації.
 • Фізичний огляд. Огляд шкіри, її уражень та інших симптомів. Лікар зверне увагу на локалізацію, розмір, форму, кольорову характеристику висипань, наявність лусочок та інших ознак.
 • Дерматоскопія. Використання спеціального приладу для збільшення зображення шкіри, що дозволяє лікарю детальніше оглянути шкірні ураження.
 • Біопсія шкіри. В деяких випадках може бути необхідно взяти зразок тканини шкіри для мікроскопічного дослідження, щоб виключити або підтвердити певні шкірні захворювання.
 • Лабораторні тести. Можуть включати кров'яні аналізи для виявлення ознак запалення, антитіл або інших факторів, які можуть вказувати на специфічні захворювання.
 • Алергологічні тести. Якщо є підозра на алергічний дерматит, можуть бути проведені спеціалізовані тести на алергію.
 • Консультації з іншими спеціалістами. У деяких випадках може знадобитися консультація з ревматологом, алергологом або іншими фахівцями.

Діагностика подібних до псоріазу захворювань може бути складною, тому важливо звернутися до досвідченого дерматолога для отримання точного діагнозу та рекомендацій щодо подальшого лікування.

Профілактика

Профілактика захворювань, симптоми яких схожі на псоріаз, включає ряд заходів, спрямованих на зменшення ризику виникнення або загострення цих станів. Хоча конкретні профілактичні заходи можуть відрізнятися в залежності від конкретного захворювання, існують загальні рекомендації, які можуть бути корисними:

 • Догляд за шкірою. Регулярне зволоження шкіри для запобігання її сухості. Уникнення агресивних миючих засобів або косметики, які можуть подразнювати шкіру.
 • Здоровий спосіб життя. Збалансоване харчування, багате на вітаміни та мінерали. Регулярні фізичні вправи для підтримання загального здоров'я.
 • Управління стресом. Техніки релаксації та медитації. Достатній сон і відпочинок.
 • Уникнення відомих тригерів. Якщо відомо, що певні чинники спричиняють загострення, потрібно намагатися їх уникати.
 • Обережне використання лікарських препаратів. Консультації з лікарем перед прийомом нових ліків.
 • Регулярний медичний огляд. Особливо важливий для людей з сімейною історією шкірних захворювань або аутоімунних станів.
 • Захист шкіри від сонця. Використання сонцезахисного крему для запобігання сонячних опіків та інших ушкоджень шкіри.

Важливо пам'ятати, що ці заходи не гарантують повного уникнення захворювань, схожих на псоріаз, але можуть допомогти зменшити їхню частоту та тяжкість. Консультація з лікарем допоможе отримати індивідуальні рекомендації з профілактики.

Редакторська група
Оновлено: 12.02.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.