Ангіна – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується запаленням мигдаликів. Характерні симптоми включають біль у горлі, підвищення температури, утруднене ковтання та загальне нездужання. Основна небезпека – в ускладненнях, що можуть виникати за відсутності адекватної терапії. Збудником хвороби можуть бути респіраторні віруси, грибкові інфекції. Проте частіше хвороба має бактеріальну природу, тож у лікуванні не обійтися без антибіотиків.
Симптоми та показання
Встановити етіологію ангіни та обрати адекватне лікування можна на основі лабораторних аналізів. Однак є ключові симптоми, за якими розпізнають різновид хвороби – вірусний чи бактеріальний.
Ознаки вірусного запалення:
- біль у горлі при ковтанні менш інтенсивними порівняно з бактеріальною ангіною;
- легке підвищення температури або нормальні її показники;
- головний біль;
- охриплість голосу;
- кашель;
- нежить;
- набряк і почервоніння горла без гною або з легким утворенням слизу.
Типові симптоми бактеріальної ангіни:
- швидкий початок хвороби;
- сильний біль у горлі;
- лихоманка 39 °C і вище;
- наявність гнійних нашарувань на мигдаликах або характерні білуваті плями;
- припухлість і біль у ділянці лімфовузлів;
- кашель і нежить зазвичай відсутні.
Застосування антибіотиків доцільне лише при захворюванні бактеріальної етіології. Причому антибіотики при ангіні в таблетках застосовують при легкій формі хвороби, а в складніших клінічних випадках – розчини для інфузій.
Види та принципи дії антибіотиків
Для лікування ангіни використовують різні групи антибіотиків, які мають специфічний механізм дії та ефективність проти певних патогенів. Основні види антибіотиків, що застосовуються для лікування ангіни, включають:
- пеніциліни – порушують синтез клітинної стінки бактерій, що веде до їх загибелі. Ці антибіотики особливо ефективні проти стрептококів і стафілококів;
- цефалоспорини – застосовуються за наявності у пацієнта алергії на пеніцилін, механізм дії схожий;
- макроліди – інгібують синтез білка в бактеріях, блокуючи рибосоми. Вони часто використовуються для лікування ангіни у випадках алергії на пеніциліни або для лікування стійких штамів;
- фторхінолони – блокують ферменти, що відповідають за реплікацію ДНК бактерій, що призводить до їх загибелі. Вони використовуються переважно при тяжких або ускладнених формах ангіни.
Лікувальний ефект антибіотикотерапії досягається за кілька днів від початку застосування. Лікування проводять курсом, який заборонено переривати (виняток – тяжкі побічні ефекти).
Способи введення та побічні ефекти
Антибіотики при ангіні можна застосовувати різними способами:
- перорально (у формі таблеток, капсул, оральних суспензій) – діюча речовина відносно швидко проникає в кров і з нею досягає осередку інфекції, частина активної речовини може руйнуватися в ШКТ, ймовірний негативний вплив на травну систему, нирки, печінку;
- місцево (у формі спреїв, таблеток для розсмоктування) – активна речовина діє безпосередньо на ділянку запалення; щоб отримати достатній терапевтичний ефект, важливо, щоби речовина повністю обволікла інфіковану ділянку й зберігалася на ній впродовж певного часу, що не завжди можливо;
- ін’єкційно – метод відрізняється високим рівнем терапевтичної ефективності, проте процедура болісна;
- інфузійно – за допомогою крапельниці діюча речовина в повному обсязі миттєво потрапляє в кровотік, що дозволяє максимально швидко полегшити стан хворого, не чинить негативний вплив на ШКТ.
Антибіотики при ангіні для крапельниці бувають на основі різних активних компонентів, у дозуванні для дорослих і дітей. Яку лікарську форму та склад препарату обрати, вирішує лікар, зважаючи на стан і вік пацієнта, наявність супутніх захворювань, алергії.
Особливості лікування дітей та профілактика
Лікування ангіни у дітей повинно бути адаптоване до вікових особливостей і потреб дитини. Важливо вибирати препарати, дозування яких відповідає віку та вазі дитини. Для уникнення рецидивів та ускладнень хвороби важливо пройти повний курс терапії, а опісля подбати про імунітет, застосовуючи пробіотики, імуномодулятори, вітамінно-мінеральні комплекси.
Купити рекомендовані фахівцем антибіотиків для дорослих і дітей, які зазвичай застосовують для лікування ангіни, за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я».
В асортименті представлені засоби для інфузійного введення, таблетовані форми, капсули та інші лікарські препарати. Детальна інформація про кожен препарат, включаючи інструкції по застосуванню, показання та протипоказання, розміщена на офіційному сайті мережі.
За необхідності досвідчені фармацевти порекомендують аналог у потрібних пацієнту формі випуску, складі та дозуванні.
Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Тому перед використанням будь-яких препаратів проконсультуйтесь з лікарем та уважно ознайомтесь з інструкцією.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Антибіотики при ангіні для крапельниці |
✅ Кількість препаратів | 11 |
✅ Найдешевший препарат | 10,10 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |