Стан нервової системи людини напряму залежить від рівноваги між процесами збудження та гальмування. Перевага одного з цих процесів може призвести до порушення. За зростання процесу збудження спостерігається перенапруження нервових клітин та їхнє подальше виснаження. В цьому випадку допоможуть заспокійливі препарати без рецепта, що виготовлені на основі натуральних компонентів. Також за необхідності покращення якості сну лікарі можуть призначити снодійне у комплексі з безрецептурними седативними засобами.
Різновиди заспокійливих ліків
Седативні засоби можна умовно поділити на три категорії:
- Препарати швидкої дії – вони мають швидкий ефект, який може знадобитися при раптовому стресі, при цьому більшість таких ліків належать до категорії рецептурних.
- Заспокійливі накопичувальної дії – вони мають зростаючий ефект, знімають навантаження на ЦНС та показують високу ефективність лікування.
- Ліки розширеної дії – вони можуть мати і накопичувальний, і швидкий ефект.
Що стосується безпосередньо заспокійливих препаратів безрецептурного типу, до них входять трав'яні добавки, амінокислоти та різні вітамінні комплекси. Більшість таких засобів належать до засобів накопичувального типу, завдяки яким ви зможете покращити якість життя та забезпечити здоровий сон.
Основні компоненти седативних засобів без рецепта
Рослинна сировина є основною заспокійливих препаратів, які відпускаються без рецепта. Серед основних інгредієнтів зазначають:
- валеріану;
- м'яту;
- мелісу;
- півонію;
- звіробій.
Також при виготовленні седативних безрецептурних засобів можуть використовуватися такі компоненти, як магній, мелатонін та інші речовини. Випускаються препарати у різних формах, включаючи краплі заспокійливі, капсули, таблетки, сиропи, розчини та настоянки.
Показання та протипоказання до приймання заспокійливих засобів без рецепта
Використання таких ліків необхідне у випадках:
- невротичних розладів;
- постійних стресів;
- вигорання на роботі;
- хронічної втоми;
- менопаузи;
- аритмії.
Варто зазначити, що більшість лікарів рекомендують не просто приймання седативних препаратів, а й зміну ритму життя. Нерідко розлади виникають через інтенсивну роботу, неправильне харчування та відсутність нормального графіка сну.
До протипоказань застосування заспокійливих ліків без рецепта відносять підвищену чутливість до одного або кількох компонентів у складі препарату, вагітність, період грудного вигодовування (лактацію). Також варто звертати увагу на вікові обмеження при використанні тих чи інших ліків.
У жодному разі не займайтеся самолікуванням. Навіть безрецептурні седативні засоби варто приймати виключно за призначенням лікаря. Він оцінить стан пацієнта, визначить необхідний препарат, його дозування та курс лікування.
Вибрати та забронювати заспокійливі ліки без рецепта ви зможете на сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Забрати замовлення можна в аптеці за вибраною адресою у зручний час, протягом 48 годин після СМС підтвердження.
Відмова від відповідальності
Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення користувача з інформацією розміщеною на сайті.
Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.
Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!
Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!
✅ Категорія | Заспокійливі, умови відпуску - без рецепта |
✅ Кількість препаратів | 102 |
✅ Найдешевший препарат | 17,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Таблетки, Капсули, Розчин, Суспензія, Сироп, Мазь, Краплі, Збір, Супозиторії, Гранули, Квітки, Трава, Рідина, Настойка, Драже, Льодяники, Олія, Листя, Гель, Плоди |