Дзвін у вухах: причини і як позбутися

11 липень 2023
Дзвін у вухах: причини і як позбутися

Шум або дзвін у вухах (тінітус), є поширеним симптомом, який може варіюватися від легкого роздратування до виснажливого стану. У цій статті ми розглянемо, що таке тінітус, його причини, чи є він шкідливим, а також можливі методи лікування, які допоможуть контролювати та полегшити цей стан.

Що означає шум у вухах?

Шум у вухах – це відчуття звуку у вухах або голові за відсутності зовнішнього шуму. Він може проявлятися у вигляді дзвону, дзижчання, шипіння, свисту або інших звуків. Шум у вухах може бути постійним або періодичним і відчуватися в одному або обох вухах.

Чому дзвенить у вухах?

Дзвін у вухах може бути спричинений різними факторами, зокрема:

 1. Вікова втрата слуху. З віком структури всередині вуха можуть руйнуватися, що призводить до втрати слуху і шуму у вухах.
 2. Вплив гучного шуму. Тривалий вплив гучних звуків може пошкодити волоскові клітини у внутрішньому вусі, що призводить до шуму у вухах.
 3. Накопичення вушної сірки. Надмірна кількість вушної сірки може спричинити тиск на барабанну перетинку і призвести до шуму у вухах.
 4. Вушні інфекції, розлади або травми. Такі захворювання, як хвороба Меньєра, отосклероз або дисфункція євстахієвої труби можуть викликати шум у вухах.
 5. Певні ліки. Деякі ліки, включаючи аспірин, діуретики та деякі антибіотики, можуть викликати або посилювати шум у вухах як побічний ефект.
 6. Основні медичні стани. Шум у вухах може бути симптомом таких захворювань, як високий кров'яний тиск, анемія або розлади щитовидної залози.

Чи шкідливий шум у вухах?

Хоча сам по собі шум у вухах не є шкідливим, він може суттєво впливати на якість життя людини, викликаючи стрес, тривогу, депресію та порушення сну. У деяких випадках він може бути ознакою основного захворювання, яке потребує подальшого обстеження та лікування.

Що може допомогти при шумі у вухах?

Лікування шуму у вухах залежить від його основної причини. Якщо конкретну причину можна виявити і вилікувати, шум у вухах може покращитися або повністю зникнути. Однак у багатьох випадках точна причина залишається невідомою. Наступні підходи можуть допомогти впоратися з симптомами шуму у вухах:

 1. Звукова терапія. Використання апаратів з білим шумом, слухових апаратів або маскувальних пристроїв може допомогти "заглушити" дзвін або дзижчання, зробивши його менш помітним.
 2. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). Ця форма терапії може допомогти пацієнтам керувати своїми реакціями на шум у вухах, зменшуючи тривожність і покращуючи загальну якість життя.
 3. Терапія перенавчання шуму у вухах (TRT). TRT поєднує в собі звукову терапію та консультування, щоб допомогти пацієнтам звикнути до звуку шуму у вухах, що робить його менш тривожним.
 4. Ліки. Хоча для лікування шуму у вухах не існує спеціальних ліків, деякі препарати, такі як заспокійливі або антидепресанти, можуть допомогти полегшити симптоми, зменшуючи тривожність і сприяючи розслабленню.
 5. Зміна способу життя. Зменшення стресу, обмеження впливу гучних звуків і лікування основних захворювань можуть допомогти поліпшити симптоми шуму у вухах.

Шум у вухах може суттєво впливати на повсякденне життя людини, але різні методи лікування та стратегії можуть допомогти впоратися з ним і полегшити його симптоми. Якщо ви відчуваєте шум у вухах, обов'язково зверніться до лікаря для ретельного обстеження та отримання відповідних рекомендацій щодо лікування.

Редакторська група
Оновлено: 28.03.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.