Сезонні захворювання: як швидше одужати?

28 вересень 2023
Сезонні захворювання: як швидше одужати?

Сезонні захворювання, часто викликані вірусами та змінами погодних умов, можуть призвести до незручних симптомів і потребують від нас уважного ставлення до свого здоров'я. Правильна діагностика, своєчасне лікування та профілактика є запорукою попередження епідемій та ускладнень.

Особливості сезонних захворювань

Сезонні захворювання – це певні захворювання, які зазвичай виникають у певну пору року внаслідок особливостей кліматичних умов або внаслідок зміни ритму життя людини.

Основні фактори, які спричиняють сезонні захворювання:

 • зміна температури та вологості;
 • недостатнє ультрафіолетове випромінювання (зокрема, взимку світловий день значно коротший, ніж влітку, що впливає на стан організму та його спроможність опиратися хворобам);
 • зміни в раціоні харчування (восени, взимку та навесні відсутній доступ до багатьох сезонних фруктів та овочів, які доступні влітку);
 • зменшення фізичної активності (до прикладу, влітку більшість людей значно активні, ніж взимку).

Чим вони відрізняються від інших захворювань?

Сезонні захворювання мають ряд відмінностей від інших різновидів захворювань:

 1. Періодичність появи. Сезонні захворювання часто з'являються в певний час року, зазвичай у відповідь на зміни кліматичних умов. Наприклад, грип та застуда найчастіше виникають у холодний період (кінець осені – початок зими).
 2. Залежність від погодних умов. На появу та поширення сезонних захворювань часто значний вплив мають температурні коливання (особливо критичними є різкі похолодання наприкінці осені), підвищення вологості повітря та інші погодні фактори.
 3. Вірусний характер. Багато сезонних захворювань є вірусними за своєю природою, наприклад, грип або ОРВІ.
 4. Дефіцит вітамінів і мінералів. У холодний час року людина може отримувати менше сонячного світла, що веде до дефіциту вітаміну D, який може впливати на імунітет.
 5. Широке поширення. Оскільки багато людей одночасно стикається з такими ж кліматичними умовами, епідемії сезонних захворювань можуть широко розповсюджуватися серед населення. До прикладу, весною та влітку багато людей страждають від сезонної алергії на рослинний пилок, а взимку часто виникають спалахи грипу.

Від інших захворювань, які можуть бути хронічними, генетичними або зумовленими іншими причинами, сезонні характеризуються своєю періодичністю та залежністю від зовнішнього середовища.

Симптоми

Захворювання може проявлятися різними симптомами, однак деякі з них є спільними для більшості сезонних хвороб:

 • нежить, кашель, болі в горлі;
 • підвищення температури тіла;
 • болі в м'язах та суглобах;
 • підвищена втома та сонливість;
 • часті запаморочення

Якщо ви відчули принаймні один із перерахованих симптомів, варто звернутися до лікаря для подальшої медичної консультації та призначення лікування (за потреби).

Лікування

Правильне лікування – ключ до швидкого одужання:

 • Симптоматичне лікування: використання жарознижуючих препаратів при високій температурі або вживання відхаркуючих засобів при сухому кашлі тощо.
 • Приймайте вітаміни та мінерали: це хороший спосіб посилити свій імунітет і запобігти багатьом сезонним хворобам.
 • Дотримання ліжкового режиму при високій температурі: хороший відпочинок допоможе відновити сили, необхідні для боротьби з хворобою.
 • Вживайте багато рідини: при багатьох сезонних хворобах відбувається дегідратація, тому важливо підтримувати свій водний баланс на належному рівні.

При перших симптомах рекомендується звертатися до лікаря для коректного призначення лікування. У жодному разі не займайтесь самолікуванням, щоб уникнути можливих ускладнень.

Профілактика

Профілактика – найкращий спосіб уникнути захворювань:

 • Для підтримки імунітету використовуйте вітамінні комплекси та дотримуйтесь збалансованого харчування.
 • Одягайтесь тепло в холодну пору року, але так, щоб зменшити потовиділення.
 • Уникайте контакту з хворими.
 • Мийте руки перед їжею та після відвідування громадських місць.
 • Вакцинуйтесь від грипу та інших сезонних інфекцій.

Пам’ятайте, що запобігання захворюванням – завжди краще, ніж їх лікування.

Сезонні захворювання є невід'ємною частиною нашого життя, але правильне розуміння їх особливостей, симптомів, а також ефективне лікування і профілактика може допомогти нам уникнути неприємних наслідків. Для забезпечення вашого здоров'я важливо обрати якісні ліки. Купити онлайн препарати від сезонних хвороб за приємними цінами можна на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено: 05.04.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.