Синдром сухого ока: симптоми і лікування

07 листопад 2023
Синдром сухого ока: симптоми і лікування

Наукові дослідження неодноразово підкреслюють важливість охорони зору для загального благополуччя людини. Центральним у цьому аспекті є збереження здоров'я очей, серед якого однією з ключових проблем є синдром сухого ока. Давайте розглянемо сухе око симптоми, причини та ефективні методи лікування цього захворювання, що стає дедалі більш поширеним у сучасному світі.

Синдром сухого ока це стан, що характеризується зниженням кількості слізної рідини, дуже потрібної для зволоження очей, що призводить до дискомфорту, печіння та почервоніння. Зазвичай, слізна плівка відіграє важливу роль у збереженні комфорту та здоров'я ока, захищаючи його від подразнюючих факторів та забруднень.

Причини та фактори ризику

Синдром сухого ока може мати різноманітні причини, серед яких:

 • Забруднення повітря – промислові викиди, пил, алергени можуть істотно впливати на стан ока.
 • Користування комп’ютерами та іншими електронними пристроями – тривале користування ґаджетами призводить до зниження частоти моргання, викликаючи сухість очей.
 • Поступове старіння організму – з віком зменшується продуктивність слізних залоз, що може призвести до розвитку синдрому.

Слід враховувати ці фактори ризику, адже своєчасна профілактика може запобігти подальшому розвитку захворювання.

Симптоми синдрому сухого ока

Синдром сухого ока може включати такі симптоми:

 1. Неприємні відчуття та сухість в очах – часто пацієнти описують це як пісок або щось чужорідне в очах.
 2. Печіння, свербіж та подразнення – ці симптоми можуть з'являтися та зникати протягом дня.
 3. Постійна втома очей – це ще одна проблема, що супроводжує цей синдром.
 4. Помутніння зору – Сухість очей часто впливає на якість вашого зору та може спричинити розмитість зору.

Виявляючи у себе схожі симптоми, рекомендується звернутися до спеціаліста для діагностики та лікування.

Діагностика синдрому сухого ока

Вчасна діагностика є ключовою для успішного лікування синдрому сухого ока. Основні методи діагностики включають:

 • Тести для виміру вироблення сльози – допомагають оцінити кількість та якість слізної рідини.
 • Оцінка стану повік та рогівки – дозволяє виявити можливі патологічні зміни на поверхні ока.

Ці методи допомагають створити правильний план лікування.

Лікування синдрому сухого ока

Лікування синдрому сухого ока спрямоване на зменшення симптомів і покращення комфорту очей. Точний план лікування може залежати від тяжкості синдрому та його причин. Ось загальні методи лікування:

 1. Штучні сльози. Використання штучних сліз може бути дуже ефективним для полегшення сухості та дискомфорту очей. Ці краплі допомагають забезпечити достатнє зволоження очей.
 2. Протизапальні краплі. Іноді сухі очі супроводжуються запаленням. У таких випадках можуть бути призначені протизапальні краплі.
 3. Ліки для стимулювання сльозоутворення. Якщо причиною сухого ока є недостатнє виділення сльози, то лікар може призначити ліки, які стимулюють сльозоутворення.
 4. Гігієна повік. Регулярна гігієна очей може бути корисною. Лікар може порадити, як правильно очищати очі та повіки, щоб уникнути накопичення забруднень.
 5. Виключення факторів, які погіршують сухість очей. Зменшення впливу факторів, таких як паління, довготривала робота за комп'ютером, подразники в повітрі (як дим, пил та алергени) може допомогти зменшити сухість очей.
 6. Вологе середовище. Використання пристроїв для збереження вологи, таких як очищувачі та зволожувачі повітря, може допомогти зменшити сухість у приміщенні.
 7. Окуляри або контактні лінзи. Деякі види окулярів або контактних лінз можуть допомогти утримувати сльози близько до поверхні очей, покращуючи зволоження.
 8. Лікування основної причини. Якщо синдром сухого ока пов'язаний з іншими медичними станами, такими як артрит чи Синдром Шегрена, то лікування основної причини може також полегшити симптоми.

Важливо пам’ятати, що лікування сухого ока є індивідуальним, і ваш лікар повинен розробити план лікування, враховуючи ваші унікальні потреби та причини сухості очей. Якщо у вас є симптоми синдрому сухого ока, вам слід звернутися до офтальмолога для професійної консультації та лікування.

Підтримка та реабілітація

Після початку лікування, пацієнтам рекомендується:

 • Правильно користуватися краплями для очей – звернути увагу на дозування та частоту застосування.
 • Приділити увагу догляду за очима – включаючи заходи щодо захисту від негативних впливів зовнішнього середовища.
 • Регулярні огляди та моніторинг з боку офтальмолога – для відстеження динаміки стану.

Дотримання цих рекомендацій допоможе оптимізувати процес відновлення.

Ускладнення та профілактика

Не варто забувати про можливі ускладнення, які можуть виникнути при несвоєчасному лікуванні:

 • Хронічні запалення – можуть призвести до пошкодження рогівки.
 • Інфекції – зниження захисних функцій слизової може сприяти розвитку інфекцій.

Щоб уникнути цих ускладнень, необхідно вчасно займатися профілактикою та лікуванням. У жодному разі не займайтеся самолікуванням, оскільки це може бути небезпечно для вашого здоров’я. Приймати будь-які медичні препарати та харчові добавки варто лише під пильним наглядом лікаря.

Своєчасне виявлення та лікування синдрому сухого ока є ключовими моментами для збереження комфорту та здоров'я очей. Не забувайте про регулярні огляди у офтальмолога та дотримання всіх його рекомендацій. «Бажаємо здоров'я» вашим очам!

Для проведення своєчасної терапії ви можете придбати онлайн краплі для очей за приємними цінами на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено: 15.03.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.