Чому тріскають губи: причини, профілактика, як боротися

12 липень 2023
Чому тріскають губи: причини, профілактика, як боротися

Тріщини на губах можуть бути болючими, дискомфортними і навіть непривабливими, що впливає на загальне самопочуття людини та її впевненість у собі. У цій статті ми обговоримо причини появи тріщин на губах, способи вирішення цієї проблеми та профілактичні заходи, які допоможуть зберегти губи здоровими та гладенькими.

Причини, чому тріскаються губи

Існує кілька причин, чому губи можуть стати сухими і потріскатися. Ось деякі з найпоширеніших причин:

 1. Сухість: Низька вологість, суворі погодні умови та опалення в приміщенні можуть призвести до того, що губи втрачають вологу і стають сухими.
 2. Зневоднення: Недостатнє споживання води може призвести до зневоднення, що впливає на губи і робить їх більш схильними до розтріскування.
 3. Облизування губ: Постійне облизування губ може позбавити їх природної олії та вологи, що призводить до їх сухості та утворення тріщин.
 4. Захворювання шкіри: Певні шкірні захворювання, такі як екзема або дерматит, можуть впливати на губи і викликати їхнє розтріскування.
 5. Дефіцит поживних речовин: Нестача необхідних вітамінів і мінералів у раціоні, особливо вітамінів групи В і заліза, може спричинити сухість і розтріскування губ.
 6. Косметичні засоби: Деякі помади та бальзами для губ містять інгредієнти, які можуть подразнювати та сушити губи.

Тріщини на губах: що робити?

Якщо ви зіткнулися з тріщинами на губах, наведені нижче засоби та процедури можуть допомогти полегшити дискомфорт і сприяти загоєнню:

 1. Догляд за губами. Застосування зволожуючого бальзаму для губ, бажано такого, що містить натуральні інгредієнти, такі як бджолиний віск, олія ши або кокосова олія, може допомогти захистити і відновити вологу на губах.
 2. Зволоження. Збільшення споживання води для підтримання належного рівня зволоженості може допомогти запобігти та лікувати сухість губ.
 3. Зволожувач повітря: Використання зволожувача повітря, особливо взимку, може допомогти підтримувати комфортний рівень вологості в приміщенні та запобігти сухості губ.
 4. Уникайте облизування губ: Утримання від облизування губ може допомогти запобігти подальшому пошкодженню і дати можливість губам загоїтися.
 5. Багата на поживні речовини дієта: Споживання збалансованої дієти, багатої на вітаміни та мінерали, особливо на вітаміни групи В і залізо, може допомогти зберегти здоров'я губ.

Профілактика тріщин на губах

Щоб запобігти появі тріщин на губах, розгляньте можливість впровадження наступних практик:

 1. Регулярний догляд за губами. Нанесення зволожуючого бальзаму для губ протягом дня може допомогти підтримувати їхню зволоженість і запобігти утворенню тріщин.
 2. Захист від сонця. Використання бальзаму для губ з SPF може захистити губи від шкідливого впливу ультрафіолетових променів і запобігти їхній сухості.
 3. Підтримуйте водний баланс. Вживання достатньої кількості води протягом дня допоможе зберегти губи та решту тіла від зневоднення.
 4. Уникайте подразників. Вибір засобів для губ без агресивних інгредієнтів і потенційних алергенів може допомогти запобігти подразненню і сухості.
 5. Збалансоване харчування. Багата поживними речовинами дієта може забезпечити губи необхідними вітамінами та мінералами для підтримки їхнього здоров'я.

Тріщини на губах можуть бути наслідком різних факторів, починаючи від умов навколишнього середовища і закінчуючи особистими звичками. Розуміючи основні причини, застосовуючи ефективні методи лікування та вживаючи профілактичні заходи, можна зберегти здорові, добре зволожені губи.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Публікації на тему Губи
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.