Ячмінь на оці: симптоми, причини і лікування

23 червень 2023
Ячмінь на оці: симптоми, причини і лікування

Ячмінь — це запальний процес бактеріального походження, який виникає у фолікулі між віями повіки та є причиною болю та дискомфорту. Якщо запальний процес відбувається на мейбомієвій залозі, що виділяє секрет, то цей процес називається халазіоном. У цій статті ми розглянемо ячмінь на оці, його причини та симптоми, а також можливі методи лікування та запобігання його появі.

Що таке ячмінь та його види?

Ячмінь — це запальний процес, який виникає у вузликах між віями повіки або на залозі, яка виділяє секрет. Це найбільш поширена проблема повік, яка може виникнути у кожної людини, незалежно від віку чи статі. Існує кілька видів ячменю:

 1. Зовнішній ячмінь — виникає на зовнішній поверхні повіки та зазвичай має вид вузлика на краю повіки.
 2. Внутрішній ячмінь — виникає на внутрішній поверхні повіки та може бути важким у лікуванні, оскільки ліки не завжди можуть дістатися до цієї частини ока.
 3. Хронічний ячмінь — це захворювання, яке повторюється частіше двох разів на рік і може бути викликано різними факторами.

Причини виникнення ячменю на оці

Ячмінь на оці зазвичай виникає в результаті запалення фолікула вій, розташованого на поверхні повіки, яке може бути спричинене бактеріальною інфекцією. Зазвичай ячмінь розвивається, коли стафілококові бактерії, які зазвичай знаходяться на поверхні шкіри навколо очей, потрапляють всередину фолікула вій через мікротравму або подразнення. Також можливо, що якщо людина має герпес на губах, то можливе потрапляння інфекції на очі через руки.

Нерідко ячмінь може виникати на тлі загального зниження імунітету. Наприклад, при захворюваннях дихальних шляхів, грипі, простуді тощо. Якщо у вас часті скарги на ячмінь на оці, зверніть увагу на своє загальне здоров'я та імунітет, та відвідайте лікаря для визначення причин виникнення.

Симптоми ячменю на оці

Ячмінь на оці проявляється наявністю невеликого запаленого вузлика на повіці, який часто розташовується біля краю повіки. Вузлик може бути болючим та набухлим. Іноді при ячмені на оці може бути збільшення лімфатичних залоз, розташованих у верхній частині шиї.

Також можуть виникати такі симптоми як:

 1. Почервоніння та набряк покривів в області вій
 2. Сльозотеча
 3. Біль при русі ока
 4. Відчуття піску в очах
 5. Світло- та фоточутливість.

Як передається ячмінь на оці?

Ячмінь на оці може передаватися безпосередньо контактом з бактеріями, що його викликають. Це може статися, коли ви торкаєтесь своїх очей або повік з брудними руками, або коли ви ділитеся косметикою або інструментами для макіяжу з кимось, хто має інфекцію.

Якщо ви стикаєтесь з кимось, у кого є ячмінь на оці, намагайтеся уникати безпосереднього контакту з його очима або повіками. Також не діліться з ним косметикою або іншими особистими речами, які можуть бути забруднені бактеріями. Якщо ви маєте ячмінь на оці, намагайтеся уникати торкання своїх очей та повік, щоб запобігти поширенню інфекції.

Скільки часу триває ячмінь на оці?

Ячмінь на оці може бути досить болючим та неприємним захворюванням. Зазвичай, він триває від 7 до 10 днів, проте в окремих випадках може продовжуватися більше ніж два тижні.

Якщо симптоми ячменю не зникають протягом тривалого часу або погіршуються, необхідно звернутися до лікаря. Це може бути ознакою більш серйозної проблеми, яку може виявити лише професійний офтальмолог.

https://prnt.sc/ifVGewtGlUzD

Чим лікувати ячмінь на оці?

Одним з найбільш ефективних способів лікування ячменю на оці є використання спеціальних крапель і мазей. Деякі з найпоширеніших лікарських засобів, які зазвичай призначають для лікування ячменю на оці, включають:

 1. Краплі від ячменю. Ця лікарська форма, що містить антибіотик, допомагає знизити запалення та усунути інфекцію, що спричиняє ячмінь на оці. Краплі від ячменю зазвичай застосовуються кілька разів на день, протягом тижня або доки симптоми не зникнуть.
 2. Мазі від ячменю. Мазі для лікування ячменю на оці містять антибіотик із легкими заспокійливими ефектами, які можуть зменшити запалення та біль. Зазвичай рекомендується наносити мазь на повіку кожні 3-4 години протягом кількох днів або до тих пір, поки симптоми не зникнуть.
 3. Антисептичні засоби. Використання антисептичних засобів, таких як перекис водню або розчин із лікарського спирту, може допомогти убити бактерії, що спричиняють ячмінь на оці. Антисептичні засоби можна застосовувати на повіку за допомогою ватних дисков кілька разів на день.

Важливо! Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я. Перш ніж користуватися будь-якими ліками від ячменю, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Як запобігти появі ячменю на оці?

Щоб запобігти появі ячменю на оці, варто дотримуватися деяких простих правил особистої гігієни:

 • не торкайтеся очей нечистими руками;
 • використовуйте антисептичні засоби для очищення очей;
 • уникайте використання засобів гігієни, які можуть викликати подразнення очей;
 • намагайтеся уникати перенапруження очей при довготривалому роботі за комп'ютером або читанні.

Також важливо дотримуватися здорового способу життя, що включає здорове харчування та регулярну фізичну активність.

Ячмінь на оці — досить поширена проблема, з якою можуть зіткнутися люди будь-якого віку. Це запалення фолікулів в місці росту війок на повіці, яке може бути дуже болісним і незручним. Найчастіше ячмінь виникає через потрапляння бактерій в рану на повіці, але інші фактори, такі як слабкий імунітет, стрес, хвороби очей, також можуть сприяти його появі. Лікування ячменю на оці включає в себе використання антибіотиків, крапель та мазей, а також теплові процедури, щоб зняти біль та запалення. Однак, найкращим способом боротьби з ячменем на оці є запобігання його появі за допомогою правильної гігієни очей та здорового способу життя. У разі наявності скарг та ознак запалення на повіках, слід звернутися до лікаря-офтальмолога для отримання належної діагностики та лікування.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.