Як повернутись до бігу після застуди

05 квітень 2024
Як повернутись до бігу після застуди

Цьогоріч, Національна мережа аптек «Бажаємо здоровʼя» стала партнером Київського півмарафону Незламності 2024. У межах цієї ініціативи розповідаємо корисні поради для спортсменів та бігунів.

Застуда – це широко поширене вірусне захворювання, що виникає у мільйонів людей щороку, приносячи з собою симптоми від легкого нездужання до серйозного виснаження. Характеризуючись нежиттю, кашлем, головним болем, іноді підвищеною температурою та м'язовими болями, застуда може істотно вплинути на здатність людини займатися звичайною діяльністю, включаючи фізичні вправи та спорт. Період відновлення після застуди потребує особливої уваги, тому що організм може бути ослаблений, і повернення до нормального рівня активності, включаючи біг, вимагає врахування ряду факторів, щоб запобігти рецидивам та іншим ускладненням.

Початковий етап

Початковий етап відновлення є критично важливим для забезпечення безпечного та ефективного переходу від відпочинку до активних занять. Ось перелік рекомендацій, який допоможе у цьому процесі:

 • Оцінка фізичного стану. Перед відновленням тренувального процесу важливо оцінити свій загальний фізичний стан. Це включає перевірку на наявність залишкових симптомів захворювання, оцінку рівня енергії та увагу до будь-яких медичних обмежень, встановлених лікарем або фізіотерапевтом. Важливо врахувати ці фактори, щоб уникнути ризику подальших ускладнень.
 • Початок з дуже легких вправ. Найкраще розпочати з вправ, які не вимагають значних зусиль. Розтяжки, ходьба на короткі дистанції або легка йога можуть ефективно розігріти м'язи та підготувати організм до подальшої активності. Ці вправи допоможуть вам зберегти гнучкість та уникнути м'язових спазмів.
 • Гідратація. Підтримка оптимального балансу рідин в організмі є ключовою для ефективного відновлення та подальшої активності. Переконайтеся, що ви споживаєте достатньо води перед, під час, та після тренувань. Це не тільки допоможе запобігти зневодненню, але й покращить циркуляцію крові та транспортування поживних речовин до м'язів.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити безпечне повернення до звичайного тренувального режиму, мінімізувати ризик травм або рецидиву захворювання та знову насолоджуватися активним способом життя. Важливо пам'ятати, що кожен організм унікальний, тому слухайте своє тіло та не поспішайте з поверненням до інтенсивних навантажень.

Нарощування інтенсивності

Важливо підійти до відновлення тренувального процесу з особливою увагою, щоб не лише повернутися до попереднього рівня фізичної форми, але й захистити свій організм від можливих ризиків та ускладнень. Основні принципи поступового збільшення інтенсивності тренувань включають:

 • Персоналізація тренувальних планів. Створення тренувального плану, що враховує ваші унікальні фізичні можливості, недавнє захворювання та конкретні спортивні цілі, є першим кроком до успішного повернення. Врахуйте вашу поточну фізичну форму та будь-які медичні рекомендації, отримані від лікаря або фізіотерапевта.
 • Збільшення тривалості та інтенсивності. Починайте з низької інтенсивності та короткої тривалості, надаючи перевагу вправам, що не створюють великого навантаження на серцево-судинну систему. Використовуйте методику поступового збільшення навантаження, щоб ваш організм адаптувався без стресу.
 • Різноманітність в тренувальній програмі. Інтеграція різних видів активності, таких як силові тренування, кардіо (плавання, велоспорт, біг на короткі дистанції) та вправи на розтяжку, допоможе уникнути одноманітності та зменшить ризик перенавантаження одних і тих же груп м’язів.

Поступове збільшення навантажень після періоду застуди вимагає терпіння та уваги до сигналів, які подає ваш організм. Завжди слідкуйте за своїм самопочуттям під час тренувань і будьте готові скоригувати інтенсивність або тривалість ваших вправ у разі потреби. Пам'ятайте, що головною метою є підтримка вашого здоров'я та благополуччя, а не досягнення швидких результатів за будь-яку ціну. Повернення до активного способу життя має бути комфортним та приємним процесом, що сприяє вашому загальному відновленню та добробуту.

Відпочинок та відновлення

Після інтенсивних тренувань або під час відновлення після захворювань, таких як застуда, відпочинок та відновлення відіграють ключову роль у поверненні до оптимальної фізичної форми. Ці аспекти дозволяють організму відновити енергію, м’язову силу та зміцнити імунну систему. Крім того, вони сприяють нормалізації рівня гормонів і зменшенню втоми, що є ключовими для підтримки здоров'я та успішного здійснення тренувань:

 • Дні відпочинку. Плануйте дні без тренувань, щоб дозволити вашому тілу відновитися. Це може бути повний відпочинок або активне відновлення з низькою інтенсивністю, таке як легка прогулянка або йога. Важливо розуміти, що відпочинок є не менш важливим елементом тренувального процесу, ніж самі тренування.
 • Стратегії відновлення. Використовуйте різноманітні методи для полегшення м'язової напруги та прискорення відновлення. Масаж допомагає стимулювати кровообіг та розслабити напружені м'язи. Ванни з морською сіллю або ефірними маслами можуть також зняти напругу та сприяти відновленню. Фоам-ролери використовуються для м'язової релаксації та можуть допомогти в розробці м'язів та зменшенні болю.
 • Слухайте свій організм. Найважливіше в процесі відновлення – це уважне ставлення до свого тіла. Якщо ви відчуваєте незвичайний біль, втому або інші сигнали, які свідчать про неготовність до високих навантажень, дайте собі більше часу на відпочинок. Іноді додаткові дні відпочинку можуть бути найкращим рішенням для запобігання довготривалим проблемам зі здоров'ям.

Включення відпочинку та відновлювальних практик у ваш регулярний тренувальний графік допоможе покращити загальні результати та забезпечити ваше тіло необхідним ресурсом для відновлення. Пам'ятайте, що збалансований підхід до тренувань є ключем до тривалого здоров'я та високої фізичної активності.

Підтримка імунної системи

Правильне харчування відіграє вирішальну роль у підтримці здоров'я та оптимізації функції імунної системи, особливо після перенесеної застуди чи інших інфекційних захворювань. Включення в раціон продуктів, багатих на вітаміни та мінерали, може значно прискорити процес відновлення та покращити загальний стан здоров'я. Ось докладніше про ключові поживні речовини, на які слід звернути увагу:

 • Вітамін C. Відомий своїми антиоксидантними властивостями та здатністю підтримувати імунну систему. Джерелами вітаміну С є цитрусові, чорна смородина, ківі, броколі, болгарський перець.
 • Вітамін D. Вітамін D відіграє критичну роль у модуляції імунної системи та може допомогти запобігти респіраторним інфекціям. Найкращими джерелами є жирна риба, як лосось, риб'ячий жир, фортифіковані продукти та сонячне світло.
 • Цинк. Цей мінерал важливий для розвитку та функціонування лейкоцитів, імунних клітин, що борються з інфекціями. Цинк міститься в м'ясі, горіхах, насінні та морепродуктах.
 • Жирні кислоти Омега-3. Підтримують протизапальні процеси в організмі. Джерелами є жирна риба, льняне насіння, горіхи.
 • Пробіотики. Важливі для підтримки здорової мікрофлори кишечнику, що, в свою чергу, підтримує імунну систему. Пробіотики містяться в йогуртах, кефірі, квасолі, квашених овочах, а також у спеціальних харчових добавках.

Включення в раціон продуктів, багатих на вітаміни та мінерали, допоможе зміцнити імунітет та покращити загальний стан здоров'я. Зверніть увагу на різноманітність та баланс у своєму харчуванні, не забуваючи про достатню гідратацію та регулярні фізичні вправи як додаткові фактори, що сприяють здоровому імунітету.

Ви можете придбати онлайн препарати для відновлення після застуди за приємними цінами на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Пам'ятайте, що краще утриматись від самолікування, оскільки це може мати негативні наслідки для Вашого здоров'я. Завжди рекомендується консультуватися з лікарем, перш ніж купувати будь-які медичні препарати чи засоби.

Редакторська група
Оновлено: 15.04.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.