Коли варто і як робити інгаляції при сухому кашлі

19 лютий 2024
Коли варто і як робити інгаляції при сухому кашлі

Сухий кашель може бути не тільки неприємним, але й виснажливим, особливо якщо він тривалий та інтенсивний. Хоча існує багато способів лікування кашлю, інгаляції часто вважаються одним з найефективніших методів, особливо для полегшення симптомів сухого кашлю. Інгаляції можуть зволожити дихальні шляхи, зменшити подразнення та полегшити відкашлювання, роблячи їх важливим інструментом у боротьбі з кашлем. Однак, важливо знати, коли та як правильно використовувати інгаляції, щоб забезпечити максимальну ефективність та безпеку процедури. У цій статті ми розглянемо, які ситуації вимагають використання інгаляцій при сухому кашлі, які види інгаляцій існують, та як правильно їх проводити для отримання найкращих результатів.

Чи корисні інгаляції при сухому кашлі

Інгаляції можуть бути корисними при сухому кашлі, особливо коли потрібно зволожити дихальні шляхи та полегшити відкашлювання. Ось кілька аспектів, які підкреслюють користь інгаляцій при сухому кашлі:

 • Зволоження дихальних шляхів. Сухий кашель часто виникає через подразнення в горлі та верхніх дихальних шляхах. Інгаляції можуть допомогти заспокоїти слизові оболонки та зменшити подразнення.
 • Полегшення відкашлювання. Хоча сухий кашель зазвичай не супроводжується утворенням мокротиння, інгаляції можуть допомогти розрідити слиз, що утворюється в дихальних шляхах, сприяючи його відходженню.
 • Надання терапевтичного ефекту. Додавання певних лікарських препаратів або ефірних олій, таких як евкаліпт або м'ята, може надавати додаткові протизапальні та антибактеріальні властивості.
 • Простота використання. Інгаляції є простим способом лікування, який може бути застосований в домашніх умовах.
 • Ефективне доповнення до основного лікування. Інгаляції можуть бути корисними як доповнення до основного лікування, зменшуючи потребу в застосуванні медикаментів.

Однак, перед початком інгаляційних процедур важливо проконсультуватися з лікарем, особливо якщо кашель тривалий або супроводжується іншими симптомами, такими як висока температура, задишка, або відчуття болю в грудях. Лікар допоможе визначити причину кашлю та підбере найбільш ефективний спосіб лікування.

Чи можна робити інгаляції, коли висока температура

Парові інгаляції при високій температурі тіла, зазвичай вважаються небезпечними і не рекомендуються. Ось декілька причин:

 1. Підвищене навантаження на серцево-судинну систему: Гарячі пари можуть викликати додаткове навантаження на серцево-судинну систему, особливо при високій температурі, коли організм і так працює у підвищеному режимі.
 2. Ризик збільшення температури тіла: Інгаляції, особливо з гарячим паром, можуть сприяти подальшому підвищенню температури тіла.
 3. Можливість погіршення загального стану: При високій температурі тіла інгаляції можуть погіршити загальне самопочуття пацієнта.

Небулайзер працює за іншим принципом і лише подає спеціальні лікарські засоби через дихальні шляхи. При лихоманці дозволяється небулайзерна терапія, але з обмеженнями. При температурі 37,5 °C обмежень за типом ліків для небулайзера немає. Від 37,5 до 38 °C дозволені тільки препарати для зняття бронхоспазму.

У випадку високої температури тіла, особливо якщо вона супроводжується симптомами респіраторної інфекції, слід звернутися до лікаря для отримання відповідних рекомендацій лікування. Лікар може порекомендувати інші методи лікування кашлю, які будуть більш безпечними та ефективними в даній ситуації.

Препарати в небулайзер від сухого кашлю

При лікуванні сухого кашлю за допомогою небулайзера використовуються різні типи препаратів. Це можуть бути засоби для зменшення запалення, розширення бронхів або зволоження дихальних шляхів. Ось деякі з них:

 • Фізіологічний розчин (0,9% розчин натрію хлориду). Часто використовується для зволоження дихальних шляхів та розрідження мокротиння.
 • Лікарські засоби, що розширюють бронхи (бронходилататори). Використовують для полегшення дихання при бронхоспазмі.
 • Протизапальні препарати. Кортикостероїди, що застосовуються для зняття запалення в дихальних шляхах.
 • Муколітики. Хоча вони частіше використовуються при вологому кашлі, у деяких випадках муколітики, можуть бути рекомендовані для розрідження густого секрету в бронхах.

Важливо пам'ятати, що самостійне призначення лікарських препаратів для інгаляцій може бути небезпечним. Перед використанням будь-яких препаратів в небулайзері необхідно проконсультуватися з лікарем. Лікар підбере найбільш дієвий препарат, виходячи з причини кашлю, загального стану здоров'я пацієнта та наявності інших медичних показань.

Для проведення своєчасної терапії ви можете придбати онлайн інгалятори та комплектуючі за приємними цінами на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено: 20.02.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.