Езопротект: інструкція з використання
Езопротект – лікарський засіб, який використовують у разі розладів кислотності та для лікування виразок шлунка й гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Активною речовиною є езомепразол (S-ізомер омепразолу), який зменшує вироблення кислоти в шлунку, блокуючи фермент в клітинах, що відповідають за секрецію кислоти. Завдяки цьому він ефективно знижує кислотність шлункового соку, полегшуючи симптоми ГЕРХ і сприяючи загоєнню виразок. Є специфічним інгібітором кислотної помпи парієтальних клітин.
Якщо у вас гастрит та виразка шлунку ви можете придбати Езопротект за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На офіційному сайті зручно дізнатися, яка на Езопротект ціна, яка вартість аналогів, чи є засіб у наявності в аптеках мережі в Києві та інших містах України (окрім тимчасово окупованих територій) тощо. Скориставшись опцією онлайн-бронювання можна замовити необхідні ліки, а забрати замовлення – протягом 48 годин після СМС-підтвердження за вибраною адресою.
Форми випуску
Препарат Езопротект випускається виробником у формі ліофілізату для розчину для ін’єкцій та інфузій із дозуванням 40 мг езомепразолу. Первинне пакування – флакон. Купити засіб можна за рецептом.
Показання до застосування препарату Езопротект
Ліки Езопротект призначають дорослим для антисекреторної терапії у разі, коли не можна застосовувати препарат перорально, зокрема під час:
- ГЕРХ у пацієнтів з езофагітом і тяжкими симптомами рефлюксу;
- лікування виразки шлунка, що пов’язана з терапією НПЗЗ;
- попередження виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, що пов’язані з терапією НПЗЗ.
Використовують засіб для профілактики повторної кровотечі у пацієнтів після ендоскопічного лікування гострої кровотечі після виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.
Дітям віком від 1 до 18 років призначають ліки у разі антисекреторної терапії під час ГЕРХ у пацієнтів з ерозивним рефлюксним езофагітом та тяжкими симптомами рефлюксу.
Враховуйте, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Обов’язково зверніться до лікаря, який призначить препарати для травної системи, що будуть ефективні й безпечні для вас.
Режим дозування
Дорослим призначають препарат у дозі 20–40 мг 1 раз на добу залежно від перебігу захворювання. Точне дозування визначає лікар індивідуально. Після терапевтичної ендоскопії гострої кровотечі виразок шлунка або дванадцятипалої кишки вводять 80 мг лікарського засобу у вигляді болюсної інфузії тривалістю 30 хвилин, а потім продовжують інфузію зі швидкістю 8 мг/годину впродовж 3 днів.
Для дітей віком 1–18 років дозування вибирають залежно від маси тіла й віку, але допустиме застосування препарату в об’ємі 10–40 мг 1 раз на добу. Детальний опис рекомендованого дозування наведено в інструкції до препарату виробника.
Протипоказання
Як протипоказання до лікарського засобу Езопротект інструкція визначає підвищену чутливість до активних і допоміжних компонентів, інших бензімідазолів тощо. Не варто одночасно застосовувати з атазанавіром та нелфінавіром.
Особливості препарату Езопротект
Езопротект може маскувати симптоми серйозних патологій (наприклад, раку шлунка), тому перед початком лікування необхідно виключити злоякісні процеси.
Езомепразол може знижувати всмоктування вітаміну В12 через гіпо- або ахлоргідрію, що важливо враховувати під час довготривалої терапії у пацієнтів із ризиком дефіциту цього вітаміну.
Езомепразол може спричинити рідкісні тяжкі шкірні реакції (EM, SJS, TEN, DRESS). У разі симптомів приймання припиняють, надають медичну допомогу та не призначають препарат повторно.
Дані про безпеку препарату для жінок під час вагітності й грудного вигодовування обмежені, тому застосування можливе лише за призначенням лікаря, а під час лактації варто уникати приймання.
Ліки Езопротект можуть мінімально впливати на здатність керувати авто через ризик запаморочень і нечіткість зору.
Побічні дії
Серед частих побічних реакцій є головний біль, біль у животі, діарея, нудота. Рідко виникають лейкопенія, реакції гіперчутливості, гіпонатріємія, збудження, сплутаність свідомості, запаморочення, сонливість, нечіткий зір, порушення смаку, бронхоспазм тощо.
У разі виникнення будь-яких незвичних симптомів бажано одразу ж звернутися до лікаря за оцінкою ситуації.
Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами
Активні компоненти препарату можуть взаємодіяти з іншими ліками й впливати на їхні властивості. Зверніться за медичною консультацією перед тим, як лікувати виразку й ГЕРХ.
Передозування
Симптомами передозування є прояви з боку ШКТ і слабкість.
Якщо виникають такі ситуації, потрібно звернутися до лікаря за консультацією та медичною допомогою. Проводять симптоматичне лікування та загальні підтримувальні заходи.
Умови зберігання
Зберігати лікарський засіб потрібно в оригінальному пакуванні за температури до 25 °C. Перевірте, щоб у дітей не було доступу до ліків.
Термін придатності ліків – 2 роки. Не варто використовувати препарат після закінчення цього строку. Після приготування розчин потрібно застосувати одразу ж. Флакон без оригінального пакування можна зберігати до 24 годин.
Зверніть увагу!
Опис препарату Езопротект на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.
✅ Категорія | Езопротект - інструкція, показання, склад, спосіб застосування |
✅ Кількість препаратів | 1 |
✅ Найдешевший препарат | 360,00 ₴ |
✅ Форма випуску | Порошок |