Екзіста - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Паб'яніцький ФЗ Польфа
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 75 мг
Виробник: Паб'яніцький ФЗ Польфа
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Паб'яніцький ФЗ Польфа
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 75 мг
Виробник: Паб'яніцький ФЗ Польфа
Loading ...

Екзіста: інструкція з використання

Екзиста належить до групи протиепілептичних засобів. Виробляється препарат у формі капсул. Доступні два варіанти дозування Екзиста: 150 мг та 75 мг прегабаліну. Ця активна речовина є аналогом гамма-аміномасляної кислоти. Прегабалін застосовують для лікування епілепсії.

Цей лікарський засіб та інші препарати для нервової системи можна придбати за прийнятними цінами в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». На сайті є можливість дізнатись всю важливу інформацію: наявність, вартість, інструкція, виробник. Щоб купити препарат у Києві чи іншому місті України, потрібно забронювати капсули на сайті, а потім забрати їх в аптеці, що розташована якнайближче до вас.

Хоча додана до препарату Екзиста інструкція надає повну інформацію про дозування, не варто приймати ліки без призначення лікаря. У цьому випадку самолікування може бути вкрай небезпечним.

Показання до застосування Екзисти

Дослідження клінічної ефективності та безпечності препарату показали зменшення частоти судом у комбінованій терапії епілепсії. Екзисту призначають в наступних випадках:

 • епілепсія;
 • невропатичний біль у дорослих, викликаний ушкодженнями периферичної та центральної нервових систем;
 • генералізований тривожний розлад;
 • фіброміалгія.

Позитивний ефект спостерігався вже після першого тижня використання препарату: зменшувались симптоми генералізованого тривожного розладу.

Протипоказаннями до призначення Екзисти є підвищена чутливість до будь-якої складової препарату.

Режим дозування

Препарат приймають перорально незалежно від прийому їжі. Дозування Екзисти, як і на інші антидепресанти, визначає лікар. Добову дозу поділяють на 2 або 3 прийоми. Рекомендовані дози при різних станах:

 • при нейропатичному болю починають зі 150 мг на добу, збільшуючи до 300 мг через тиждень, до 600 мг знову через 7 днів;
 • епілепсію лікують дозуючи препарат у 3 етапи — 1 тиждень 150 мг, 2 тиждень 300 мг, при необхідності збільшують до 600 мг на добу на 3 тиждень;
 • при генералізованому тривожному розладі лікар використовує діапазон дозування 150-600 мг на добу, розділений на 2-3 прийоми;
 • при фіброміалгії призначають по 1 капсулі 75 мг 2 рази на добу, поступово збільшуючи дозу до 450 мг.

Лікар корегує дозування залежно від стану пацієнта, відгуку його організму на препарат. Враховуються паралельні захворювання та можливі ризики. Особливий контроль та індивідуальне дозування підбирають для пацієнтів з порушенням функцій нирок, печінковою недостатністю, людей літнього віку. Щодо призначення дітям, то безпека та ефективність препарату у дітей віком до 18 років не встановлені.

Серед симптомів передозування спостерігались сонливість, сплутана свідомість, надлишкове збудження та неспокій. Іноді починаються судоми, в дуже незначних випадках наставала кома. Передозування лікується підтримуючою терапією та іноді роблять гемодіаліз.

Особливості Екзисти

Препарат може сприяти збільшенню ваги у пацієнтів з цукровим діабетом, в такому разі потрібна корекція дози. Прегабалін несе ризики виникнення ангіоневротичного набряку внаслідок високої чутливості до цієї речовини. В разі виникнення перших ознак: набряку обличчя чи верхніх дихальних шляхів — прийом ліків одразу припиняють.

Прегабалін має властивості зменшувати судоми та напади, але може викликати такі побічні дії:

 • розлад зору — втрата чіткості та гостроти;
 • ниркова недостатність;
 • застійна серцева недостатність;
 • суїцидальна поведінка;
 • порушення функцій кишківника;
 • енцефалопатія.

Екзиста містить лактозу, тому людям з її непереносністю препарат не призначають. В період вагітності та лактації препарат також не використовують.

Поки пацієнт приймає даний засіб, слід утриматись від керування транспортом.

Термін придатності — 3 роки. Лікарський засіб відпускається тільки за наявності рецепта.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Екзіста на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Екзіста - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули