Червоні плями на шкірі які сверблять: що це та як позбутися

06 травень 2024
Червоні плями на шкірі які сверблять: що це та як позбутися

Висипання на тілі, що супроводжуються сверблячими червоними плямами, становлять серйозну проблему для щоденного комфорту та здоров’я людини. Цей стан може впливати не тільки на фізичний стан, але й на емоційний баланс, спричиняючи занепокоєння, стрес та втрату впевненості в собі. Свербіж і поява висипу часто порушують нормальний ритм життя, обмежуючи вибір одягу, впливаючи на якість сну та соціальну активність.

Відчуття неприємного свербежу може бути постійним або періодичним, але завжди доставляє дискомфорт, змушуючи людину шукати способи полегшення. Постійне розчісування уражених ділянок шкіри не тільки не приносить тривалого полегшення, але й може призводити до подальшого подразнення шкіри, інфекцій та появи шрамів. Проблема може мати широкий діапазон причин, що робить її вирішення складним без професійної медичної допомоги.

В цій статті ми розберемося в можливих причинах появи червоних плям на шкірі, методах їх діагностики та ефективних способах лікування, а також обговоримо, які заходи можна вжити для того, щоб попередити їх появу або зменшити неприємні симптоми.

Причини виникнення

Червоні плями на шкірі, які супроводжуються свербінням, можуть бути симптомами різних станів та захворювань, від легких алергічних реакцій до серйозніших дерматологічних проблем. Ось декілька найпоширеніших факторів, які можуть викликати цей стан:

 1. Алергічні реакції. Часто червоні сверблячі плями є результатом алергічної реакції на певні речовини, такі як харчові продукти, лікарські засоби, косметика або побутові хімікати. Алергія може проявлятися у вигляді кропив'янки, екземи або контактного дерматиту.
 2. Інфекційні захворювання. Різні інфекції, викликані бактеріями, вірусами або грибками, можуть спричинити появу червоних плям на шкірі. Прикладами можуть бути опрілості, герпес, вітрянка або кандидоз.
 3. Аутоімунні захворювання. Деякі аутоімунні стани, такі як псоріаз або червоний вовчак, характеризуються появою червоних, сверблячих висипань на шкірі, які можуть бути постійними або періодичними.
 4. Екзема. Це хронічне захворювання шкіри, яке викликає появу сухих, червоних, сверблячих ділянок, особливо на ліктях, колінах та в області шиї.
 5. Реакція на укуси комах. Укуси комах, таких як комарів, бліх, кліщів, можуть викликати місцеві алергічні реакції, що проявляються червоними, сверблячими плямами на шкірі.
 6. Стрес. Емоційний або фізичний стрес також може спричинити дерматологічні реакції у вигляді червоних сверблячих плям на шкірі, особливо у людей з наявністю інших шкірних захворювань.

Червоні сверблячі плями на шкірі можуть мати багато причин, кожна з яких вимагає специфічного підходу до діагностики та лікування. Важливо звернутися до лікаря для отримання точного діагнозу та відповідної терапії, щоб запобігти подальшому розвитку захворювань та покращити якість життя.

Супутні симптоми

Симптоматика шкірних захворювань може бути різноманітною і вимагає уважного аналізу для встановлення правильного діагнозу. Розглянемо детальніше основні симптоми та їх можливі причини:

 • Почервоніння. Загальне почервоніння шкіри, особливо навколо червоних плям, може бути знаком запалення або інфекції. Це також може вказувати на реакцію на лікарські препарати або зовнішні подразники.
 • Набряк. Місцевий набряк навколо червоних плям може бути ознакою алергічної реакції або запалення. Набряк часто супроводжується почуттям напруження або болю при дотику.
 • Лущення шкіри. Лущення може супроводжувати червоні плями і свербіж, що є типовим для псоріазу, екземи, або грибкових інфекцій.
 • Поява бульбашок. У деяких випадках на шкірі можуть формуватися бульбашки, наповнені рідиною. Це може вказувати на герпес, опіки або алергічні реакції.

Симптоми можуть вказувати на різноманітні шкірні захворювання. Важливо звернутися до лікаря для точної діагностики та вибору адекватного лікування, щоб запобігти ускладненням та покращити якість життя пацієнта.

Діагностика

Для діагностики висипки на шкірі, яка свербить, важливо звернутися до дерматолога, який може призначити:

 • Загальний аналіз крові: дозволяє виявити ознаки запалення та алергічні реакції в організмі, що можуть спричиняти дерматологічні проблеми.
 • Біохімічний аналіз крові: використовується для виявлення можливих порушень в роботі внутрішніх органів, які можуть вплинути на стан шкіри.
 • Алергопроби: необхідні для ідентифікації специфічних алергенів, що можуть викликати реакцію у вигляді червоних плям та свербежу.
 • Мікроскопічне дослідження зішкрібу шкіри: застосовується для виявлення інфекційних агентів, таких як грибки або паразити.
 • Біопсія шкіри: може бути рекомендована в складних випадках для гістологічного дослідження тканини шкіри та виключення серйозних захворювань, таких як псоріаз або екзема.

Після проведення необхідних обстежень дерматолог зможе встановити точний діагноз та розробити ефективний план лікування, зорієнтований на усунення причини виникнення червоних плям та полегшення симптомів.

Лікування

Лікування вимагає комплексного підходу та врахування основних причин появи такого висипу. Червоні сверблячі плями можуть бути симптомами різноманітних станів, від алергічних реакцій до інфекційних захворювань. Ось кілька ключових аспектів, які повинні бути враховані при лікуванні:

 • Визначення причини. Першочергово необхідно з'ясувати причину появи червоних плям. Це може вимагати консультації з дерматологом, який може призначити аналізи або алергічні тести для ідентифікації алергенів або патогенів.
 • Медикаментозне лікування. В залежності від причини, лікування може включати застосування антигістамінних препаратів для зменшення алергічної реакції та свербежу, кортикостероїдних мазей для зменшення запалення та почервоніння, або антибіотиків/антифунгальних медикаментів у випадку інфекцій.
 • Застосування зволожуючих засобів. Регулярне зволоження шкіри спеціальними кремами або лосьйонами може допомогти зменшити сухість та лущення шкіри, які часто супроводжують червоні плями.
 • Уникнення впливу алергенів. Якщо причиною червоних плям є алергія, важливо уникати контакту з ідентифікованими алергенами, що може включати зміни в дієті, використанні побутової хімії та косметики.
 • Зміни в способі життя. Рекомендується уникати надмірного потовиділення та носіння тісного синтетичного одягу, які можуть погіршити стан шкіри та сприяти подальшому розвитку червоних плям.
 • Фототерапія. У деяких випадках, особливо при псоріазі або екземі, може бути рекомендована фототерапія – лікування за допомогою спеціальних джерел ультрафіолетового світла.

Лікування червоних сверблячих плям на шкірі вимагає індивідуального підходу та може потребувати корекції залежно від ефективності призначеної терапії та динаміки стану. Важливо регулярно консультуватися з лікарем для моніторингу стану шкіри та при необхідності корекції лікувальної стратегії. А також, уникати самолікування, оскільки неправильно підібрані препарати можуть погіршити ситуацію або спровокувати побічні ефекти.

Профілактика

Ось кілька важливих кроків, які допоможуть знизити ризик появи таких плям та зменшити дискомфорт:

 1. Уникайте контакту з алергенами. Ідентифікуйте продукти, речовини або фактори навколишнього середовища, які можуть спричиняти алергічну реакцію у вас, і намагайтеся уникати їх.
 2. Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Регулярне миття тіла м'якими засобами без агресивних хімікатів допоможе уникнути подразнення шкіри.
 3. Використовуйте зволожуючі креми. Зволоження шкіри сприяє її захисту та зменшенню ризику появи сухості та свербежу.
 4. Носіть одяг із натуральних матеріалів: Бавовна та інші природні тканини дозволяють шкірі дихати, зменшуючи ризик подразнення.
 5. Захищайте шкіру від сонця. Використання сонцезахисного крему з високим SPF може запобігти появі червоних плям, пов'язаних з сонячними опіками.
 6. Контроль стресу. Стрес може сприяти розвитку дерматологічних проблем, тому важливо знаходити час для релаксації та відпочинку.
 7. Збалансоване харчування. Дієта, багата на антиоксиданти та натуральні продукти, може покращити стан шкіри та зменшити ризик алергічних реакцій.

Профілактика червоних плям на шкірі вимагає уваги до здоров'я шкіри в цілому та загального самопочуття. Регулярне дотримання цих простих рекомендацій може значно знизити ризик появи небажаних симптомів та покращити якість життя. У разі незрозумілих симптомів або якщо вони не зникають завжди рекомендується звернутися за медичною консультацією.

Для проведення своєчасної терапії ви можете придбати онлайн препарати для лікування захворювань шкіри за приємними цінами на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я». Пам'ятайте, що краще утриматись від самолікування, оскільки це може мати негативні наслідки для Вашого здоров'я. Завжди рекомендується консультуватися з лікарем, перш ніж купувати будь-які медичні препарати чи засоби.

Редакторська група
Оновлено: 08.05.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.