Профілактика серцево-судинних захворювань: дії для здоров'я

07 вересень 2023
Профілактика серцево-судинних захворювань: дії для здоров'я

Серцево-судинна система одна з найскладніших і найцікавіших в організмі, що складається з серця і кровоносних судин та відіграє ключову роль у житті людини. Вона відповідає за перекачування крові по всьому тілу, доставку необхідних поживних речовин і кисню до кожної клітини та виведення відпрацьованих продуктів життєдіяльності. На жаль, ця важлива система може стати жертвою різноманітних захворювань, які в сукупності називаються серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Ці розлади є однією з головних причин смертності в усьому світі, але за допомогою правильних знань і модифікації способу життя їм часто можна запобігти.

Найпоширеніші серцево-судинні захворювання

Деякі серцево-судинні захворювання можуть суттєво вплинути на здоров'я людини. Найпоширеніші з них включають:

 • Ішемічна хвороба серця (ІХС). Це стан, при якому порушується кровопостачання серця і міокард ( серцевий м'яз) отримує менше кисню, ніж йому потрібно для роботи. Основною причиною ішемічної хвороби серця є атеросклероз коронарних артерій.
 • Серцева недостатність. Це не означає, що серце перестає працювати, а скоріше, що воно не здатне перекачувати кров настільки ефективно, наскільки це потрібно.
 • Аритмії. Це зміна регулярного ритму серця. Зміна може мати різний характер: від патологічного уповільнення частоти скорочень серцевого м’яза до надмірного прискорення.
 • Гіпертонія (високий кров'яний тиск). Хронічне підвищення артеріального тиску може створювати надмірне навантаження на серце і кровоносні судини, що призводить до інших форм серцево-судинних захворювань.
 • Інсульт. Це відбувається, коли кровопостачання частини мозку переривається, що призводить до загибелі клітин мозку. Інсульти зазвичай спричинені закупоркою (ішемічний інсульт) або кровотечею (геморагічний інсульт).

Які люди знаходяться в групі ризику

Певні професії, медичні стани та фактори способу життя можуть підвищувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Ось деякі ключові групи:

 1. Професії. Люди з роботою, яка передбачає тривале сидіння, високий рівень стресу або ненормований робочий день, можуть мати вищий ризик. Це, зокрема, офісні працівники, водії міжміських перевезень та працівники, які працюють на змінах.
 2. Здоров’я. Люди з такими захворюваннями, як діабет, гіпертонія та ожиріння і високим рівенем холестерину мають підвищений ризик до ССЗ.
 3. Фактори способу життя. Куріння, сидячий спосіб життя, дієта з високим вмістом насичених жирів і низьким вмістом фруктів та овочів, а також надмірне вживання алкоголю можуть сприяти розвитку серцево-судинних захворювань.

Поради щодо профілактики серцево-судинних захворювань

На щастя, на багато факторів ризику ми можемо впливати. Уникаючи їх ми значно знижуємо ризик розвитку захворювання. Ось кілька порад, які допоможуть знизити ризик розвитку ССЗ та їхніх ускладнень:

 • Дотримуйтесь здорової для серця дієти. Включіть у свій раціон багато фруктів, овочів, цільного зерна і нежирних білків. Обмежте споживання насичених жирів, трансжирів і холестерину.
 • Будьте фізично активними. Приділяйте щонайменше 30 хвилин фізичним вправам помірної інтенсивності більшість днів на тиждень.
 • Підтримуйте оптимальну для здоров'я вагу. якщо у вас надмірна вага, втрата навіть невеликої кількості ваги може значно знизити ризик серцево-судинних захворювань.
 • Не паліть. Якщо ви палите, відмова від куріння – найкраще, що ви можете зробити для здоров'я свого серця.
 • Обмежте алкоголь. Надлишок спирту провокує посилену роботу серця і може призвести до інфаркту міокарда та інсульту.
 • Контролюйте кров'яний тиск. Регулярні обстеження та дотримання призначених ліків допоможуть тримати рівень артеріального тиску під контролем.
 • Боріться зі стресом. Такі техніки, як медитація, глибоке дихання та йога, можуть допомогти контролювати рівень стресу.

Крім того, здоровий спосіб життя можна доповнити дієтичними добавками для серця і судин. Ці добавки часто містять антиоксиданти, омега-3 жирні кислоти та інші поживні речовини, які підтримують здоров'я серцево-судинної системи. Однак вони не повинні замінювати збалансоване харчування та регулярні фізичні вправи.

Вжиття заходів для профілактики серцево-судинних захворювань – це інвестиція в довгострокове здоров'я. Це включає в себе здоровий спосіб життя, регулярний контроль артеріального тиску та рівня холестерину, а також лікування вже наявних захворювань. Мережа аптек «Бажаємо здоров'я» пропонує різноманітні ефективні ліки від серцево-судинних захворювань, які можуть підтримати ці профілактичні заходи. Однак перед початком прийому будь-яких нових ліків або дієтичних добавок важливо проконсультуватися з лікарем. Самолікування може призвести до непотрібних побічних ефектів або взаємодії з іншими медичними препаратами. Пам'ятайте, що коли мова йде про ваше здоров'я, проактивність та поінформованість є ключовими факторами. ❤ Бережіть себе та своє серце.

Редакторська група
Оновлено: 27.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.