Атерокард - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Зберігання
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 75 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 75 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 75 мг
Виробник: Київський вітамінний завод
Loading ...

Атерокард: інструкція з використання

Атерокард – популярний засіб з антитромботичними властивостями. Діюча речовина знижує агрегацію тромбоцитів і розріджує кров. Ефект можна відчути з першого дня застосування.

Форма випуску

Випускається у формі таблеток рожевого кольору, вкритих оболонкою, по 75 мг, 10 і 40 штук в пакуванні. 1 таблетка містить клопідогрелю 75 мг.

Атерокард, а також інші ліки для розрідження крові та антитромботичні препарати, застосовують тільки за призначенням лікаря, тримаючи під контролем показники крові.

Показання

Показанням до лікування Атерокардом є профілактика атеротромботичних та тромбоемболітичних подій при дефібриляції передсердь. Його назначають дорослим пацієнтам, що мають фактор ризику виникнення інсульту. Також за допомогою препарату намагаються лікувати вторинні прояви атеротромбозу:

 • у хворих після перенесеного інфаркту міокарда, ішемічного інсульту, захворювання периферичних артерій;
 • у пацієнтів з гострим коронарним синдромом;
 • у хворих з гострим коронарним синдромом без підйому та з підйомом сегмента ST.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування є підвищена чутливість до основної діючої речовини, а також до інших складових компонентів. Крім того, протипоказаннями до застосування є тяжка печінкова недостатність. Не слід використовувати препарат і при гострій кровотечі (внутрішньочерепний вилив чи пептична виразка), спадковій непереносимості галактози, вагітності та лактації.

Дозування

Дозування Атерокарду складає одну таблетку (75 мг) на добу. При деяких захворюваннях (інфаркт міокарда) лікування розпочинається з навантажувальної дози в 300 мг.

Приймати Атерокард 75, ціна якого прийнятна, можна незалежно від приймання їжі. Після закінчення приймання агрегація тромбоцитів повертається до початкового стану через 5 діб.

Взаємодія з іншими ліками

Використовувати будь-які препарати для серцево-судинної системи дозволяється лише після рекомендацій лікаря, які він надає після огляду пацієнта та отримання результатів аналізів. Тобто самолікування в цьому випадку недопустиме. Крім того, необхідно враховувати можливість взаємодії Атерокарду з іншими медикаментами. Серед таких небезпечних комбінацій:

 • ліки, що мають підвищений ризик виникнення кровотеч;
 • пероральні коагулянти;
 • нестероїдні протизапальні препарати;
 • селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну;
 • препарати антиретровірусної терапії.

Обережність необхідно проявляти при використанні Атерокарду разом із гепарином, ацетилсаліциловою кислотою, засобами, які пригнічують активність CYP2C19.

Особливості застосування

Атерокард може призводити до кровотеч та гематологічних розладів. Тому перед його застосуванням проводять розгорнутий аналіз крові.

Якщо попереду хірургічне втручання, то приймання лікарського засобу припиняють не раніше ніж за 7 днів до операції. Пацієнти, які приймають Атерокард чи інші ліки на основі клопідогрелю, попереджають і стоматолога.

Відомі випадки, коли вживання засобів на основі клопідогрелю призводило до розвитку набутої гемофілії. Якщо є такі ознаки, то необхідно провести діагностування набутої гемофілії, припинити приймання ліків.

З надзвичайною обережністю Атерокард застосовують при нирковій чи печінковій недостатності. Крім того, до складу медикаменту входить лактоза, тому пацієнтам із непереносимістю лактози не слід застосовувати препарат.

Побічні дії

Перш ніж приймати Атерокард, інструкція повинна бути детально вивчена. Попри надзвичайну користь, він може і нашкодити, викликавши побічні дії. Серед них – реакції з боку:

 • серця (коуніс-синдром);
 • імунної системи (анафілактоїдні реакції);
 • нервової системи (галюцинації, сплутаність свідомості);
 • судин (крововиливи);
 • дихальної системи (носові кровотечі, кровохаркання);
 • ШКТ та ін.

Необхідно негайно припинити приймання препарату при виникненні таких реакцій.

Передозування

При передозуванні спостерігається збільшення часу кровотечі. Це може призвести до ускладнень. При виникненні кровотечі лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Препарат зберігають при температурі не вище 25 градусів. Термін зберігання – 3 роки з дати виготовлення.

Аптека «Бажаємо здоров’я» дозволяє придбати препарат Атерокард: ціна його тут цілком доступна. Купити ліки відомих виробників за прийнятними цінами можуть жителі Києва та інших міст, де є мережа «Бажаємо здоров’я». Вартість – не єдина перевага. Прямо на сайті можна почитати відгуки, знайти інструкцію, не купуючи певні ліки, оформити замовлення онлайн та забрати його у обраній аптеці.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Атерокард на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Атерокард - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки