Аторис - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: КРКА
Loading ...

Аторис: інструкція з використання

Аторис – це гіполіпідемічний засіб, який належить до групи статинів. Діючою речовиною даного препарату є аторвастатин, селективний інгібітор ферменту ГМГ-КоА-редуктази. Цей компонент знижує концентрацію в крові деяких ліпідів (жирів і жироподібних речовин), зокрема ліпопротеїдів низької щільності («поганий» холестерин).

Завдяки комплексній дії аторвастатину знижується ризик розвитку серцево-судинних ускладнень, утворення тромбів у капілярах і венах, атеросклерозу тощо, тому лікарі рекомендують купувати ліки для зниження рівня холестерину пацієнтам, схильним до таких захворювань або входять в групи ризику. На підставі даних анамнезу та діагнозу лікарі визначають, чи варто призначати Аторис або інші препарати, що містять аналогічні компоненти. Не займайтеся самолікуванням, а довірте своє здоров'я фахівцям.

Форми випуску

Виробники випускають Аторис у формі таблеток, що вкриті плівковою оболонкою і містять 10, 20, 30 або 40 мг діючої речовини. В пакуванні по 30 чи 90 пігулок.

Показання до застосування препарату Аторис

До таблеток Аторис інструкція рекомендує вживати препарат лише дорослим пацієнтам, які:

 • належать до групи ризику захворювання на ішемічну хворобу серця (ІХС);
 • мають гіпертонію;
 • курять;
 • мають близьких родичів з ІХС тощо.

Препарат допомагає на тлі цих проблем запобігти розвитку інфаркту міокарда, інсульту, стенокардії. Для цього ж лікарі призначають Аторис пацієнтам з діабетом другого типу.

Також використовують лікарський засіб при гіперліпідемії, гіперхолестеринемії тощо. Часто при комплексному лікуванні додають препарати для серцево-судинної системи, щоб запобігати розвитку деяких захворювань і ускладнень.

Режим дозування

Допомагає правильно вживати Аторис таблетки інструкція, де визначено мінімальну та максимальну дози. Для лікування серцево-судинної системи призначають мінімальне дозування – 10 мг. При необхідності збільшувати максимальну дозу до 80 мг дозволяється тільки після ліпідограми. Конкретне дозування та тривалість курсу визначає лікар. Терапія препаратом проводиться на тлі спеціальної дієти.

Таблетки приймають один раз на 24 години. Рекомендовано вживати їх в один і той самий час щодня. Запивати слід чистою водою – приблизно 200-250 мл.

Протипоказання

Перш ніж купити Аторис таблетки і почати лікування, порадьтесь з лікарем і перевірте, чи немає у вас протипоказань. Ними є:

 • гіперчутливість до компонентів у складі;
 • гостре захворювання печінки;
 • підвищення рівня трансаміназ в крові понад як у 3 рази;
 • вагітність або годування груддю.

Також заборонено вживати препарат жінкам репродуктивного віку, якщо вони не використовують засоби контрацепції.

Особливості препарату Аторис

Властивості Аторису дають змогу використовувати його при лікуванні ожиріння. Проте не можна самостійно визначати дозу. Потрібно спочатку звернутися до дієтолога та здати відповідні аналізи. В самій інструкції не міститься інформації про позитивний вплив на схуднення.

На Аторис ціна може відрізнятися. Вартість залежить від дозування та кількості таблеток у пакуванні. За прийнятними цінами придбати препарат ви зможете в Києві та інших містах України в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Побічні дії

Щоб уникнути побічних дій ліків, слід ретельно стежити за дозуванням і дотримуватися рекомендацій лікаря. В іншому випадку можна зіткнутися з такими ускладненнями, як:

 • порушення сну;
 • біль чи втома у м’язах;
 • головний біль;
 • міалгія;
 • назофарингіт;
 • нудота, діарея.

При появі цих симптомів слід звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

При одночасному прийомі медикаменту з дигоксином збільшується концентрація дигоксину у крові. Здійснювати прийом необхідно з обережністю. ПІд час лікування варто відмовитися від алкоголю.

Запобігти підвищенню ризику отримати міопатію можна, якщо ви не будете вживати Аторис разом з препаратами, які інгібують CYP3A4. Також заборонено одночасно вживати його разом з фібратами, нікотиновою кислотою, еритроміцином, азольними протигрибковими препаратами тощо.

Передозування

Якщо виникає передозування препаратом, лікувати його треба симптоматично. Додатково можуть призначатися підтримувальні заходи. Також варто перевірити роботу печінки й контролювати рівень КК у сироватці.

Умови зберігання

Зберігати ліки потрібно в сухому, недоступному для дітей місці. Температура має становити приблизно 25°C.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Аторис на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Аторис - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 8
✅ Форма випуску Таблетки