Дибазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...

Дибазол: інструкція з використання

Дибазол – розчин для ін’єкцій, який належить до периферичних вазодилататорів і чинить спазмолітичний судинорозширювальний та гіпотензивний ефект. Окрім розчину для ін’єкцій, існують Дибазол таблетки, ціна яких дещо відрізняється через іншу концентрацію діючої речовини в цій формі медикаментів.

Лікарський препарат вже багато років використовується для лікування захворювань судин. Діюча речовина ліків (бендазол) була синтезована ще в кінці 19 століття. Тривалий час його корисні властивості були невідомими: лише через 50 років було виявлено, що з допомогою бендазолу можна лікувати гіпертонічну хворобу.

Вже в 50-хх роках 20 століття був випущений препарат під назвою Дибазол, який мав судинорозширювальну, гіпотензивну дію. Застосування медикаменту розширює кровоносні судини, долає гіпертонічний криз, позбавляє від спазмів гладкої мускулатури внутрішніх органів. Тому Дибазол часто призначають як допоміжні ліки від спазму кишечника. Крім того, лабораторні досліди довели, що засіб стимулює роботу спинного мозку та має помірну імуностимулюючу дію.

Форми випуску

Випускається у вигляді таблеток білого кольору по 10 штук в блістері, а також у вигляді розчину для ін'єкцій по 1 або 5 мл в ампулах. Дибазол таблетки та Дибазол уколи, ціна яких доступна кожному, можна замовити в мережі аптек «Бажаємо здоров’я».

Показання

На сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» можна легко знайти повну інформацію про ліки Дибазол: інструкція дозволяє дізнатися про всі особливості застосування. Головними показаннями для використання медикаменту є:

 • загострення гіпертонічної хвороби;
 • гіпертонічні кризи й інші захворювання кровоносних судин;
 • хвороби м’язів внутрішніх органів (спазми кишківника чи шлунку);
 • при розладах нервової системи (поліневрит, залишкові явища поліомієліту, параліч лицьового нерва).

Протипоказання

Важливо пам’ятати і про протипоказання. Серед головних з них:

 • підвищена чутливість до бендазолу;
 • кровоточива виразка шлунку та дванадцятипалої кишки;
 • цукровий діабет;
 • захворювання, які супроводжуються зниженням тонусу м’язів, судомами, серцевою недостатністю;
 • хронічний нефрит.

Застосування цих ліків можливе тільки лише після консультації з фахівцем: ні в якому випадку не можна приймати самостійне рішення про вживання Дибазолу.

Взаємодія з іншими препаратами

Додаткові консультації необхідно провести при вживанні ліків, що містять барбітурати, бета-блокатори, фентоламін, папаверину гідрохлорид. Одночасне вживання може призвести до взаємодії, від чого лікування буде неефективним.

Особливості застосування

Головна особливість препарату Дибазол полягає в недоцільності його тривалого застосування при лікуванні пацієнтів похилого віку з артеріальною гіпертензією. Крім того, засіб може викликати запаморочення, тому не рекомендується сідати за кермо чи виконувати інші дії, які потребують максимальної концентрації уваги.

Дозування

Ін’єкція вводиться підшкірно, внутрішньом’язово або внутрішньовенно. При значному підвищенні тиску дітям від 12 років та дорослим вводять два-три рази на добу 2-3 мл 1% розчину. При гіпертонічному кризі вводять 3-5 мл 1% розчину. Дітям, молодшим за 12 років, препарат не призначають.

Таблетки приймають внутрішньо не розжовуючи і не подрібнюючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. При необхідності таблетку можна розділити. Тривалість лікування та дозування препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Дорослим і підліткам старше 12 років зазвичай призначають по 20-50 мг препарату 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза препарату становить 150 мг.

Передозування

Перевищення рекомендованого дозування може призвести до зниження тиску, пітливості, запаморочення, відчуття жару, головного болю. При скасуванні лікування неприємні симптоми швидко зникають. Відгуки пацієнтів говорять про те, що Дибазол-Дарниця добре переноситься пацієнтами.

Побічні дії

Як і будь-які інші ліки, Дибазол може викликати побічні реакції. Зазвичай вони спостерігаються при перевищенні норми. Інструкція говорить, що реакції можуть бути наступними:

 1. Сухий кашель, ускладнене дихання.
 2. Нудота.
 3. Запаморочення.
 4. Головний біль.
 5. Зниження тиску.
 6. Відчуття жару.
 7. Біль у місці введення ін’єкції тощо.

Умови зберігання

Дибазол зберігають в оригінальній упаковці при кімнатній температурі. Термін зберігання складає 4 роки.

Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» пропонує препарат Дибазол: ціна якого залежить від форми випуску та об'єму ампул. Доступна вартість – не єдина перевага мережі. Тут можна заздалегідь замовити ліки за прийнятними цінами та придбати їх в найближчому відділенні.

Купити фармацевтичні засоби відомих виробників можуть не тільки жителі Києва, а й будь-якого іншого регіону України. Представництва мережі є по всій країні: у великих містах аптеки мережі є в кожному районі.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Дибазол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Дибазол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки