Гематоген - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Виробник: Натур +
Loading ...
Виробник: Натур +
Loading ...

Гематоген: інструкція з використання

Гематоген – це лікарський засіб, який використовують у терапевтичній діяльності та педіатричній практиці. Гематоген склад має доволі простий: основу його складає чорний харчовий альбумін, а додатковими елементами є цільне згущене молоко, крохмальна патока, ванілін тощо. Альбумін – це білок, який виводять з крові великого рогатого скота.

Вперше випустили Гематоген у Швейцарії у 1890 році. Проте сучасне уявлення про цей батончик значно змінилося, як і допоміжні інгредієнти. Ззовні лікарський засіб схожий на шоколадку, але має незвичний смак.

Форми випуску

Ви можете купити Гематоген у формі плитки. Вона рельєфна, має коричневий колір. Розділена вздовж і поперек окремими рисками на пластинки. Має слабкий запах ваніліну та доволі солодкий смак.

Показання до застосування препарату Гематоген

Альбумін стимулює процеси кровотворення, покращує всмоктування заліза у шлунку. Він сприяє формуванню запасів заліза та збільшує кількість гемоглобіну в крові. За його допомогою відбувається контроль окисно-відновних процесів в організмі.

Допомагає правильно застосовувати Гематоген інструкція. Призначають його для дітей і дорослих, якщо присутні:

  • анемія – зниження кількості еритроцитів, феритину та гемоглобіну в крові;
  • гіпотрофія – зниження ваги через неправильне засвоєння їжі;
  • кахексія – виснаження організму;
  • потреба у відновленні після тяжких захворювань.

Ефективність альбуміну особливо помітна при залізодефіциті або анемії. Це відбувається внаслідок неправильного харчування або втрати крові. Щоб у крові було достатньо корисних елементів, треба запровадити здорове харчування та не забувати про збалансованість.

Режим дозування

Лікарі призначають Гематоген як для профілактики, так і для лікування анемії чи інших захворювань. Для профілактики стандартна доза складає 1-2 пластинки тричі на добу, курс – 1-2 місяці. Для відновлення нормальної кількості гемоглобіну призначають 2 плитки на добу, тривалість курсу – 2 місяці.

Проте лікарі можуть коректувати схему вживання. Це залежить від діагнозу та індивідуальних характеристик пацієнта. Для лікування Гематоген зазвичай призначають у комплексі з іншими препаратами, що підвищують рівень заліза.

Протипоказання

Єдиним протипоказанням до вживання Гематогену є чутливість до компонентів препарату. Не рекомендоване лікування цим засобом під час годування груддю, профілактика натомість дозволена.

Не призначають батончик при гемолітичній та апластичній анемії. Також при порушеннях вуглеводного обміну вживати його не бажано (порушення толерантності до вуглеводів, цукровий діабет тощо).

Особливості препарату Гематоген

Хоча й здається, що Гематоген схожий на цукерку, це не так. Приймати ліки слід за чіткою схемою, без порушень дозування. Засіб не замінює солодкі батончики, шоколад тощо. Приймати його можна тільки з дозволу лікаря. Не займайтеся самолікуванням, щоб не збільшити ризик побічних дій. Дозволено приймати дітям з двох років, проте без призначення лікаря самостійно давати малюкові батончик не треба.

На Гематоген ціна залежить переважно від виробника та ваги продукту. Ви можете придбати його за прийнятними цінами в аптеках «Бажаємо здоров’я» у Києві та інших містах України. Перевіряйте наявність і вартість лікарського засобу на сайті, для зручності – бронюйте товар.

Побічні дії

Враховуючи властивості Гематогену, можуть виникати нудота, діарея. При індивідуальній підвищеній чутливості до компонентів препарату можливий розвиток алергічних реакцій. Все ж вірогідність побічного ефекту доволі низька. Якщо після вживання батончика ви почуваєтеся погано, краще звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Взаємодія з лікарськими засобами та харчовими продуктами не встановлена.

Передозування

В інструкції до Гематогену не вказано про випадки передозування цим лікарським засобом.

Умови зберігання

Зберігати Гематоген необхідно у недоступному для дітей місці. Температура не має перевищувати 25°C. Термін придатності батончика – 1 рік.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Гематоген на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Гематоген - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3