Мефенамінова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Фламінго
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 500 мг
Виробник: Фламінго
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Фітофарм
Loading ...

Мефенамінова кислота: інструкція з використання

Уперше мефенамінову кислоту було відкрито американськими вченими в середині 60-х років минулого століття під керівництвом американського вченого Клода Вінкера, і вона майже одразу отримала патент для продажу на ринку, зокрема й за кордоном. 

Нестероїдний препарат має протизапальну дію. Мефенамінова кислота, інструкція якої є у вільному доступі, може додатково використовуватися як знеболювальний та протиревматичний препарат. Вона спрямована на зниження запалення та жару, а також має анальгетичні властивості.

Усе завдяки тому, що кислота впливає на фази ексудації в запальному процесі та знижує активність ферментів, які беруть активну участь у виникненні запалення. Як і всі жарознижувальні препарати, повністю або частково гальмують синтез простагландинів, тому впливають на центр терморегуляції.

На ринку лікарський препарат зустрічається в таблетках плоскої циліндричної форми без запаху по 250 і 500 мг в пакуванні 10 та 20 таблеток. Іноді колір таблеток може змінюватися від сірувато-білого до зеленого або жовтого відтінку. Головне, що мефенамінова кислота широко розповсюджена на ринку і її без проблем можна купити за помірною ціною в мережі аптек «Бажаємо здоров'я». 

Коли варто приймати препарат?

Мефенамінова кислота призначається у разі:

  • лікування гострого ревматизму або ревматоїдного поліартриту;
  • хвороби Бехтерева. 

Додатково часто використовується мефенамінова кислота при застуді, для усунення головного, м'язового, суглобового або зубного болю, інфекції, а також при передменструальному синдромі, травматичних діях, гострих респіраторних вірусних захворюваннях, зокрема й грипі. Вона здатна усунути болісні відчуття при міалгіях, артралгіях тощо. 

Дозування підбирається індивідуально, залежно від складності лікування. Речовина допускається до вживання не тільки дорослим, а й підліткам, які досягли 14 років. Залежно від складності захворювання дозування може коливатися від 0,5 грама до 3 грамів лікувальної речовини протягом доби. Вживання допускається тільки після прийому їжі. Для кращого засвоєння рекомендується запивати ліки молоком. Як тільки буде досягнуто терапевтичного ефекту, необхідно знижувати дозу до двох таблеток (1 г). 

Іноді призначається мефенамінова кислота при температурі й дітям (за умови, що вони досягли щонайменше п'ятирічного віку), достатньо приймати по чверть грама не більше чотирьох разів на добу. Незалежно від віку, курс лікування часто становить три тижні. За необхідності може використовуватися мефенамінова кислота при температурі і до кількох місяців.

Які існують протипоказання та побічні дії?

На дивлячись на те, що мефенамінову кислоту купити можна усюди, не треба забувати і про деякі умови використання. У разі виявлення запалення органів ШКТ, нирок або 12-палої кишки заборонено її вживання. Також варто пам'ятати, що препарат може негативно позначатися на серцево-судинній системі плода, тому його вживання під забороною для вагітних і в період годування груддю. 

У деяких випадках під час прийому препарату може спостерігатися:

  • діарея або, навпаки, закрепи;
  • нудота;
  • болі в животі;
  • метеоризм;
  • кровотеча з прямої кишки. 

Рідше зустрічається сонливість, загальна слабкість, порушення зору. У разі тривалого вживання препарату може розвинутися гемолітична анемія і навіть порушення кровотечі. При високій концентрації препарату (понад 100 мкг на літр) можливі судоми, блювання.

Чи допускається застосування з іншими препаратами?

Лікарі зазначають, що у разі одночасного вживання з анальгіном можливе збільшення протизапального ефекту. Але при одночасному вживанні мефенамінової кислоти з іншими нестероїдними речовинами можливі болі в животі. Анальгетичний ефект також збільшується у разі одночасного вживання спільно з кофеїном, наркотичними анальгетиками, барбітуратами.

Умови зберігання

Зберігати не більше 2 років у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці в темному місці з рівнем вологості не більше 75 % і при температурі не вище 25 °С.

Щоби дізнатися властивості та тонкощі взаємодії, а також яке дозування може використовуватися саме у вашому випадку, варто звернутися до лікаря. У нас ви зможете за доступною ціною придбати препарати від світових і вітчизняних виробників. Попри деякі коливання вартості, якість продукції залишиться незмінно високою, тому ви зможете купити те, що підійде саме вам. Досить замовити онлайн відповідний товар та оплатити його в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мефенамінова кислота на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мефенамінова кислота - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки