Декатилен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Acino Pharma
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Acino Pharma
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Балканфарма-Разград
Loading ...
Форма випуску: Спрей
Дозування: 1,5 мг/мл
Виробник: Laboratorium Sanitatis, S.L.
Loading ...
Форма випуску: Льодяники
Виробник: Тева Україна
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Балканфарма-Разград
Loading ...

Декатилен: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Декатилену

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Декатилену

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

В аптеках України представлений великий вибір ліків для лікування проблем, пов'язаних із горлом, популярністю серед покупців користуються таблетки Декатилен. Ці ліки вважаються якісними та безпечними у застосуванні, а також ефективно лікують запальні захворювання. Вони мають виражений протимікробний ефект, і усувають сильний біль.

Декатилен – комбінований препарат, в його складі такі компоненти:

 • хлорид деквалінія – сучасна антибактеріальна речовина;
 • цинхокаїну гідрохлорид – аналгезуючий засіб;
 • магнію стеарат – емульгатор;
 • діоксид кремнію – ентеросорбент;
 • олія та рослинний екстракт перцевої м'яти, що надає льодяникам освіжаючий смак;
 • тальк та сорбітол.

Дія лікарського препарату ефективна при лікуванні захворювань ЛОР-органів та в стоматології. Декатилен вважається:

 • протизапальним;
 • антибактеріальним;
 • протигрибковим;
 • протимікробним;
 • анестезуючим;
 • гемостатичним.

Ліки згубно впливають на більшість мікроорганізмів, які викликають різні інфекційні та запальні захворювання. Спектр бактерицидної дії ліків широкий. Необхідно відзначити, що деквалініум показав ефективність щодо мікроорганізмів, що виявляють стійкість до лікувальних антибактеріальних засобів, які містять тетрациклін та хлорамфенікол. Цинхокаїн – добавка, яка має анестезуючу дію, зменшуючи неприємні відчуття, що часто супроводжують інфекції горлянки та ротової порожнини. Діюча речовина справляється з різними типами бактерій, серед яких грамнегативні, грампозитивні, гриби, у т.ч. Candida та спірохети.

Форми випуску

Декатилен – таблетки, призначені для розсмоктування, які мають білий матовий колір. Комбінований препарат подобається пацієнтам завдяки приємному освіжаючому смаку. Форма льодяників округла, для зручності з одного боку є поділка – з її допомогою можна ділити таблетку на дві частини у разі необхідності. Таблетки Декатилен, купити які можна без рецепта, поміщаються у контурні осередки по 20 чи 40 штук. Блістери фасуються в пачки з картону. Швейцарський якісний препарат зручний у застосуванні. Завдяки продуманій формі його можна приймати вдома, на вулиці, в офісі, а також у будь-яких умовах – перебуваючи у дорозі, на дачній ділянці, у поході. Зручні блістери не займають багато місця у сумочці чи кишені Лікарський препарат – безрецептурний, виробляє його швейцарська фірма «Мефа».

Показання до застосування Декатилену

Декатилен призначається як основний та допоміжний лікарський засіб для позбавлення неприємного запаху з рота та лікування запальних захворювань у гострій стадії, серед яких:

 • ангіна – катаральна, лакунарна, виразково-плівчаста;
 • фарингіт – запалення слизової оболонки, розташованої в горлянці та гортані;
 • ларингіт – захворювання, що впливає на голосовий апарат;
 • тонзиліт – запальні утворення у мигдаликах;
 • стоматит – виразкове ураження слизових;
 • гінгівіт – інфекційне захворювання ясен;
 • кандидомікоз, локалізований у ротовій порожнині, викликаний грибами Candida;
 • ускладнення після видалення гланд, зубів.

Режим дозування

Дорослим пацієнтам та дітям, яким виповнилося 12 років, призначають:

 • на початку захворювання – по 1 таблетці через кожні 2 години до зменшення симптомів;
 • далі – по 1 таблетці через 4 години.

Дітям від 4 до 12 років:

 • по 1 таблетці кожні 3 години на гострий період хвороби;
 • після полегшення стану – через кожні 6 годин.

Препарат рекомендується не розжовувати, а розсмоктувати.

Протипоказання

Препарат Декатилен має протипоказання, застосовувати його не можна у таких випадках:

 • дітям віком до 4-х років;
 • особам, які мають алергічні реакції на четвертинні амонієві сполуки (наприклад, на бензалконію хлорид);
 • людям із підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

Особливості Декатилену

Максимальна доза на добу для дорослих пацієнтів становить 12 таблеток у гострий період захворювання, далі – не більше 6 льодяників. Дозволено застосовувати засіб до повного зникнення симптомів. Тривалість курсу лікування ліками Декатилен, вартість якого в нашій аптеці нижча за ринкову, залежить від тяжкості перебігу хвороби та зазвичай становить 5 днів.

Зареєстрованих досліджень, у яких виявляється безпека застосування препарату вагітними жінками та в період лактації, не проводилось. У зв'язку з цим ліки Декатилен можна застосовувати при вагітності та під час грудного вигодовування лише у випадку, коли користь для матері може перевищити потенційний ризик для плода чи дитини.

Дані про небажаність використання препарату особами, які мають захворювання нирок та дисфункцію печінки, відсутні.

Декатилен дозволений для використання в терапії дітей, вік яких старше 4-х років. Дані про випробування препарату у лікуванні пацієнтів молодшого віку відсутні.

Для зберігання декатилену підходить сухе місце, недоступне для дітей з температурою від + 25°С.

Побічні дії

Під час застосування препарату можливі алергічні реакції, свербіж, висипання на шкірі.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

При використанні медикаменту слід обмежити застосування зубної пасти, бо у цьому випадку антибактеріальний ефект ліків зменшується. Небезпека взаємодії з іншими препаратами не описана. Важливо пам'ятати про необхідність утримуватися від пиття та їжі протягом 30 хвилин після прийому ліків, оскільки це може знизити їх терапевтичний ефект.

Якщо ви вирішили купити Декатилен, слід звернути увагу, що він не викликає місцевого подразнення та безпечний для алергіків. Декатилен можна застосовувати пацієнтам, які страждають на цукровий діабет – він не має згубного впливу, тому що не містить цукру. Ліки можна вживати водіям, вони не впливають на здатність до водіння транспортом. Фахівцям, які керують механізмами, Декатилен також дозволено. Активні речовини, які містяться у препараті, не абсорбуються. Цей факт виключає небезпеку балотування крові, внутрішніх органів, нервової системи та тератогенної дії. Діюча речовина – деквалінія хлорид, не впливає на мікрофлору кишківника. При повторному призначенні льодяників їхня терапевтична ефективність не зменшується, оскільки вона не впливає на резистентність організму.

Передозування

Випадки передозування препаратом рідкісні. Головні симптоми – нудота, блювання, рідко можливі виразкові та некротичні ураження слизових покривів стравоходу. У разі появи симптомів передозування рекомендується проведення симптоматичної терапії із застосуванням обволікаючих засобів. Викликати блювання та промивати шлунок не слід.

Умови зберігання

Максимально допустимий період зберігання препарату становить трохи більше 3-х років. У всіх аптеках без рецепта лікаря можна купити Декатилен, ціна в Україні на даний препарат доступна для всіх категорій громадян.

Препарат необхідно мати в домашній, робочій та похідній аптечці. Він доступний широкому колу споживачів – у нашій інтернет-аптеці можна замовити препарат Декатилен, ціна на нього нижча ніж у наших конкурентів. Для уточнення наявності та варіантів доставки зателефонуйте за вказаними телефонами. У разі відсутності препарату менеджери допоможуть підібрати доступні аналоги зі схожою дією за прийнятною ціною.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Декатилен на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Декатилен - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 6
✅ Форма випуску Таблетки, Льодяники, Спрей