Детралекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Серв'є Індастрі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Серв'є Індастрі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 1000 мг
Виробник: Серв'є Індастрі
Loading ...

Детралекс: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Детралексу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Детралексу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

При відчутті тяжкості в ногах, набряках та судомах нижніх кінцівок, свербінні, судинних зірочках та інших симптомах варикозу можна приймати препарат Детралекс, ціна курсу лікування яким залежить від вираженості захворювання. Засіб актуальний і в терапії гемороїдальної хвороби.

Препарат відпускається без рецепта, але перед прийманням слід проконсультуватися з лікарем та підтвердити діагноз.

За фармакотерапевтичною дією препарат Детралекс належить до ангіопротекторів, виявляючи відразу кілька ефектів:

 1. Скорочує розтяжність вен. Стінки судин набувають щільності та еластичності, що покращує кровотік.
 2. Знижує ризик венозного застою. Кров краще циркулює системою, оскільки клапани у венах працюють без затримок.
 3. Зменшує проникність стін.
 4. Знижує болючі відчуття в місці запалення.
 5. Покращує лімфодренаж та стимулює відтік крові з вен, тим самим знімаючи набряки.
 6. Збільшує стійкість судин до негативних впливів, які змінюють загальний стан та самопочуття людини.

При цьому Детралекс не впливає на склад чи консистенцію крові. Його безпека та ефективність підтверджена численними клінічними дослідженнями.

В ліках Детралекс діюча речовина — мікронізована флавоноїдна фракція (діосмін та флавоноїди у вигляді гесперидину). Такий комбінований склад дає найкращий результат при лікуванні варикозної та гемороїдальної хвороби порівняно з однокомпонентним діосміном. Саме флавоноїди у складі фракції забезпечують зменшення проникності судинної стінки.

Як допоміжна речовина використовується магнію стеарат, желатин, тальк, мікрокристалічна целюлоза, вода очищена і натрію крохмальгліколят. Оболонка таблеток складається з гліцерину, макроголу 600, барвників (заліза оксиду червоного та жовтого), титану діоксиду та натрію лаурилсульфату.

Форми випуску

Ліки Детралекс виготовляються у вигляді таблеток, покритих плівковою оболонкою. В одній таблетці може бути 500 або 1000 мг мікронізованої флавоноїдної фракції.

Виробник: французька фармацевтична компанія Les Laboratoires Servier Industrie.

Таблетки використовуються для перорального приймання.

Показання до застосування Детралексу

Детралекс призначений для симптоматичного лікування венолімфатичної недостатності, а також для зняття симптомів при загостренні гемороїдальної хвороби. Препарат може використовуватися і як підтримувальна терапія після зняття гострої симптоматики геморою.

Ліки показані при наступних проявах варикозного розширення вен нижніх кінцівок:

 • біль при ходьбі або тривалому перебуванні у вертикальному положенні;
 • тонічні судоми з ущільненням м'язів;
 • набряки, що виникають наприкінці дня та проходять після відпочинку. При ускладненому варикозі набряклість може бути постійно;
 • свербіж, почуття розпирання;
 • поява судинної сіточки на ногах;
 • трофічні зміни шкіри, появи виразок.

Детралекс може використовуватися як при монотерапії, так і входити в комплексну схему лікування.

Режим дозування

Безпека та ефективність таблеток забезпечується, якщо приймати їх так, як зазначено в інструкції Детралекса.  Відповідно до рекомендації виробника дози препарату та кратність його приймання, в залежності від стану пацієнта, будуть такими:

 • при венолімфатичній недостатності слід приймати дві таблетки по 500 мг на день: одна вдень, друга ввечері. Після закінчення першого тижня лікування можна перейти на одноразове приймання засобу – 2 таблетки по 500 мг один раз на день. Вибравши лікарську форму з дозуванням 1000 мг, ви можете весь час лікування приймати 1 таблетку 1 раз на день;
 • при загостренні геморою доза препарату становить 3000 мг (6 шт. по 500 мг або 3 по 1000 мг) на добу протягом перших чотирьох днів. Потім слід зменшити її до 2000 мг, поділяючи на кілька приймань. Підтримувальна терапія – 1000 мг на добу.

Приймати Детралекс слід під час їди.

Особливості Детралексу

Рослинний склад препарату робить його безпечним у застосуванні, але важливо врахувати особливості приймання у різних вікових групах, а також залежно від стану пацієнта:

 1. Дітям не призначається, оскільки немає даних щодо безпеки його використання у віці до 18 років.
 2. Хворі похилого віку не вимагають корекції дозування, тому можуть приймати Детралекс за звичайною схемою лікування.
 3. Вплив засобів на плід у вагітних, а також можливість його проникнення в грудне молоко не вивчалося, тому слід уникати приймання у такі періоди.

Ліки можна приймати водіям, оскільки Детралекс не впливає на швидкість реакції під час керування автотранспортом. Він безпечний і для тих, хто працює зі складними механізмами, що потребують особливої концентрації.

Протипоказання

Як і будь-який інший препарат, цей медикамент має низку протипоказань. Серед них можна виділити такі позиції:

 1. Наявність чутливості та алергічної реакції на активний компонент. Додатково реакція проявляється на допоміжні елементи, що у складі.
 2. Не рекомендовано застосовувати вагітним, особливо у першому та останньому триместрах. Це пов'язано з тим, що не проводилися відповідні клінічні дослідження та не було виявлено негативних реакцій.
 3. Літнім людям також варто з обережністю використовувати речовину, оскільки вона посилює хронічні судинні захворювання.
 4. Також вживання протипоказане пацієнтам з раком на будь-яких стадіях, оскільки зміцнення судин в уражених тканинах призведе до ускладнення лікування.

Додатково про негативні реакції можна дізнатися при консультації з лікарем.

Побічні дії

Під час проведення досліджень були виявлені побічні ефекти. Вони виражалися у легкій формі та відзначалися вченими як незначні. Можна виділити такі фактори:

 1. В ділянці ШКТ спостерігається виникнення діареї, зміна щільності калових мас, нудота, блювотні позиви, різі в животі.
 2. При впливі на ЦНС відзначалася поява головного болю, запаморочення, загальна слабкість та нездужання.
 3. На шкірних покривах побічні ефекти виявлялися у вигляді висипу, подразнення, сверблячки з почервонінням ураженої області, кропив'янки та набряклості обличчя або окремих його ділянок.

У разі появи будь-яких описаних вище змін пацієнт повинен негайно повідомити лікаря. Він зупинить вживання ангіопротектора та підбере аналоговий продукт.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Взаємодії з лікарськими препаратами не виявлено. Але при постійному прийманні медикаментів варто повідомити лікаря. Він зможе ухвалити рішення, наскільки доцільно поєднувати з ними Детралекс.

Передозування

Передозування засобу характеризується неприємними симптомами з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, діарея, біль у животі. Також можуть виникати висипання на шкірі та свербіж.

Умови зберігання

Ліки зберігаються у темному сухому приміщенні при температурі від +2 до +30 градусів.

У нашій інтернет-аптеці «Бажаємо Здоров’я» можна купити Детралекс у дозуванні 500 й 1000 мг.  Для уточнення наявності та оформлення доставки можна звернутися за телефоном довідкової служби. На Детралекс ціна в Україні доступна.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Детралекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Детралекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки