Пантопразол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Дозування: 40 мг
Виробник: Тева Фарма
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 40 мг
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 40 мг
Виробник: Тева Фарма
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 40 мг
Виробник: Фармекс Груп
Loading ...

Пантопразол: інструкція з використання

Пантопразол – інгібітор протонної помпи, який призначається при захворюваннях травної системи, що виникають внаслідок підвищеної кислотністі шлункового соку. У світі вже було призначено більше мільярда курсів цього засобу. Вперше випущений у продаж в 1994 році в Німеччині, препарат сьогодні доступний у понад 90 країнах у рецептурному і безрецептурному продажі. В Україні ці ліки відпускаються за рецептом. На Пантопразол ціна може незначно різнитися в аптечних мережах. 

Протягом 17 років використання препарату продовжувалася програма клінічних досліджень його властивостей і протипоказань. Основною їх метою було нарощування досвіду і розуміння дії пантопразола. Отримані дані переконливо демонструють довгострокову безпеку, підтверджують клінічні переваги та позитивні показники ефективності. 

Пантопразол таблетки можна купити в аптеках України. Препарат можна замовити через інтернет і зручно оплатити на сайті. Забрати ж замовлені ліки можна просто і швидко в найближчій аптеці «Бажаємо здоров’я», вибраній під час оформлення замовлення.

Форми випуску

Препарат випускається у формі кишковорозчинних таблеток, що вкриті оболонкою. 

Показання до застосування Пантопразолу

До показань належать:

  • виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки у стадії загострення; 
  • рефлюкс-езофагіт; 
  • синдром Золлінгера-Еллісона.

Пантопразол також входить до складу комбінованої терапії з метою ерадикації Неlicobacter pilori.

Режим дозування

Препарат призначають дітям старше 14 років і дорослим. Приймають Пантопразол 40 мг (по 1 таблетці) на добу до або під час їжі. Таблетку треба ковтати без розжовування та запивати її водою. Збільшення дози вдвічі (до максимально дозволеної) можливо за ерозивних та виразкових форм рефлюкс-езофагіту. 

Тривалість приймання препарату визначається індивідуально і залежить від показань. Під час лікування виразки 12-палої кишки курс лікування становить 2-4 тижні, за виразки шлунка і рефлюкс-езофагіта – 4-8 тижнів.

Як складник комбінованої ерадикаційної антихелікобактерної терапії Пантопразол приймають по 1 таблетці двічі на добу протягом 1-2 тижнів. 

Дозування препарату для пацієнтів похилого віку та з порушеною функцією нирок на добу не має перевищувати 1 таблетки. За важких порушень функції печінки воно може бути зменшене до 1 таблетки раз на 2 дні.

Протипоказання

Пантопразол протипоказаний пацієнтам із:

  • тяжкою печінковою недостатністю;
  • злоякісними утвореннями шлунково-кишкового тракту;
  • підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

Лікарський засіб також заборонений до приймання вагітним і годуючим груддю, дітям до 14 років.

Особливості Пантопразолу

Перед початком і після закінчення лікування препаратом обов’язково потрібно провести ендоскопічний контроль для виключення злоякісних новоутворень. Річ у тому, що Пантопразол може маскувати симптоми та відстрочувати встановлення діагнозу. 

У разі підвищення активності печінкових ферментів у пацієнтів із порушеною функцією печінки препарат необхідно скасувати. 

Під час приймання Пантопразола варто утриматися від керування транспортними засобами та користування потенційно небезпечними механізмами.

Побічні дії

Можливі побічні дії при прийманні засобу з боку:

  • травної системи (діарея, нудота, відрижка, блювання, біль у животі тощо);
  • центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, слабкість, сонливість, безсоння та ін.);
  • шкірних покривів (алопеція, акне, ексфоліативний дерматит).

Можуть також виникати алергічні реакції (висипання, свербіж, ангіоневротичний набряк), гіперглікемія, міалгія.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат може зменшувати всмоктування ліків, біодоступність яких залежить від рН шлункового соку. А пацієнтам, які приймають високі дози метотрексату (хворим на рак або псоріаз тощо., рекомендується тимчасово припинити приймання пантопразолу. 

Більш детальна інформація міститься у Пантопразол інструкції. Також усі ризики приймання препарату має оцінити лікар, призначити потрібну дозу чи скасувати вживання ліків. 

Передозування

За передозування можливо посилення побічної дії. При цьому треба скасувати застосування препарату, провести симптоматичну терапію, що спрямована на підтримання життєво важливих функцій організму.

Умови зберігання 

Зберігати препарат потрібно недоступному для дітей у сухому темному місці за температури від 15°C до 25°C. Термін придатності – 3 роки.

В аптеці «Бажаємо здоров’я» можна за помірною ціною придбати Пантопразол та інші препарати від гастриту та виразки, а також ліки для відновлення мікрофлори кишечника різних виробників за прийнятною вартістю. Зробити це можна як в аптеці, так і онлайн.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Пантопразол на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Пантопразол - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Таблетки, Порошок